Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze a...

Hogyan szoktassam össze a kutyámat az új cicával?

Figyelt kérdés

5éves bolognesem van és pár napja fogadtam örökbe egy 3-om éves cicát.Hogyan szoktassam össze őket?Még nem találkoztak,mert a cicát rögtön az új házunkba vittem ,hogy ott szokja meg a helyet.A kutyi meg még a régi lakásunkban lakik.De egy hét múlva már véglegesen beköltözünk az új házba a kutyival.SOS kérek tanácsokat!

Minden válasznak nagyon örülök.Válaszaitokat előre is köszönöm!:)


2011. júl. 15. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutya és a macska sem agresszív a másikkal, akkor szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy hagyod őket. Tehát éled tovább az életed, foglalkozol a kutyával és a macskával is, és ők is szépen ott vannak egymás mellett. Egy idő után maguktól megszokják a másikat, esetleg még jó barátok is lesznek. Én mindegyikkel így csináltam.
2011. júl. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Macskát nem kell félteni, szétkapja a kutyát, nézd meg ezt: http://www.youtube.com/watch?v=0mJAxq9toYQ&feature=player_de..
2011. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha a kutyádnak nincs baja a macskákkal pl ha meglát egyet akkor nem menne neki akkor nem hiszem hogy gond lenne és persze az is közre játszik hogy a macska se viselkedjen úgy...nekem bichon frise-m van őt utálja a macskákat egyszer egynek már megtépte a farkát..a másik kutyusunk aki havanese volt ő se szerette...a bichonok nem nagyon rajonganak a macskákért legalább 10 bichonost ismerek akinek a kutyája utálja a macskákat.. de amit leírtam az elején hogy ha egyik állat sem agresszív akkor nem lesz gond..
2011. júl. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Általában a kutya nem nagyon bántja a macskát, mert a macska szétkarmolja..Mi úgy szokattuk össze őket, hogy a cicát betettük a hordozóba és a kutyát meg odavittük. A kutya mikor közeledett, a macska elkezdett rá "fújni" és ezért a kutya meghátrált. Aztán később már hordozó nélkül csináltuk ugyanezt, de akkor mi ott voltunk hogy véletlenül nehogy megegye a kutya a macskát.:D.Mi így csináltuk és nekünk bevált mert ma már a mcskánk együtt eszika kutyánkkal.:D

Sok siker, remélem segítettem.:DD

2011. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De sokszor volt már itt ez a kérdés, úgyhogy megint leírom, most már sokadszorra:


Az anyám ezt úgy csinálta, hogy megsimogatta a kutyát ás a kutya szagú kezével meg a macskát, hogy a macska na idegenkedjem a kutya szagától. Aztán ezt megcsinálta fordítva is. Később hagyta őket közeledni egymáshoz, de a kutyát azonnal leintette, amint kezdett volna agresszívebben viselkedni és megnyugtatta. A macskát amint elkezdett fújni elkezdte simogatni hogy megnyugodjon és ne féljen. Ezt naponta megismételte, kb. 1 hét után már jó barátok voltak (igaz hogy a cica még nagyon fiatal volt, de a kutya meg már elég öreg). Ha mindketten fiatalok, akkor még egyszerűbb a helyzet.

Ha esetleg több macska van, akkor mindegyik cicához külön kell szoktatni és viszont, mert a kutyák ezen a téren nem általánosítanak, a macskakergetési hajlam továbbra is megmarad náluk, de hajlandóak kivételezni az ilyen esetekben és akkor nagyon jó barátok tudnak lenni.

2011. júl. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha a cica fúj ,akkor vigyem el a kutyit tőle és simizzem meg.Nem inkább szidnom kéne a cicátpl:hangosabban mondom neki nem szabad ,mint hogy dicsérjem? Tudom,hogy a simit azért mondtátok ,hogymegnyugodjon a cicó ,de félek nehogy dicséretnek vegye a dolgot:(
2011. júl. 18. 14:52
 7/7 A kérdező kommentje:
A youtube linkes 07-15 14:47-es válaszolónak inkább azt üzenem ,hogy nem merem megnézni a videót nehogy valami véres legyen.Inkább nem nézek ˇ"horror videókat" nehogy végig parjam a taláékozásukat.Ígyis nagyon izgulok ,hogy minden simán mennyen.Szerintem Szombaton lesz a nagy nap.(Akkorra csinálják meg a keritésünket ,hogy a kutyi ki ne szaladjon.)
2011. júl. 18. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!