Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szabad sokat fürdetn...

Miért nem szabad sokat fürdetni a pulit?!

Figyelt kérdés

A gyerekeink rég szerettek volna egy kutyát, Ám mivel most Pesten élünk, eddig ellenálltam. Én falun nőttem fel, mindig is volt kutyánk. Ezek a kutyák az udvaron éltek, a kertben csatagoltak, jól el voltak. És azért nem akartam Pestre kutyát, mert én a valódi kutyákhoz vagyok szokva, amelyek nem kényesek, ellenállóak, mindenevőek.


Ám mivel kb 2 éve egyebet sem hallok, csak hogy kell egy kutya (amúgy nagyon szeretem a kutyákat) És mivel most itthon vagyunk falun, a szomszéd falu juhászától vettünk egy kis puli kölyköt.


Amikor hazahoztuk, szembesültünk, hogy sok a bolhája. Egyből vettünk fürdető sampont, és az előírásoknak megfelelően megfürdettük.


Állatorvoshoz is vittük, oltások, védőcsepp... stb...


Ugye erre a samponra azt írják, hogy 5 hétig kell hetente egyszer fürdetni a kutyust. Ám mindenhol azt olvasom, hogy a pulit nem szabad fürdetni. De sehol nem indokolják meg rendesen, hogy miért nem.


A kérdésem tehát, hogy miért nem, illetve, hogy akkor a fürdetéses védekzés nem javasolt a pulikölyök részére?!



2023. júl. 11. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a samponra ez van írva kezelési útmutatóként, nyilván tartsátok be a kezelés időtartamára. Amúgy ha egészséges a kutya (nálatok nyilván ez most egy kivételes helyzet), évi 3-4 fürdetésnél többet semelyik fajtánál nem ajánlott csinálni, lemossa az ember a természetes olajréteget a bőréről, fogékonyabb lesz a viszketésre, bőrbetegségekre és mellesleg szerintem a gyakran fürdetett kutya még büdös is.


A pulira azért mondják, hogy ne fürdesse az ember sokat, és ne fürdesse télen, mert majd felnőtt korában ha rendesen kinőtt a bundája, egy fél élet lesz először is jól beáztatni a kutyát, jó sok idő alaposan megmosni, aztán hiába törölgeted-szárítgatod, napokig nem szárad meg rendesen a bundája és se perc alatt megfázik vagy tüdőgyulladást kap. Kölyökként nyugodtan fürdetheted, főleg most nyáron.

2023. júl. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

"Állatorvoshoz is vittük, oltások, védőcsepp... stb..."

Ha kapott spotont, minek kellene fürdetni? Majd egy hónap múlva ismét cseppentsd be.

2023. júl. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Pl azért,2-es válaszoló, hogy a bolhák elpusztuljanak,és lefolyjanak a lefolyón. Ne a lakásban ugráljanak szét.
2023. júl. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:04

A kérdező a samponra írtak alapján 5 hétig akarja fürdetni a kölyköt.

Az első fürdetés jogos. Utána azonban már dolgozik a spoton.

2023. júl. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első, ez nem igaz, a mai professzionális kozmetikumokra már nem az vonatkozik, mint a régi termékekre. Nyugodtan lehet akár hetente fürdetni egy jó minőségű sampon + balzsam kombóval a kutyát, sok show kutyás ismerősöm meg is teszi, erre esküsznek, mint a hosszú szőr titka. Nagy nevű külföldieknél is divat újabban.

Én személy szerint nem vagyok híve, szerintem fölösleges ilyen gyakran, ha amúgy a kutya nem koszos vagy büdös, de baja nem lesz tőle. Az én ír szetterem (kinti-benti, kiállítási kutya) általában havonta fürdik, néha tovább is húzom, mert nagyon jó minőségű, szinte igénytelen a szőre, néha kiállítás miatt viszont rövidebb is lehet ez az idő. Van egy szuper jó samponom, ha ezt használom még 3 hét múlva is olyan, mintha frissen szállt volna le az asztalról.


Hozzánk a kozmetikába 3-6 hetente járnak egyébként a kutyák, a yorkitól, pomitól elkedzve a bulldogon át az akitáig és a goldiig. Én úgy látom, hogy kutyája válogatja, sokuknak igényli is a szőre a gyakoribb ápolást, sokan büdösek lesznek pár héten belül, de van, aki mindig tip top szagtalan. Ennek ellenére ártani nem árt egy kis frissítés, a vedlést is elősegíti egy alapos fürdés, átfésülés.


Fontos, hogy jól ki legyen mosva a bundájából a termék, és utána rendesen száradjon meg. A felnőtt pulik szőre zsinóros, ami valójában kis darabokra szedett filc. Ezt nehéz átvizezni és még nehezebb megszárítani. Emiatt mondhatták régen, hogy jobb inkább nem piszkálni, ha nem muszáj. Nyáron azért könnyebb a helyzet, a napfény is rá tud segíteni.

A ti kutyusotok ráadásul kölyök, az ő szőrével szerintem semmi probléma nem lesz az ég világon. Kövessétek a samponon leírtakat és az állatorvos tanácsait, és figyeljetek oda, hogy a fekhelye se fertőzhesse vissza bolhákkal.

2023. júl. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!