Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi tenyésztőről?

Figyelt kérdés

Találtam ezt az oldalt, ahol több kutyafajtát is meg lehet egyszerűen vásárolni: [link]

Teljesen korrektnek tűnik, és házhoz is szállítanak (bár ki tudja, mennyiért.) Az viszont nem túl szimpatikus (az oldalon már nem látszik), hogy törzskönyv nélkül is megvásárolhatóak (voltak?) a kutyák, törzskönyvvel pedig rádobtak +200 ezret a vételárra. Most így nem tudom, mennyi egyébként, mert egy yorkinál pl. ott van, hogy FCI-s 200 ezer, jófogáson meg irányár van ugyanerre a kutyára 200-500 ezerig.



2023. júl. 6. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

házhoz szállítanak --> ne lásd honnan van


tk nélkül x összeggel olcsóbb --> nincs tk, vagy hamisítvány, mivel a tk kiváltása egy 7500-10.000 forintos összeg, a kutya árán nem sokat dob, pláne nem ennyit. Ja és ahol TENYÉSZTÉS zajlik, ott a törzskönyv olyan természetes velejárója a kutyának, mint a négy lába.


röviden: ez nem tenyésztő

2023. júl. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
100%
Szaporító, nem tenyésztő
2023. júl. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hol van itt tenyésztő? Ez közönséges állatkereskedelem, a tenyésztő ettől kb. mint Makó Jeruzsálemtől. Belenéztem a corgis oldalba, mert annála fajtánál kicsit kiismerem magam. Az eladó tricolor kiskutyát vörös-fehérnek írják, és a szüleinek olyan "törzskönyvi" nevei vannak, amilyen corgi kennel nincs Magyarországon, márpedig az egyik egyértelműen magyar név. Szerintem ezek szaporított kiskutyák zömében.
2023. júl. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is így gondoltam. Facebook oldalaik is vannak egyébként, amik szerint kiállításokra járnak, szóval elég meggyőző (de én nem vagyok jártas a témában, igyekszem utánaolvasgatni).
2023. júl. 6. 22:46
 5/13 A kérdező kommentje:
Amúgy a wuuff.dog oldalon is fenn vannak, amiről úgy olvastam, hogy megbízható, akkor ezek szerint ott se nézegelődjek...
2023. júl. 6. 23:20
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez nem egy tenyésztő, inkább egy hasonló gyűjtőoldal, mint a wuff. Nem tudom hogy valóban csak kosárba rakod a kutyát és viszed vagy azért csekkol előtte a tenyésztő. Az kicsit szimpatikus, hogy ha kell tk, az plusz 20 000 Ft, nem pedig több 100 k.

Amiket én néztem, valóban tenyésztők voltak mögötte, bár inkább az alja...

Egyébként nekem tetszik az alap elképzelés hogy nem kell körbetáncolni a tenyésztőt hogy megtudd, van e pénzed a kutyára.

2023. júl. 7. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem több kutyát is és szerintem egy 0t elnéztél, plusz 20 000 Ft a tk , nem 200 000 Ft. Egy erős munkadíjjal egy viszonylag reális ár.
2023. júl. 7. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
5# Ne ilyen oldalakon nézelődj. Válaszd ki, milyen fajta érdekel, és utána annak a fajtának a tenyésztőit keresd meg megbízható forrásból, ami pl. a MEOESZ fajtaszervezeteinek a honlapja, vagy ezek gondozásában álló honlap. Vagy Facebookon a megfelelő fajta csoportja illetve vannak olyan csoportok, ahol kifejezetten csak törzskönyves kutyusokat lehet hirdetni. Olyat tenyésztő nem fog csinálni, hogy add a pénzt és vidd a kölyköt, az a szaporító ismérve, a tenyésztő az meg fogja kérdezni a körülményeidet, a céljaidat a kiskutyával, megválogatja, kinek ad el kutyát. És elmehetsz hozzá megnézni a sajátjait, stb. Aki nem ilyen, olyantól én nem vennék kutyát, akkor sem, ha állítólag csilliárd kiállítási címe van a szülőpárnak, satöbbi, satöbbi. És olyantól se vegyél, aki nem köt szerződést.
2023. júl. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem néztem el, azóta lekerült a +200 000 gomb az oldalról, csak jofogason vannak más árak.


Igen, ezt is tudom, de nem tudok elmenni sehova, mivel nincs mivel, és a legtöbb az isten háta mögött lakik, így tömegközlekedés sem opció.


Köszi a válaszokat, azért még nézegelődök.

2023. júl. 7. 16:05
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Léteznek kutyaszállító cégek, de ez inkább nagyobb távokra van, ha pl. Németországból szeretnéd behozni. Nem olcsó mulatság, de van, amikor megéri.

Sok tenyésztő nem is biztos, hogy odaadja a kölyköt, ha nem tud veled személyesen találkozni. Semmi ismerős, barát nem lenne aki eljönne veled?

Hogy a kérdésre is válaszoljak (bár fentebb már megtették), igen, ez egy undorító kereskedő, szaporító. Valószínűleg a kutyagyárakból vásárolgatja fel a kölyköket, amiket utána jól hangzó marketinggel elad a tudatlan embereknek. Eléggé gusztustalan, a gazdikat átveri, és jól él a kutyák kizsákmányolásából. Ennél messzebb nem is lehetne a tenyésztőtől, de sajnos az oldala igényes, nagyon megtévesztő lehet egy hozzá nem értő számára. Szomorú...

2023. júl. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!