Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A környéken sok embernek lett...

A környéken sok embernek lett amstaffja és pit bullja. Mit csináljak, ha vmelyik rátámad az én kutyámra?

Figyelt kérdés

Az enyém egy spániel - és nem akkora, hogy ölbe vehetném, 23 kg. Ezekről a kutyákról nem tudom elképzelni, hogy szocializálták volna őket - azt viszont igen, hogy a "gazdák" jó heccnek tartják ráengedni más kutyákra. Eddig csak drogosok köreiben láttam ilyen kutyákat nálunk. Egyikük szabadon kóvályog a srác után az utcán.

Azt hallottam, hogy ha két kutya összeverekedik, akkor a hátsó lábuknál fogva kell szétválasztani őket. Működik ez egy pit bullnál? És ti mit csinálnátok, miután sikerült lehúzni a kutyát a tiétekről?

Nem spray-re gondolok, mert azok nem érnek semmit - plusz a saját kutyámat is lefújnám...


2010. okt. 14. 00:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Sajna ha meg is harapta a kutyádat valamelyik, akkor elég nehéz lesz szétszedni őket, mert a pitbullnak van egy reflexes fogása, ha megharap valamit, nem engedi el, még ha össze-vissza ütlegelik, akkor sem...

Egyébként ha jól van nevelve, akkor semmi baj nincs a pitbullal sem az amstaffal, alapvetően nagyon okos kutyák. ((És az sem mindegy, hogy tényleg szabadon kóvályog-e vagy engedelmesen követi a gazdát póráz nélkül...))

Amúgy meg szerintem vészhelyzetben simán fel lehet kapni 20 kg-ot.

2010. okt. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
(azért egy 23 kilós spániel nem lehet semmi o__O uram atyám! az én labradorom 25....)
2010. okt. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Kb. 40-50 méteres sugarú körben kóvályog körülötte :) és ennek a gazdája kétszer dobott be mérget a szembeszomszédja macskáihoz és kutyájához, a kutyára pedig - mivel még mindig élt - kétszer rálőtt. És a haverjai sem különbek, gondolom a kutyáik sem, tehát ha rajta múlik, megalapozza a pitek hírnevét...
2010. okt. 14. 00:40
 4/18 A kérdező kommentje:
23 kg a fele az én súlyomnak :D 47 vagyok :)
2010. okt. 14. 00:42
 5/18 anonim ***** válasza:

Én már feljelentettem volna a helyedben, vagy szóltam volna az állatvédőknek. Az ilyenek az állatok, nem a kutya.

Amúgy a fajtával nincs semmi baj, egy barátunknak amstaffja van, és haláli kutyus. :D Ez is csak nevelés kérdése... Mivel ezek engedelmes és viszonylag "hirtelen" kutyák, az agresszívebb emberek vesznek ilyet, és elterjedt, hogy a kutya maga is agresszív, holott csak a gazdakör az. A bullterrierek esetében meg láttam már kifejezetten családi kutyát.

2010. okt. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ezek a kutyák csak akkor veszélyesek, ha agresszíven nevelik őket, ha határozottan és kedvesen, akkor kenyérre lehet őket kenni, mint bármelyik másik kutyát.
2010. okt. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:

Úristen! 23 kg egy spániel? Angol cockerről van szó? (a spániel kijelentés nálunk általában azt jelenti) Hát ez nagyon durva.

Egy angol cocker ideális testtömege 11-14 kg.

23 kg hogy nézhet ki szerencsétlen? Nem sajnálod? Szerintem minél előbb kezdjél vele fogyókurába, mert ez neki nem egészséges...


A kérdésről pedig: ha nem agresszív támadóak azok a kutyák (ebből az derül ki, hogy nem), akkor nem kell tartanod. Attól, hogy ilyen fajta, nem veszélyesebb a többinél.

2010. okt. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Elvileg az anyja volt spániel, az apja meg spániel-németjuhász keverék, nem dagi :) Persze lehet, h annyi spániel sincs benne mint mondják, de az az alkat, az a szőrzet, csak a színe más.


A gazdákkal van a baj, a kezükben fegyver bármilyen kutya - a különbség az, hogy ezeket kiviszik az utcára, mert megadja a keményfiús feelinget. Ha más kutyát látnék velük, akkor is ideges lennék - csak azok ugye otthon maradnak, láncon. Előtte eszük ágában se volt kutyát sétáltatni - gondolom egy csapásra megváltozott a felelős kutyatartáshoz való hozzáálásuk, hm?

2010. okt. 14. 01:14
 9/18 A kérdező kommentje:

A szomszédjuk egyébként kihívta a rendőrséget, de azt mondták, h nem nagyon tudnak mit csinálni, csak egy kis megfélemlítést azzal, h odajárkálnak hozzájuk, és sokat járőröznek arra. A kutya túlélte, de nem maradhatott velük, mert a következőt biztos nem - úh ő most gazdát keres az egyik menhelyen, egy kiképző gondozásában.

Meg ezekkel nem lehet mit kezdeni. Kb. 40 tagú cigány família, ha kiiktatsz egyet (értsd börtön) jön helyette három, és nem lesznek túl hálásak... Pont egy szinte csak romák által lakott település mellett van a mi falunk - onnan szivárognak ide, és keményen van cigánybűnözés - na most ilyen emberekben, akikről tudom, h árulják és használják a cuccot, lopásból tartják fent magukat, a 2 éves gyereket több ízben a rendőrök hozták vissza, m pucáran nekivágott a falunak, mindenkivel kikezdenek, több évet lehúztak már, ne haragudjatok, de nem tudok megbízni, ha olyan kutyával járkál, amiről lerí, hogy miért választotta. Ilyenből van egy tucat. Csak hogy lássátok a helyzetet.

Az h ez a kutya még nem bántott senkit, az nem csoda, ugyanis alapból messzire elkerülik őket az emberek, nem kell hozá kutya sem - m sokszor már a rendőrök sem mennek a közelükbe... Na mindegy.

Állatkórházban már én is simogattam meg amstaffot, az 5 hetes macskám is megszagoltattam vele, m látszott, h nem kirakat kutya, hanem családtag.


Itt az a kérdés továbbra is, h tudom-e blokkolni :)

2010. okt. 14. 01:40
 10/18 anonim ***** válasza:

Magával a fajtával nincs gond.A mi környékünkön történt kutyahalál az az volt,hogy szintén cigányok bull terrierje póráz nélkül játszott,és csak játékosan megfogta a másik kutya nyakát felülről,kb ennyi volt,kampec.Persze a másik kutya gazdája végig üvöltözött,hogy vigyék innen,de a cigányok csak az erőt ismerik el,uh az öreg nénit letojták.Szóval játék közben is iszonyú erős állat.

Én szóltam nekik később,ha csak egyszer is meglátom a kutyájukat póráz nélkül,azonnal ledöföm,aztán kerültek is ha megláttak.

De mivel irritáltak-totál rendes környék,erre az önkormányzat ide*asz egy 8 tagú antiszoc roma családot.-

Szóltam a rendőr haveromnak,hogy nézze meg a kutya oltásait,fel is mentek és elhozták a kutyát.

Sétához vigyél magaddal gázsprét,az azonnal hat vad kutyára,vagy últahangos kutyariasztót.

2010. okt. 14. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!