Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanítása...

Pipis kérdése:

Szuka kutya ivartalanítása után Ti meddig voltatok vele otthon, úgy értem, hogy vettetek-e különki szabit és ha igen hány napig?

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 23:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%

Semennyit! Hat hónaposan egyedül aludt kint aznap este is.

Nekik ez semmiség! Ameddig kicsit fáj neki, illetve egy két napig úgyis alukálni fog többet. De utána már szaladgált is kutyabaja sem volt! Amint kimegy az altató hatása ők már rögtön izegnek-mozognak. Szerintem az embert is csak a tudata gyengíti le, hogy most műtöttek jaj, jaj de fáj! Na nekik ilyen problémájuk nincsen!

2011. szept. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az enyém is nagyon jól viselte. Amúgy is hordtuk minden nap dolgozni magunkkal (nem maradt meg a lakásban egyedül), ezért a műtétet péntekre időzítettük, így aznap én nem dolgoztam. De szombaton már semmi baja nem volt és hétfőn ugyanúgy jött velünk dolgozni. :)


(A fiú kutyánkat majdnem egy hétig őrizni kellett, az szörnyű volt...)

2011. szept. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ja, és a műtét után fél órával a saját lábán jött ki a kórházból, még pisilni is félrevonult és itthon is egyedül jött be. :)
2011. szept. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, én azért kérdezem, mert nekem is pénteken lenne a műtét, így aznap vele vagyok, illetve szombat, vasárnap is, de utána itthon kéne hagynom olyan 7-8 órára a munka miatt, ezzel nem lenne gond?
2011. szept. 11. 23:55
 5/16 anonim ***** válasza:

nem lesz gond.nyugi :)

mi egy csütörtök délután hoztuk el műtét után, aznap este, éjszaka vele voltunk, másnap reggel mindenki ment dolgozni, meg iskolába és du. 2-ig egyedül volt itthon. nagyon jól viselte, másnap ugyanúgy szaladgált és labdázott, és élvezte a havat, mintha semmi sem történt volna.

ő amúgy lakásban tartott kutyus :)

2011. szept. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
hétvégén nem dolgozom, csütörtökön ivartalaníttattuk szóval csütörtök meló után vittem péntekre kértem szabit, szombat-vasárnap ugye otthon vagyok, hétfőtől meg őszi szünet volt így a 14 és 16 éves gyerekem itthon volt a kutyussal
2011. szept. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, aranyosak vagytok, akkor így rendben lesz? Szoba kutya amúgy Ő is, de ezek szerint le lehet vinni pisilni is meg minden? És rendben lesz így, hogy 3 nap vele utána munka?
2011. szept. 12. 00:08
 8/16 anonim ***** válasza:

Az jó ha otthon leszel vele mert így Te megnyugszol és meglátod majd hogy semmi probléma nem lesz már hétfőre.

Ne izgulj! Jó könnyű ezt mondani én is paráztam, de tényleg így van. Ők a mában élnek sokat tanulhatnánk tőlük, nem aggodalmaskodnak.

Ha lesz rajta műtéti gallér akkor nem tud hozzáférni a sebhez, mert utána már csak ez okozhat gondot.

Sajnos nekem meg az a problémám hogy rossz orvoshoz vittem, és elkezdett tüzelni. Így tudtam meg hogy ha nem szedik ki rendesen a petefészket és benne marad egy kis darab, akkor beindítja a hormontermelést. De kiskutya nem lesz. Hát köszi de ugyanolyan kellemetlen! Úgyhogy melegen ajánlom hogy járj utána az orvosodnak mert sokan elrontják!

2011. szept. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

jó látni, hogy van még olyan aki szereti a kutyáját és nem "nálunk az nap az udvaron aludt 6 hónaposan"

egyébként 3 nap elég lesz :)

2011. szept. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Teljesen jó lesz így. :) Meglátod, már másnapra is tök jól lesz a kutyud, de 3 nappal később meg már pláne nem fog semmi látszódni rajta. Mármint a viselkedésén. Az én kutyusom (sajnos már nem él szegény) elég rosszul ébredt az ivartalanításból, őt péntek délben műtötték (mármint nem most, még évekkel ezelőtt), és hajnali 3-ig nyűglődött szegénykém, de másnap reggelre még ő is teljesen helyrejött. Pedig nem volt már fiatal kutya, és nem csak "sima" ivartalanítása volt, hanem több daganatot is leszedtek róla.
2011. szept. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!