Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyussal?...

Mit csináljak a kutyussal? Már rossz ránézni.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A dédimamám kutyájáról lenne szó. Még tőlünk kapta egy évvel ezelőtt, régi kutyánk kölyke volt és neki ajándékoztuk, mert szerette volna. Eddig oké, biztos jó helye lesz, de már kivágtam a hisztit hogy miért választják el 5 hetesen(!!!) az anyukájától(pedig akkor nem voltam valami tapasztalt és mégis okosabb voltam a felnőtteknél).

Eleinte tök jó dolga volt, de még SOHA nem látta állatorvos(semmilyen oltás, féregtelenítés nuku). Talán-talán, de rámondhatjuk így is, jó élete volt, kapott enni, inni, nagy kertje volt és egy játszótársa(másik kutya). Én amint tudtam persze hordtam neki NORMÁLIS kaját és vittem sétálni, de egyszer csak azt vettem észre, hogy ott van egy hordó mellé egy 1m-es láncra kikötve. Ez kb. 3-4 hónapja így van, el sem engedte azóta. Szegénykének télen torokgyulladása volt, abból is magának kellett kigyógyulnia. Jó, oké egy darabig elnéztem, mert mégis csak majdnem 80 éves mama, de ez már sok. Azért kötötte meg, mert a szomszédok panaszkodtak, meg hogy állítólag szétszedett mindent. Persze említenem sem kell, hogy nevelés nuku, és még neki áll feljebb hogy nem hallgat a szóra. Tegnap is voltam nála, de a helyzet csak romlik, már a hosszú, csomós szőrébe beleragadt egy csomó kaki, szegény visongat ha meglát, mert nagyon ragaszkodik hozzám, de egyszerűen nem tudok odamenni tényleg megdögönyözni, mert ugrál, tiszta por és kaki a szőre. Megpróbáltam elengedni, de lehetetlen úgy ha ott van mama, mert nem engedi mert "nem tudnám megfogni".

Szívvel, lélekkel arra törekszem, hogy jobb sorsa legyen, és az lenne a legjobb megoldás, ha egyszerűen elkerülne onnan. Gyűjtöm a pénzt az állatorvosra, meg szőrnyírásra, de addig nem sokmindent tudok tenni(szerintem legalábbis, ha valaki tud valamit írja meg).

Gondolkodtam a fajtamentőknek bejelenteni, ugyanis megtévesztésig hasonlít a katalán pásztorkutyára(egyébként nem az, hanem keverék) de nem találok semmi ilyen fajtát mentő fajtamentést. Esetleg állatvédőrség? Vagy ha rendbeszedném, adatnék be neki oltást, és ha egyszerűen elvinném onnan valamelyikőtök befogadná? A mamával erről már nem lehet beszélni, őt nem érinti, hiába!! Remélem segíthetek rajta mert olyan családban, amiben én bennevagyok nem tűrök állatkínzást, soha, semmilyen körülmények között.

Bocsi a hosszú szövegért


2011. máj. 22. 18:25
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:

Ilyen volt még "fénykorában" nyár környékén, amikor jónak mondható élete volt:

[link]


[link]


Ja és neve sincs :((

2011. máj. 22. 18:29
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Részben megértelek, annyiból nem, hogy egy 80 évesnek egy nagy juhászkutyát adni, ami azért egy határozott nevelést igényel, meg erős kezeket, felelőtlenség! Sajnos a régi öregekben benne van ez, mint falun hogy a kutya az csak úgy van, 1 m-es láncon meg kenyérhajon stb... Utólag azt tudom neked tanácsolni, hogy minél előbb hozd el onnan a kutyát, a ti és a kutya érdekében is. Láncon nem tartunk kutyát, másrészt az oltás elmulasztása nagyon komoly bírság is. Keress neki egy jó helyet és igen, ha kell akkor szólj az állatvédőknek, vigyék el. Idős néni nem tudja megfékezni, ha megvadul egyszer vagy akármi lesz vele. Időseknek még maximum ez a pincsi kategória elmegy, na de egy nagyobb kutya. Addig cselekedj amíg nem késő, igy hosszú távon halálra van ítélve ott!
2011. máj. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég szomorú!Mondjuk a mamit is meg lehet érteni hisz 80 évesen örül ha wc-re ki tud menni.A kutyával már nincs ereje foglalkozni.Épp ezért kell! neki egy másik család!Ideiglenesen nem tudod haza vinni?Csak amíg találsz egy gazdit neki??
2011. máj. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
51%

Be is jelentheted az állatmenhelyen, meg a rendőrségen.

Az 1 méteres lánc állatkínzásnak minősül, ráadásul fertőzésveszélynek van kitéve.

Minél hamarabb jelentsd be kérlek!

Ki fognak menni, és el fogják vinni.

Meg bírságot is kaphat...

2011. máj. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
78%

Előző vagyok...

Igaz, azért rokont bejelenteni...

Próbáld meg előbb elvinni, vagy valamit tenni. Kemény ezresekbe kerülhet. Vagy hatni rá esetleg a szüleiddel?

2011. máj. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
38%
Komolyan gondoljátok,azt hogy bírságot akar a dédmamájának? -.- Meg vagytok huzatva A DÉDIJE!!
2011. máj. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:

Jól van, hirtelen feldühödtem, azért írtam,hogy azt is kapni fog. Azért írtam utána,hogy előbb próbálja meg SZÉPEN elintézni.

Viszont ha bejelenti, akkor eljárás fog indulni ellene, erre számítani kell.

2011. máj. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Hát... ez olyan nehéz :( Mert szeretem a mamát, de a kutyát... a kutyát szinte jobban :( Elsőnek: Nem tudtuk hogy juhászkutya szerűség lesz belőle, mint mondtam keverék.

Sajnos hazahozni nem tudom, panelba lakunk.

Hétvégén kimegyek, nem érdekel ki mit mond, elengedem szerencsétlent, valahogy szerzek addig pénzt és irány a doki, csak tényleg nagyon neveletlen, de nem lesz könnyű.

Köszi a válaszaitokat, ha kell bejelentem, mondjuk ezzel azért várnék, mert nem tudnám hogy utána milyen sorsa lesz... Még várok válaszokat, köszi hogy segítetek!


Picikorában, 4-5 hetes lehettt:

[link]

2011. máj. 22. 18:41
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk most a szomszédban van egy kutya. Egy nagy szegény család lakott ott(albérletben), de el kellett költözniük, a kutyát meg itt hagyták. A ház tulajdonosa először agyon akarta ütni, aztán megsajnálta. De szerencsétlen sokszor napokig nem kap enni, meg vizet sem eleget, úgyhogy szerencsétlen ma átszökött hozzánk, és itt legelte az eprünket (apám örömére:) meg folyton ellopja a kutyám játékait. Pedig nem hülye kutya meg okos is, nem nagy termetű, fogalmam sincs, miért hagyták itt. De ha azt veszem észre, hogy nem lesz jobb a helyzet, megmondom a csávónak, hogy inkább áthozom, rendbe rakom, aztán felrakom a netre, valaki csak elviszi. Nem egy ronda kutya. Nektek is ezt kéne tennetek, nem szabad így tartani csóri kutyust:S
2011. máj. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
75%
Első vagyok: Még annyit lehetne, hogy úgy hívod ki az állatvédőket, vagy úgy viszed el a menhelyre, hogy találtátok a kutyát. Igy megússza dédid a bírságot. Igen, azért családtagot felnyomni nem szép. De viszont bírság biztosan lenne. Jobb ha azt mondod, találtátok és szeretnéd ha elvinnék. Még ez az ötletem van, ha másnak nem tudjátok odaadni.
2011. máj. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!