Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fiú kutyák ivartalanítása pro...

Fiú kutyák ivartalanítása pro és kontra?

Figyelt kérdés

kíváncsi vagyok ki, és miért van az ivartalanítás mellett és ki és miért ellene?

Volt egy német juhászom, akinek a betegségére ivartalanítást ajánlottak, fél év múlva meghalt.Most van egy másik kutyim, nem tudom mit tegyek.Ő még teljesen egészséges, de...


2010. okt. 14. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod továbbtenyészteni, szerintem ivartalanítsd.


Kb. 15 éve kutyázom, kiállítások, agility, tenyésztés, illetve kb. minden, amit lehet. Nálunk az a tapasztalat, hogy ha nem akarod bevonni őket a tenyésztésbe (valószínűleg), akkor fizesd be őket egy ivartalanításra

2010. okt. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Annyival egészíteném ki, hogy ivartanítás után nem kell tartanod a kutya elszökésétől ha tüzelő szuka van a közelben. Plusz nem fog a kutya meghalni semmilyen nemi betegségben (pl.:hererák).

Egyébként a leírásodból egy apró fontos dolog hiányzik:

A előző kutyádat ivartalanítottad vagy sem ? Mielőtt még rosszra kezdek gondolni.

2010. okt. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

17:10es

Az attól függ,milyen korban ivartalanítják! 12hó-s korig ha ivartalanítod,akkor valószínű nem lesz hererékja, de ha már kb,4éves, akkor hiába ivartalnítod,előfordulhat nála ugyanúgy a rák.Ezért szokták kölyök korban elvégezni a műtétet.

2010. okt. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az előző kutyimat az orvosi ajánlatnak megfelelően ivartalaníttattam. 9 és fél éves volt. Az ivartalanítás után fél évre meghalt.Sosem derült ki miért.

A mostani befogadott keverék kutyim kb. 4 és fél- 5 éves, nagyon jó bőrben van, vidám, energikus, imádni való, nagyon féltem.Az ivartalanítás előnyeiről már sokan akartak meggyőzni, de vajon van hátránya is ?? Ha tudnám, akkor mérlegelhetném, hogy mit tegyek.

2010. okt. 15. 13:27
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Én egy hátrányt tudok neked mondani. Ha a mellékvese nem termel tesztoszteront (mert sok esetben átveszi ezt a szerepet) akkor ösztrogén szaga lesz a kutyának.


Nekem volt emiatt gondom, mert minden kan állandóan szagolja hátulról a kutyámat, gyakorlatilga beragadnak orral a seggébe. És hát ezt egy domináns kan nem viseli jól. Eleinte úgy gondolta, hogy bunyóval kéne lerendezni, de szépen helyretettem a fejében a dolgot, és azóta max vakkant.


Szóval azt gondolom, hogy még így is megérte.

2010. okt. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az sem utolsó szempont, hogy a kutyus lehet ottmarad a műtőasztalon, mert nem tudják felébreszteni..

Nincs erre valamilyen más megoldás? pl injekciós fogamzásgátlás vagy ilyesmi? Nem kötekedésből írtam ezeket.

2010. okt. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Talán azért halt meg a német juhászod, mert akkor már tíz éves volt és egy nagytestű kutyának ez nagyon szép kor.


Menj el néhány menhelyre és sintértelepre -- és megérted miért kell az ivartalanítás.

Mert sok, nagyon sok a rászorult és szerencsétlen sorsú kutya és nagyon kevés a jó gazdi, akinek módjában áll magához venni egyet-egyet.


Ha nem ivartalanítasz, akkor lesz szaporulat és ki tudja, mi lesz velük. Ha lesz is gazdi, akkor a meglevő gazdátlan kutyák esélyei csökkennek. Ha nem, akkor szaporítja a jó gazdára váró kutyák számát.


Az ivartalanítás nem halálos dolog. Mint minden műtétnek, természetesen ennek is van veszélye. Még egy foghúzásnak is. De nem nagyobb!

A kutya nyugodt lesz és nem szökős. Azon kívül az igen gyakori hererák is megelőzhető.

2010. okt. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

szia!


Én ivartalanitas parti vagyok attol fuggetlenulhogy nekem nagyon el lettrontva. Nyitott herelest csinaltak es valami kijott a vagason. ezt ujbol mutotte igy elvagott egy uto eret de mar az elso mutet utan sokat verzett.

Amikor spriccelt a ver egy masik orvoshoz vittem el ...

az 5 ezer ft os rutin mutetbol kb 10 szer annyiba kerult.

de sokat valtozott nyugodtabb lett .

Miutan egy amstaff kutyurol van szo!

2010. okt. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az én kutyim egy befogadott (utcáról) keverék. Azt hiszem felelősség teljes gazda vagyok, betartok minden szabályt, amit kutyatartónak be kell tartani,megadok mindent a kutyámnak, amit normális állattartó megad, sőt...! a magam módján állatvédő is vagyok, ahol tudok segítek.

Azonban ez az ivartalanítás téma mindig azt veti fel bennem, hogy ez nem csak az állatorvosok pénzkeresetét befolyásolja? Biztosan jót teszek vele a kutyámnak?

2010. okt. 16. 18:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Elolvastál valamit a válaszokból?

Vagy csak önmagadra figyelsz...?

2010. okt. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!