Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam ossze a...

Hogy szoktassam ossze a kutyat a cicaval?

Figyelt kérdés
Hoztunk 2 kutyust 9hetesel. A macska ha kozelebb megy a kutya fuj ra egybol es az egyik kutyus akkor elkezd morogni is. Az elobb is morgott ra az orrara csaptam. A masik kutyussal nincs baj, o nyugodtabb. Viszont a morpgssal mit csinaljak? Tippek? Ti, hogy szoktattatok ossze?

2023. júl. 11. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Majd egymáshoz szoknak.

De azért figyeld őket

2023. júl. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor azt szokták ajánlani a legelején, hogy legyen mindegyiküknek (a kutyáknak lehet egybe) egy hely, ahova csak ő mehet. Pl konyhába csak kutya, fürdőbe csak cica.

Nekünk 2 cicát kellett összeszoktatni, szerencsére nálunk viszonylag gyorsan ment.

A régebbi cicával többet foglalkoztunk az elején, hogy érezze, hogy attól, hogy van másik őt is ugyanúgy szeretjük

2023. júl. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%

9 hetes kutyára a macska a veszélyes, nem fordítva. Ne engedd a kiskutyát a macska közelébe, mert kicsaphatja a szemét!

Felnőtt macska sok esetben nagyon lassan és nehezen szokja meg az új kutyát, pláne kettőt, de megszokja. Úgy tudod segíteni a folyamatot, hogy a kiskutyákat nem engeded a macska közelébe, ne engedd, hogy játszani akarjanak vele, vagy kergetni akarják. A macska csak akkor nyugszik meg, ha azt látja, hogy a kutyák közömbösek iránta és nem jelentenek veszélyt rá. De ezt kiskutyákkal nem lesz könnyű elérni, mert mindennel játszani akarnak, ami mozog. Azért próbáld elterelni a figyelmüket a macskáról, és tanítsd őket arra, hogy hagyják békén. Akkor a macska idővel ignorálja őket.

2023. júl. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Most vittél haza két kölyköt, és már csapkodod meg vered őket? Idegen helyen vannak, idegen emberek, állatok között. Mintha ez nem lenne elég! De ha felelős ember lennél, aki úgy vállal kutyát, hogy legalább azon a nagyon-nagyon minimális szinten ért a kutyakommunikációhoz, akkor tudnád, hogy a kutya tipikusan akkor morog, ha bizonytalan. És te még büntetsz és versz egy bizonytalan kölyökkutyát? Kitalálom, te azért vetted a kutyákat, hogy legyen hol kitöltened a frusztrációdat és agresszióidat. Talán egyéb perverzióidat is. Biztos kell neked az a két kiskutya? Sejtem milyen ember ad oda ilyen helyre kölyköket...
2023. júl. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sose bantottam allatot es nem is fogok xd. 1x racsaptam az orrara mert tamadt volna ra azt is eppenhogy mintha csak odatenned a kezed. Perverzio xdd Igen,valoszinu
2023. júl. 12. 05:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Össze fognak szokni, csináld úgy, ahogy a 3-asban írtam. Egyelőre tartsd őket távol egymástól, és törekedj arra, hogy a macska ne érezze magát veszélyben a kutyáktól. Ahhoz a kutyáknak figyelmen kívül kell hagyni a macskát, ez az, ami nem könnyű, főleg kiskutya esetében, főleg kettő esetében (falkaként működnek), de ezt kell megoldani. A macska mindig próbálkozni fog, hogy járkálhat-e úgy, hogy a kutyák békén hagyják. Ha azt látja, hogy nem foglalkoznak vele, akkor kialakul egy békés egymás mellett élés. Barátok valszeg soha nem lesznek, de el tudnak lenni egymás mellett.

Én is összeszokattam kiskutyát két régi macskánkkal, de akármennyire vigyáztunk, kezdetben volt egy alkalom, amikor rohantunk a szemészeti ügyeletre, mert a macskának sikerült a kiskutya szemébe csapnia, de szerencsére nem történt semmi baj. Ezért mondtam, hogy erre figyelj. Ennek két éve, a kutya már felnőtt, összeszokott a macskával de azért most is vigyázunk, mert a macska még pofozza néha, ha a közelébe kerül.

2023. júl. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát a cicák azóta csavarognak es csak enni jarnak haza . Akkor vannak az udvaron, ha eppen hazjonnek es mi is kint vagyunk.Remelem megszokjak egymast mire megnonek a kutyusok
2023. júl. 12. 19:44
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutyusok nem kergetik, nem zaklatják őket, akkor visszamerészkednek, és lassan visszaszoknak. Ne engedd a kutyusoknak macerálni őket, és akkor megszokják a kutyákat. Ez eltarthat több hétig is.
2023. júl. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már alakul a dolog. Elmennek egymás mellet, macska néha rafuj, ha megszagolja a kutya, de elvannak egy helyen:)
2023. aug. 12. 17:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor jól csináltátok, ügyesek vagytok, gratulálok, csak így tovább!
2023. aug. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!