Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem szabad a spot-on...

Tényleg nem szabad a spot-on felrakása ELŐTT fürdetni az állatokat?

Figyelt kérdés
Valaki mondta nekem nem rég ezt. És hát én meg gondban vagyok, mert az egész lakást felsöpörtem-mostam-porszívóztam+ ülőgarnitúrát, ágyamat is porszívóztam. Aztán befújtam az összes fotelt, kanapét, széket+egész szobámat, kennelt, kutyaházat bolhairtóval. Majd megfürdettem kutyákat, macskát. Csak úgy potyogtak a bolhák. Majd amikor megszáradtak, rájuk raktam a spot-ont. Pár napig jó volt, majd újból elkeztek vakarózni, sőt bolhákat látok mászkálni a házban és mintha engem is megcsípnének (pedig csak néha jönnek be), mikor eddig akkor sem volt ilyen, még akkor sem amikor évekig nem tettünk semmit a bolhák ellen! A macska megint tele van bolhákkal. :S Orvos azt mondta, hogy a spot-on jó, és hogy kb 10 nap után kel ki a következő nemzedék, amit majd megint elpustít, de ez már a 3. hét és még mindig ugyanez a helyzet! :S Igaz nem vakaróznak annyira mind eddig meg nem vakarják ki magukat (ilyen sem volt eddig sosem, mármint hogy kivakarták magukat). Én már nagyon kivagyok a hülye bolháktól hogy nem használ a dolog, akkor lehet azért van mert előtte fürdettem őket?!? :S :S Valaki segítsen légyszi, mert mi nem sajnáljuk a pénz csakhát a szüleim nem értik ezeket a dolgokat ilyen mélyrehatóan így hát azt hiszik pénzkidobás! :S :(
2009. okt. 5. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elvinném máshová a kutyát meg a macskát egy ídőre, ott kellene fürdés és amennyiben elég ídősek hozzá bolhanyakörv ( lehetőleg válaszd el a kutyát meg a macskát). Amíg nincsenek a lakásban kihívnék egy rovarítót, hogy intézze el az ott lévőket. Aztán egy 2 hét múlva visszajöhetnének.
2009. okt. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát... Nem nagyon tudom hova elvinni. Meg nem is olyanok (más nem fogadnak el). Nem jönnek be a házba, csak ritkán, macskával nincs semmi bajuk de vele sem alszanak egy házban... A nyakörvvel csak az a bajom, hogy az egyik kutyám egyszer már felakasztotta magát és majdnem megfulladt, azon kívül nagy szőre van ami a kopik... Macskát szintén ettől féltem mert kinti. :S Nem vagyok én olyan hogy mindent a szépségért, de ha nem is akadnának fent sehol, akkor is ott van még hogy állandóan folytogatósan játszanak... :S Ez a bolhák lelki hadviselése már nálam... XD :S
2009. okt. 5. 17:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen fajta spot-ont használtál?

Előfordul, hogy ami az egyik állatnak tökéletesen beválik, a másiknak nem jó (ez pl. a Frontline-nál fordul elő leggyakrabban).

Ki lehetne próbálni egy másik fajta spot-ont, előtte megint végig csinálni a tortúrát (kert, ház, bútorok, állatok fürdetése).

Spot-on előtt lehet fürdetni, csak utána nem.

2009. okt. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hm, macskára Biospotixet. Még marad egy Frontline amit apukám azért vett mert nem tudta, hogy én közben vetten Exspotot. Szóval egy kutyán van Frontline, kettőn Exspot. Különbséget nem látom. Inkább a macskával van baj. :( A kutyák csak néha vakaróznak, lehet paranoiás vagyok és csak normális vszketés ami mindnekinek van...
2009. okt. 5. 21:40
 5/6 anonim ***** válasza:

a neked javasolt spot-on : Prac-tic nevű szer.

állatorvosnál kapható, vényköteles !

a bolhák sem szaporodnak tőle,igaz csak kutyákra van,és minimum 2 kg-os kutyáktól !

a leírásában is szerepel : a szer használata előtt 2 napig ne fürdessük a kutyát,és utánna sem javasolt 1 nap.

a szőrükön lévő faggyú miatt !

( a szer a szőrtüszőkön,és a bőrön keresztül szívódik fel,és ,ha elkezd faggyút kiválasztani ( fürdés után )a szőrtüsző, akkor nem fog használni a szer !

2009. okt. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:S Hát pedig ezen nem láttam ezt az utasítás. :(
2009. okt. 6. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!