Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnék csinálni ezzel a...

Mit tudnék csinálni ezzel a szegény lelkisérült kutyussal? Folyt. Lent.

Figyelt kérdés
2 hete találtam egy spániel szerű keverék kiskutyát teljesen lesoványodva, és véresre verve. Alig bírtam hazavinni, mert iszonyúan félt, de egy ház sarkánál ráraktam a pórázt, és haza tudtam vinni a kabátomba csavarva. Amikor hazaértem vele, teljesen sokkos állapotban volt, egy éjszakán keresztül beszéltem hozzá, mire hajlandó volt kimerészkedni és enni. Napokig ment így a dolog, csak beszéltem hozzá, néha már meg tudtam simogatni, de akkor is elősször elhajolt és remegett, aztán rájött, hogy az emberi kéz nem csak bántani tud, már néha ő jön oda hozzám simiért. Más emberektől viszont még mindig nagyon fél, bepisil, nyüszít, összekuporodik, kis helyekre bújik, olyankor úgy kell kiimádkoznom onnét. Mit tehetnék érte, hogy feloldódjon? Tudom, hogy a legfontosabb a türelem, és hogy még nagyon kevés idő telt el, de mivel tudnám könnyíteni a helyzetét??Egyébként fogalmam sincs, hogy ki, pontosan mit, és miért tette ezt vele.
2010. okt. 13. 18:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

SZia!


Vidd el az állatorvoshoz első sorban, hogy vizsgálja meg, és el látja. Aztán meséled el neki menyire fél a kutyus, lehet kap egy nyugtatót, vagy valamit, de ő tudni fogja mit kell tenned!


Minden esetre, csodás dolog amit tettél érte, büszke lehetsz magadra!!:)


Aki pedig ezt művelte vele, hasonló szenvedéseket kívánok neki, sőt még rosszabbakat!!! :S


22/L

2010. okt. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Istenem!Nagyon örülök, h vannak még olyanok mint TE!

Hát először is sok türelem kell és lehet, h nem ártana, ha megnézné egy doki is, nehogy vmi belső sérülése legyen.Egyszer én is találkoztam egy kutyával, aki nagyon megkínzott volt és sok időbe telt, amíg nem harapott meg és bízott bennem.Áldjon meg az Ég.

2010. okt. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Voltál már vele állatorvosnál,hogy esetleg nincs e belső sérülése? Vagy nem tört el neki valami? Ilyenkor célszerű kivizsgáltatni a kutyát. Először is ezt tehetnéd érte, másodszor pedig ahogy írtad is,sok türelem kell hozzá, hiszen rosszul bántak vele.
2010. okt. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Voltunk orvosnál, akkor kapott nyugtatót, csak úgy tudta megvizsgálni, ráadásul nekem kellett beadnom neki, mert bebújt egy sarokba, és morgott, az orvost megharapta. Nincs belső sérülése, a farka el volt törve, de rosszul forrt össze, azzal már nem tehettek semmit. A sebeit fertőtlenítették, de kaptunk még kenőcsöket. Írt fel nyugit, de nem váltottam még ki, de azért ki fogom, ki tudja mikor lesz rá szükség. Amúgy nagyjából 3 éves lehet a kutyus.
2010. okt. 13. 18:49
 5/20 anonim ***** válasza:

Hol laksz?

Ha nincs sérülése és egészséges,a legközelebbu Cerbi-Suliban tudnánk segíteni rendbehozni lelkileg a kutyát.

2010. okt. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok!


Akkor viszont tényleg türelem kell, és sok-sok szeretet. Ha nagyon gondoskodó, és szerető gazdija leszel, idővel újra meg tanul majd bízni, benned legalább is. Épp ezért környezeted is legyen vele odaadó! De sajnos, egy ennyire lelki sérült kutyánál, nagyon sok idő szerintem!:S


És még egyszer, minden tiszteletem a tiéd!:) Vigyázz rá nagyon!:) :')


22/L

2010. okt. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Debrecemben lakom. Egyenlőre még várok vele, hogy bárhova is vigyem, itthon már viszonylag jól elvan, ha nincs itt a párom, bár akkor is be van húzva a farka. A páromtól nagyon fél, elég nagydarab, valószínű férfi bántotta, mert minden férfitől nagyon fél, de leginkább a nagyobbaktól. Sétáltatni se nagyon szoktam, kutyapelenkázunk.
2010. okt. 13. 18:56
 8/20 A kérdező kommentje:

18:52

Köszönöm szépen. Hát már velem így is sokkal nyíltabb, még anyukámmal egész jól elvan, a többiektől iszonyúan retteg

2010. okt. 13. 18:57
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ne tüntesd ki a figyelmeddel. Magyarán ne foglalkozz vele, hagyd, hogy ő nyisson. Ha odamegy simogasd meg, de ha összekucorodik, fél vagy bebújuk valahová, ne imádkozd ki, ne simogasd, mert nem megnyugtatod csak megerősíted.

Teszem azt jön egy idegen, ő bebújik a sarokba, akkor magának kell rájönnie arra, hogy az idegen nem potenciális veszélyforrás. Egy idő után, magától ki fog jönni.

Próbáld meg nem sajnálni, ami baromira nehéz, de ők nem ismerik a sajnálatot.Neki kutya szemmel most csak a jelen van, ami a lehető legjobban alakul.

Egyébként nagyon szép dolog amit tettél, irtó büszke lehetsz magadra:)

2010. okt. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Már akkor imádkoztam ki, mikor elment a barátnőm, aki nálam volt, és azért, mert etetni szerettem volna:) Egyébként általában úgy szokott lenni, hogy ülök a gépnél (otthon dolgozom, és számítógépen) hogy amikor fekszik a fotel alatt és engem néz, akkor hozzászólok kedvesen, aztán folytatom tovább, mászkálok a lakásban, és dumálok neki, általában nem szoktam oda menni. Volt már hogy odafeküdt a lábamhoz mikor dolgoztam:)
2010. okt. 13. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!