Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon szívférges a kutyám?

Vajon szívférges a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kutyusom pár napja hírtelen elkezdett hányni, köhögni, fáradékony lenni stb. Egyértelműen elvittem az állatorvoshoz, hogy megtudhassam mi állhat ez mögött. (Rengeteget hányt, sápatt volt) az orvos szerint valamilyen gyulladása lehetett, biztos valami hideget ivott. (Arra gondolok, hogy hideg víz lehetett az oka, mert egy kis "tavacskából" szeret mindig inni, ami nagyon hideg szokott lenni.)


De a lényeg, hogy az orvos mondta, hogy ha szeretném, csináltassunk szívférgességre tesztet. Úgy gondoltam várok pár napot, ha a kutyus nem lesz jobban, akkor megcsináltatom a tesztet. Hát sokkal jobban van. Már nem köhög semmi. Futkározik, ugyan olyan minta régi. És mivel most hírtelen újra jó kedve lett, jobban néz ki, így úgy gondoltam, a biztonság kedvéért megkérdezlek titeket, hogy szerintetek szívférges lehet e? Vagy tényleg csak gyulladása volt? Tapasztalatokat is szívesen várok! Viszont nem szeretném azt olvasgatni hogy rossz gazdi vagyok, mert "már rég elkellett volna vinni orvoshoz"



2022. szept. 9. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Ha felmerült a gyanú akkor tuti csináltatnék tesztet, ez nem is kérdés. Szívférgesség nem játék!
2022. szept. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
A biztonság kedvéért csináltassatok tesztet. Mi a kutyáinkkal az év nagyrészében használunk szívférgesség megelőzésére spot-ont, de még így is évente 1x legalább csináltatunk szívférgességi tesztet, mert jobb még időben észrevenni, ha mégis esetleg elkapták. Most egy szívférgesség teszt nem olyan nagy ügy, szerintem időről-időre amúgy is ajánlatos elvégeztetni.
2022. szept. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!❤️

Mindenképp csináltatok a biztonság kedvéért tesztet

2022. szept. 9. 23:55
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Miert nem vedekeztek szivfereg ellen? Ha ezt most megusztatok, legyen tanulopenz es tessek adni neki valamit megelozesre!

Felelotlenseg sajnos manapsag ezt leszarni, mert tenyleg csak a szerencsen mulik, hogy a kutya elkapja-e vagy sem :(


Amugy biztosan nem a hideg viz az oka, hanem talan valoszinubb, hogy az ismeretlen eredetu vizbol osszeszedett valamit. Nem kene hagyni random helyeken inni, pont emiatt. Erdekes, hogy ez nem jutott eszedbe, hamarabb gondoltal a hidegre 🤣

2022. szept. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van tünete, ha nincs, akkor is érdemes szívféreg tesztet csináltatni, mondom ezt egy szívférgesen örökbefogadott kutya gazdájaként, akivel végigcsináltuk már ezt a tortúrát.

Ha csak az anyagi oldalát nézzük, egy teszt 5-6 ezer forint, a megfelelő védekezés 2-3 ezer havonta, de egy szívférges kutya kezelése több százezerbe kerül.

Másik oldala, hogy ha szívférges a kutyád, akkor a kezelés nagyon nehéz, nagyon megviseli a kutya szervezetét, a szigorú mozgáskorlátozást és stresszmentes életmódot nagyon nehéz betartani és még ezek ellenére sem biztos, hogy meggyógyul, kezelés nélkül biztos, hogy meghal, de a kezelést sem mindegyik kutya bírja ki, mert ezeket a dögöket csak nagyon erős, a kutyára is veszélyes gyógyszerekkel lehet csak kiirtani.

Nem véletlenül mondják, hogy a megelőzés a legfontosabb, főleg úgy, hogy állatorvosi becslések szerint az itthoni kutyák 10-25%-a fertőzött, a legnagyobb részük nem kap semmilyen kezelést, sokukról nem is tudják, hogy szívférges és ezek az állatok korlátlanul terjesztik a betegséget. Ahogyan előttem írták, tényleg csak a szerencsén múlik, hogy a te kutyád mikor kapja el.

2022. szept. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Ahogy az első is írta vidd megvizsgáltatni a kutyát!!! mielőtt túl késő lenne!!!!
2022. szept. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez egyáltalán felmerült,akkor ezek szerint nem védekeztek a szívféreg ellen.

Így pedig bármikor szívférges lehet,egyetlen fertőzött szúnyogcsípés is elég hozzá.

6-7hónap mire kikelnek a lárvák...sokáig nem is tudni,hogy ott vannak.

Ha negatív utána mindenképp vegyél neki vagy nextgard spectrát,vagy simparica triot. Kicsit drágák,én kettőnek veszem...de alattomos a szívféreg jobb ha valamit használunk ellene.

2022. szept. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!