Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze...

Hogyan szoktassam össze kutyámat egy cicával?

Figyelt kérdés
Van két kutyám. Egy csivava és egy papillon. Mindkettő felnőtt. A csivava valószinűleg hamar megszokná, de a papillon ki nem állhatja a macskákat. Ha lát egyet megkergeti. A cicus még nincs kiválasztva, de mindenképpen kicsi lesz.
2009. júl. 26. 20:44
 1/4 anonim válasza:
0%
Ez nagyjából olyan kérdés, hogy hogy szoktassam össze a patkányt és a orrszarvut.
2009. júl. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

nem értek hozzá. De ha a kutyus szelíd állat, biztos meglehet oldani. Például, hogy elválasztani őket, de mégis lássák egymást. (ez házban oldható meg jobban) aztán kicsi időkre összeengedni őket. Vagy ha a kutyus megkergetné a cicát a kutyát megfegyelmezni. De a cica ne legyen jobban babusgatva mint a kutya, mert tuti féltékeny lesz! Inkább a cica legyen hanyagolva és a kutyussal, többet foglalkozni, hogy érezze ő a fontosabb a háznál. (ha nem is így van)

Én ilyet sose csináltam, de ezt tenném...

(talán több segítség, mint az első válaszolójé)

2009. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Képzeld el nekem van egy beaglem már felnőtt(elég nagy) és ha sétálunk kergeti a macskákat,de mióta van egy cicánk (aki kicsi) 1 hónapos azóta minden macskával barátozna.És képzeld el elöszőr megakarta enni,nyalogatta a száját aztán látta,hogy nekünk fontos és mikor bántotta őt mindig elküldtük a cict meg szeretgettük és így rájött,hogy nem jó ha bántja,mert nem foglalkozunk vele.Azóta eggyütt esznek,isznak,aludnak,játszanak szóval csak türelem és lehet,hogy megfogja Ő is szeretni én se hittem volna,hogy ilyen jó barátok lesznek.Tényleg még a kertbe is eggyüt sétálgatnak.Szóval ne izgulj lehet,hogy jól kijönnek csak érzékeld vele,hogy Neked Ő fontos és nem jó ha bántja,nekünk sikerült és remélem nektek is sikerülni fog :)
2009. júl. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is már felnőtt volt a kutyám, mikor a macska idekerült, ők nagyon jól megvannak egymással. Eleinte lehetnek apróbb fennakadások, de ha nem agresszívek a kutyáid, akkor nem hiszem, hogy probléma lenne az összeszoktatás. A cicus is biztos félni fog eleinte, fújni fog meg hasonlók. De egy-két nap alatt lerendezik, hogy ki hol áll a ranglétrán.
2009. júl. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!