Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívférges foxi kutya túlélné?

Szívférges foxi kutya túlélné?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 10 éves foxi kutya kezeletlen szívférges, előrehaladott állapotban. Egyébként szalad, labdazik, de hamar ki is tud fulladni olyankor. Szívultrahang még nem volt..laboreredménye szerint a máj értéke nem jó. A napokban történt, hogy a szomszéd kutyája neki ment és

radius és ulna haránttörése lett és a csontvégek elmozdultak a jobb első lábánál. Mindenképp műtét javasolnak, mert ha nem lesz kezelve akkor az élete végéig fájni fog neki. Viszont nagyon félek az altatastol, azt mondták rizikós. 1.5 órás a műtét. Előtte csinálnánk egy szivultrahangot.

Fogalmam sincs mi lenne a jó.. pont most akartam Péterfia Dalmahoz vinni szivultrahangra, mert a műtéti megoldáson gondolkozom. Valaki volt már hasonló helyzetben?



2023. júl. 15. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Uh. Nem lehet későbbre halasztani a műtétet, amikor már kijövőben van a szívférgességből?
2023. júl. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy forna össze a csont neki. Azt mondják ha nem jól es nem lenne most meg mütve akkor vagy élete végéig fájna neki. Vagy ha műtét is lenne akkor elkellene törni. De én is erre gondoltam h jobb lenne a kezelés után altatni. Bár a szívférges műtét és altatásban zajlana, viszont Péterfia Dalmanal nagyon komoly gépek vannak, így jobban rámernem bizni
2023. júl. 15. 19:17
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehet műtét nelkul helyreigazitani a csontjait, es sínbe rakni/gipszelni a labat pár hetre, hogy jól forrjon ossze? En sem szivesen kockaztatnek.
2023. júl. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudatlan voltam. Nem ismertem a szívférgességet.De teljes mértékben bűntudatom van a szívférgesseg miatt, most meg a törés miatt, kikellett volna magammal hozni kulfoldre ahol dolgozom, akkor nem történt volna meg. Csak előtte kezeltetni akartam a szívférgességet. Havonta 1x tudok haza menni 2 napra es mindig más volt fontosabb.. Ebben nagyon nagyot hibáztam.

De nagyon aggódom érte és nem akarom, hogy ne kelljen fel altatás után. Ha lenne más megoldás, mint ahogy a kettes írta

2023. júl. 16. 05:37
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon nehéz döntés, mert a gyors módszerrel is 4 hónap a szívférgesség kezelési ideje, addig pedig ki tudja milyen károkat okoz az elmozdult törés. Más oldalról viszont így valóban kockázatos az altatás a műtéthez. Péterfia Dalma az egyik legjobb a szívféreg kezelésében. Mindenképpen konzultálj vele, neki megvan a szakmai tudása ahhoz, hogy segítsen eldönteni ezt a kérdést.
2023. júl. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

14 éve van az országban szívférgesség! Azóta a csappból is ez folyik! Interneted van, innentől ez nem tudatlanság, hanem csak lustaság és felelőtlenség. Szégyen, hogy mindenféle ember tarthat kutyát kénye-kedve szerint...


Egyáltalán hogy tudott a szomszéd kutya neki menni a foxinak?

2023. júl. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hatos, köszönöm a segítő válaszod. A kateteres altatásos módszerrel akartam megoldani,ami ugye nem hónapokig tart. Előtte nyilván ott is szívultrahang és mellkas röntgen, hogy lássák mennyi féreg van benne. Es az se 100%,hogy azt mondják műthető. Én a gyógyszeres kezelestol és az injekcióstol félek kicsit.

De igazad van, beszélek Dalmával meg Sebő Ottoval is, (Otto van a közelünkben és róla is elég sok jó velemenyt olvasok), hogy mi lenne szerintük ebben a helyzetben a legkevésbé rizikós. Bar túl lennék rajta.

Hetes attól, hogy hibaztatsz nem fog megoldodni a helyzet, de bevallom hibáztam. Ez az első lépés, és próbálok megoldást találni rá.

2023. júl. 16. 16:04
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
#6-os vagyok. Mi a gyógyszeres(lassú) módszerrel gyógyultunk meg. (szívférgesen örökbefogadott kutya, mielőtt engem is kioktatna valami "jószándékú" megmondóember) Mindegyik módszernek megvannak az előnyei és hátrányai is, de a kutya állapotához kell mindig igazítani a kezelést, ezért nagyon fontos a hozzáértő orvos. Dalma doktornő messze a legjobb (Sebő doktort nem ismerem), nála biztosan a legjobb kezekben lesztek.Kitartást!
2023. júl. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!