Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom szobatisztaságra...

Hogyan tudom szobatisztaságra nevelni és hogy tudom úgy egyedül hagyni hogy ne nyüszítsen, ne rágjon szét semmit?

Figyelt kérdés
Egy kóbór kiskutya volt úgy hoztuk haza!
2010. okt. 13. 23:59
 1/6 Holdtündér ***** válasza:

Hát én úgy tudom, hogy óránként ki kell vele menni az udvarra, hogy megtanulja hogy ott kell elvégezni a dolgát.

Egyik ismerősöm alomra szoktatta a kutyáját, méghozzá úgy, hogy ha mellé kakilt, beletette a kakit az alomba a kutyát pedig ráültette. Nála ez működött.

Ez a nyüszítés, meg rágás dolog a stressz miatt van, gondolom. Talán nehéz élete volt? Vagy azt hiszi hogy ő a falkavezér és ideges ha otthon hagyjátok mert nem tudja mi van veletek?

2010. okt. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden kutya alapból szobatiszta.

Azonban amíg pici, addig takarítani kell utána és addig sírni fog egyedül.

Amíg te kicsi voltál, te sem használtál WC-t és te is sírtál volna, ha egyedül hagynak.


Nem értem, kölyök kutyát vesznek magukhoz emberek és halvány lila gőzük nincs arról, hogy kell felnevelni.


Igen, minimum három óránként vinni kell őket, vagy kutyapelusra szoktatni. És nem egyedül hagyni, mert bármi baj történhet velük.

Ha ezt nem tudjátok vállalni, akkor vettetek volna felnőtt kutyát magatokhoz, azzal már nincs ennyi baj.


De egy kölyök kutyát, éppúgy mint egy embergyereket még gondozni, ápolni kell és nem egyedül hagyni.

2010. okt. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem maguktól rájönnek, h nem szabad oda csinálni, ahol fekszik,alszik eszik.

az enyém szépen odamegy az ajtó elé, és nézi ha pipilni vagy kakilni kell neki.

2010. okt. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, az én kutyámnak biztos valami baja van hogy ott pisil kakil ahol éppen van... Pedig felnőtt.
2010. okt. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baja a kutyádnak ,csak rendszertelenül, össze-vissza időben viheted ki.

A rendszeresség azért fontos, mert csak akkor tud biológiailag alkalmazkodni a dolgokhoz.

Ha te előre nem tudnád, hogy mikor mehetsz ki, te is bajban lennél ám!

2010. okt. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 capsread ***** válasza:
Hát igen, a kutyát mindig rendszeresen kell ki vinni, én négy óránként vittem ki, és igen, éjfélkor és hajnali négykor is, mert kellet neki (decemberben, 10 emeletes panelból...). Az, hogy nyüszít azért van, mert hiányoztok neki. El fog múlni, ha rájön, hogy úgy is mindig haza fogtok menni, és nem hagyjátok ott örökre. Ha mindent szét rág az azért lehet, mert domináns kutyának érzi magát. Sétánál rángatja a pórázt? Gyakran "érvényesíti az akaratát"? Veletek egy időben, vagy ne adj isten közvetlen előttetek eszik? Ha bármelyikre igen a válasz, akkor azon változtatni, de gyorsan. Ha mindegyik nem, akkor szimplán csak unatkozik. Adjatok neki valamit, amivel elfoglalhatja magát. Én ma is azt csinálom, hogy szagot fektetek a lakásban, és a szag végére egy jutalom falatott rakok. Ezzel jó ideig el van, amíg elmegyek hazulról.
2010. okt. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!