Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kutyámmal kutyaiskol...

4 hónapos kutyámmal kutyaiskolába járunk, ahol pár napja megharapta az egyik segítőt/oktatót. A háziorvos értesítette az állat-egészségügyi hatóságot. Milyen következményei lehetnek a dolognak ránk nézve?

Figyelt kérdés
A kutya nem mutatott agressziót, a harapás azért történt, mert a hölgy a pórázt fojtónyakörvként a kutya nyakára tette. A seb helyben le lett fertőtlenítve, megnézte egy orvos (az egyik gazdi), aki azt mondta, nem igényel ellátást. Varrni nem kellett a sebet, kutyus oltásai megvannak, kiskönyv nálam volt, adataim megvannak. Következő órán nem értesítettek, hogy bármi történt volna, ma kaptam egy hívást az oktatótól, hogy a háziorvos értesítette az állat-egészségügyi hatóságot, de a háziorvosnak azt mondták, saját kutyája harapta meg, és amúgy házon belül akarták megoldani - minket kihagyva -, de a hölgy nem vállalja be a 14 napos "karantént", így le lesznek adva az adataink. Amivel alapjáraton semmi gond nincs, csak ez a mismásolás nem tetszik. Illetve amit nem értek, hogy kutyaiskolában (ahol az az első, hogy kiveszik a kezemből a pórázt, ahogy odaérünk) nem kéne enyhébbnek lenni a megítélésnek? Vagy legalább nem lenne elvárható az ott dolgozótól, hogy ismerje fel, mit nem szabad megtenni a kutyával?

#kölyökkutya #kutyaiskola #kutyaharapás #állat-egészségügyi hatóság
2023. júl. 6. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz valószínűleg semmi probléma, maximum kijön egy hatósági állatorvos és megnézi a kutyust. De ez a max.

Viszont arról a kutyaiskoláról én menekülnék, ahol "az az első, hogy kiveszik a kezemből a pórázt, ahogy odaérünk". Ez nagyon nincs így rendben.

2023. júl. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Arról az oktatóról meg van a véleményem, aki így kezel egy helyzetet egy kölyök kutyával. Arról is, hogy ekkora ügyet csinál abból, hogy egy kölyök odakap neki.

Maximum kihívják a hatósági állatorvost, aki ellenőrzi a kutyát és az iratait. Ha minden rendben van, nem lesz belőle baj. De a hatósági állatorvosoknak is van elég dolguk, nem szoktak az ilyen kölyökharapások miatt rohangálni.

Viszont érdemes lenne kutyaiskolát váltani.

2023. júl. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem lesz semmi következménye.

Nálunk a kerítésen keresztül harapta meg a kutyánk a szórólapost. Orvosi ellátást igényelt, ugyanígy értesítve lett a hatósági állatorvos. Bemutattuk az oltásit, két hét múlva kijött a doki megnézni a kutyát, hogy egészséges-e, és ennyi volt. A szórólaposnak adtunk 4000 Ft fájdalomdíjat. Rendben, vacak volt a kerítés, de nem kellett volna ott matatni.

Válts kutyaiskolát. Akit meg tud harapni egy négy hónapos kölyökkutya, az nagyon dilletáns kiképző. És ne add ki a kezedből a pórázt senkinek.

2023. júl. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

"a harapás azért történt, mert a hölgy a pórázt fojtónyakörvként a kutya nyakára tette"


Én a helyedben elkezdeném terjeszteni a suliról ezt az infót ismerősi körben, kutyás közösségekben, hogy ide ne menjenek.

2023. júl. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Egy ilyen élmény után mindenképp keresünk egy másik, remélhetőleg jobb iskolát :)
2023. júl. 6. 15:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Annó menhelyen harapott meg önkénteskedés közben egy kutya, mert elfelejtettek szólni, hogy nem kéne a nyakörvét megfogni... (aztán végigharapta a fél önkéntes brigádot, már csak nevettünk rajta, hogy ez a kutyus beavatása)


Elmentem tetanuszért a háziorvoshoz, mikor kérdezte, mondtam, hogy kutya volt a menhelyen, aztán jött volna a többi hercehurca és rövidre zártam azzal, hogy ja, nem, elvágtam. Erre annyit mondott, hogy azért figyelgessük a kutyát és beadta a tetanuszt.


Én morálisan elvárnám egy oktatótól, hogy oldja meg úgy ezt a helyzetet, hogy mi kimaradunk belőle. Többet én sem mennék a suliba és amikor csak szóbajön, elmondanám, hogy milyen ember tanít ott.

2023. júl. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád oltva van, a seb felületi volt és fertőtlenítve lett, a körülmények tisztázottak - neked ebből semmi "bajod" nem lesz. A hatósági állatorvos valószínűleg ki se fog menni, max. felhív szerintem.


De minden további komment nélkül én is azt javaslom, hogy sulit váltsatok (keressetek olyat, amelyik nem használ averzív technikákat). Ezt amúgy nem értem, hogy "kiveszik a kezemből a pórázt" - nem te vezeted, tanítod a kutyádat? Vagy hogy kell ezt érteni?

2023. júl. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os: igen, nekem is ez a "problémám", hogy kutyaiskolában azért előfordul az ilyen (vannak, akik ezért is mennek suliba), és feleslegesen sok problémát okozott most ez a helyzet mindenkinek.


7-es: Nem, alapjáraton nálam van a kutya, de érkezés után elviszik pár körre - sajnos eddig eszembe se jutott megkérdezni, hogy ez miért van. Illetve vannak gazdik, akitől oktatás közben is elkérik, mert nagyon ugat a kutya vagy a gazdi nem tudja fegyelmezni. Sajnos első kutyus, így iskolákkal sincs tapasztalatom, igyekszem jól nevelni, tartani, de úgy tűnik belenyúltam az iskolába (egyébként utána olvastam a legtöbb iskolának, és a végén kettő közül választottam őket, de ha lement a vizsgálat, mindenképp megnézzük a másik sulit)

2023. júl. 11. 10:55
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
" vannak gazdik, akitől oktatás közben is elkérik, mert nagyon ugat a kutya vagy a gazdi nem tudja fegyelmezni." Az oké lehet, hogy ha a gazdi nem tudja megfelelően kezelni a helyzetet, és az oktató hiába mondja el, mit kellene csinálni, nem sikerül, akkor megmutatja. De ez csak szemléltetés és jó okkal történik, hogy a gazdi tudja pontosan, hogyan kell csinálni, és meg tudja figyelni, hogyan reagál a kutyája. Olyan viszont nincs, hogy csak úgy "elviszik pár körre", ennek semmi értelme. Én egyébként még sosem tapasztaltam olyat, hogy egy hozzáértő oktatót egy 4 hós kölyökkutya megharapjon, megkapjon, már az is fura, hogy idáig jutott a helyzet, az meg egyenesen szégyenletes, mekkora ügyet csinált belőle.
2023. júl. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!