Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzá lehet szokatni egy nem...

Hozzá lehet szokatni egy nem túl jól szocializált kutyát egy emberhez 2 hét alatt?

Figyelt kérdés

2023. júl. 13. 18:25
 1/8 anonim válasza:
100%
Igazából nagyon a kutyafajtán és a korán múlik szerintem. Az egyik ismerősömnek van egy kutyálya aki nem nagyon szocializált de hozzák 3 nap alatt hozzánk szokott.
2023. júl. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fajta, kor es egyed függő.

Volt kutyám, aki egy héten belül teljesen úgy viselkedett, mintha mindig velem lett volna. És olyan is, aki csak több hónap után kezdett közeledni

2023. júl. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a konkrét probléma? Ennél kicsit részletesebb leírás kellene.
2023. júl. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem hozzám kellene, barátomhoz. 2 éves kutyus, kicsi korában már találkozott vele mikor átjött, viszont nem sűrűn szokott ezért mikor múltkor be akart jönni a kapun elkezdte ugatni, vissza kellett fogni. Gondolkodtam hogy először szájkosárral beengedem és "megismertetem" vele aztán fokozatosan egyre jobban közelengedem, a végén pedig leveszem a szájkosarat és úgy. Mit gondoltok?
2023. júl. 13. 18:57
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Semleges teruleten setaljatok egyutt soxor,h lassa,h ismered es barad az az ember.


Ugyanis ha idegennek gondolja,akkor betorokent kezeli.


Az idegen tavoltartasara tart az ember kutyat…..

2023. júl. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan az ember, akkor fél nap alatt is, jobb kiképzőknek pedig max fél-egy óra szokott lenni.


A szájkosárhoz először szoktasd hozzá, már ez egy hosszabb folyamat lesz, mert a kutyák általában le akarják magukról szedni és ez könnyen sikerül is nekik. A barátod meg adjon neki pár percenként finom falatokat, simogassa, mikor már engedi a kutya és nem lesz semmi baj.

2023. júl. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os: A szájkosárhoz már hozzá van szokva, orvoshoz azzal szoktuk vinni, eleinte próbálta csak leszedni :) Egyébként köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtatott amit az utolsó írt, azt hittem ehhez hetek kellenek.
2023. júl. 13. 21:31
 8/8 anonim ***** válasza:
2 vagyok, kicsit félre értettem. Én az újgazdi helyzetre gondoltam. De ebben az esetben, ha nem extrémen problémás már néhány alkalommal jóban lehetnek. Soksok jutifali és menjetek ki egy semleges helyre. Ha már kint haverok be is mehettek, akkor mar a területére is gond nélkül beengedi
2023. júl. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!