Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A boxer kutyám, gyakran ülve...

A boxer kutyám, gyakran ülve radírozza a fenekét, miért van ez?

Figyelt kérdés
Miért törölgeti ülve a fenekét?

#Vajon mi a gondja a kutyának?
2023. júl. 12. 05:06
1 2
 1/12 47. ***** válasza:
94%
Férges
2023. júl. 12. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Vagy inkább a bűzmirigye zavarja, állatorvos egy perc alatt kitisztítja.
2023. júl. 12. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Valószínűleg férges
2023. júl. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is férges. Ezen tablettával lehet segíteni,vagy állatorvos.
2023. júl. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Kap rendszeresen féregtelenítőt?


Vagy férges, vagy a bűzmirigye van megtelve. Vagy mindkettő.


Bármi is az, szegényt nagyon irritálhatja, mindenképp érdemes megnézetni az állatorvossal.

2023. júl. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Féreg vagy bűzmirigye... Vagy nem kizárt a székrekedés.Állatorvost javaslok én is ő biztosat tud mondani.
2023. júl. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Egyértelműen férges. A felelőss állattartáshoz hozzá tartozik az állat gondozása is, ami nem csak etetésből áll. Rendszeresen kell féreghajtót venni neki, meg állatorvoshoz hordani kötelező oltásokra, csak hogy a két legalapvetőbbet említsem.
2023. júl. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

7-es, egyáltalán nem egyértelmű, hogy férges. Ha már a felelős állattartásról papolsz, mert bűzmirigy probléma is lehet.


Kérdező! Időszakos probléma, vagy mindig csinálja? Fülrázás, vakarózás nem társul hozzá?

2023. júl. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%
Ja de nehogy állatorvoshoz vigye ugye majom? Mert megkiderulne mibaja
2023. júl. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%

9 Majom? Azért mert feltesz valaki egy kérdést, akkor Te abból már kiderítetted, hogy nem viszi orvoshoz? Inkább ne játszd a Sherlock Holmes-t.


Nekem már azt mondta az állatorvosunk, hogy inkább tegeződjünk, mert engem úgyis többet lát, mint a saját anyját, pedig még csak nem is hordom a kutyát oda minden alkalommal, amikor viszket a segge. Viszont minden alkalommal, amikor ott vagyok, lefárasztom a kérdéseimmel, és azt mondhatom elég tájékozott vagyok már a kutyák általános egészségét illetően. Sajnos komolyabb betegségekkel is, egy korábbi -rendszeres orvosi vizsgálatokkal,kezelésekkel, éveken át 6 hetenkénti vérvétellel, folyamatos gyógyszerezéssel élő- kutyámnak köszönhetően, de ez most mindegy.


Mivel a kérdező nem írta, hogy a kutya nem kapott féreghajtót, ezért kérdeztem, hogy jelentkezett-e más dolog is a szánkázás mellé. Ha a kutyáján tapasztal egyéb, bűzmirigyproblémára utaló tüneteket, ami lassan sajnos már gyakoribb probléma, mint az, hogy a kutya férges legyen, akkor mielőbb orvos, mert ugye azt a bűzmirigyet ki kell nyomni, hogy ne legyen belőle komolyabb baj. De ha azt mondja a kérdező, hogy nincs egyéb tünet, de a kutyája mondjuk 3-6 hónapja nem kapott féreghajtót, akkor én első körben azt mondanám, hogy ballagjon el egymagában az orvoshoz, kérjen élősködőkre amit szokott, plusz féreghajtót, ha szükséges. Nálam pl. a kutya havonta kapja a Nexgard Spectra-t, de mellé 3 havonta kell a plusz féreghajtó, mert a Nexgard hiába nagyágyú, galandféreg ellen pont nem véd. Na most találkoztam én korábban olyan trehány orvossal, aki meg sem említette, hogy kellene mellé féreghajtó. Történhetett ez így a kérdezőnél is.

Megkapja a kutya a féreghajtót, de 1-2 hét elteltével is megy a radírozás, akkor fixen bűzmirigy probléma. A többit mondja neki az orvos.

2023. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!