Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van-e annak valami hosszú...

Van-e annak valami hosszú távú egészségügyi következménye, ha valaki csecsemőkora óta minden évben volt lázas beteg Budapesten és még felnőtt korában is?

Figyelt kérdés

#betegség #beteg #lázas beteg
2023. ápr. 5. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Hogy mi van? Mi köze a láznak Pesthez?
2023. ápr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Budapesten a levegő erősen szennyezett.
2023. ápr. 5. 11:30
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Én nem pesten nőttem fel mégis minden évben többször vagyok lázas beteg gyerekkorom óta, lassan 40 vagyok, pesten élek, itt annyival rosszabb, hogy a nagyobb tömegben mégtöbb a fertőzés
2023. ápr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Mert ha nem volt lázas valaki, akkor az bátran szívhatja viszont az erősen szennyezett bp-i levegőt?
2023. ápr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Ennek semmi köze a levegő szennyezettségéhez... igen, káros a szervezetünkre és biztos sokan vannak akiknek egészségügyi problémájuk van miatta. Viszont azt tudnod kell, hogy mindenki szervezete máshogy reagál, van akinek gyenge a szervezete és könnyen bekap vírusokat, betegségeket. Ez is függ attól, hogy TE mennyire vigyázol magadra, nem feltétlen a környezeted határozza meg, hogy mikor leszel beteg:D Úgy tűnik a te szervezeted durvábban reagálja le a bacikat, betegségeket. Budapestnek semmi köze ehhez. Én 2 éve élek ott és az elmúlt 2 évben 1x ha lázas voltam.
jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös: ez nem így van. A hideg és a rossz levegő miatt betegek a Budapestiek és mivel a népsűrűség nagy azon a területen, egymástól is elkapják a fertőzést. Okai: a rossz levegő, a füstölő gyárkémények, a csernobili katasztrófa és a sok autó, amely áthalad a városban felveri a port és kipufogó gázokat pöfékel a levegőbe. Ha valaki Budapesten születik és ott él egész életében, könnyen előfordulhat, hogy gyakran betegeskedik minden télen. Főleg a gyerekek. Ha valaki vidéken születik és jó a levegő ott, tud sportolni, megerősödik és felköltözik Budapestre, akkor persze, hogy nem lesz beteg. 2 év alatt nem alakul ki betegség ilyen esetben.
jan. 21. 18:25
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

#6: Én vidéken nőttem fel, kisváros legszélén. érdekes módon ugyanazt ettük, ugyanannyit voltunk kint, ugyanott éltünk, ugyanoda jártunk iskolába és óvodába, mégis én "beteges" lettem, tesóm meg nem.

A "vidéki" ovikban, iskolákban ugyanazok a durva megbetegedések vannak, mint Pesten. Ugyanúgy kidönti a szülőket is, ilyen pl. az én gyerekkoromban soha nem volt.

jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Kedves kérdező. Ez mindegyik nagyobb városra ráfogható, nem kell Budapestet hibáztatni. Egyébként is, ha már itt tartunk, a környezet szennyezettsége országos terjedelmű. Sportolni nem csak vidéken lehetxd Még mindig mondom: MINDENKI SZERVEZETE MÁSHOGY REAGÁL, van aki könnyen legyűri és megbirkózik ezekkel és van ki nem. Összefüggetlen dolgokat írtál, de jól van, úgy tűnik te csak a megerősítést várod tőlünk. Akkor nem értem, miért a kérdés?

jan. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!