Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk hogy ne vigye...

Mit csináljunk hogy ne vigye el a sintér?

Figyelt kérdés

Nyaralni vagyunk (ahol vagyunk).

Tegnap előtt éjszaka láttuk először a kutyát, fiatal kisfiú.

Ideszokott a strandra nagyon megszerettük őt. A probléma hogy félős, mar eszik kezbol de nem lehet simogatni,se hozzáérni.

Hazavinnenk, de többen látták őt és be is lett jelentve hogy jöjjenek érte. Ezzel nem lenne baj, de két hét karantén mi meg addig hazamegyünk. Hogyan lehetne elbujtatni vagy valami hogy hazavihessuk?

(Miután hazavittuk mindent megkapna, chip, oltások stb, tisztába vagyunk mindennel, régóta szeretnénk orokbefogadni csak még nem találtuk meg a nekünk való kutyát)

Az hogy bezárjuk nem opció, ugatna stb. fél.

Nem mondhatjuk hogy a mienk hiszen tőlünk is tart azért, és mások is láttak hogy gazdátlan.

Mit tehetnénk meg? Ha beviszik senki nem viszi haza..elaltatnák...



2023. júl. 28. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Belföld? Esetleg a kiérkezőkkel beszélhetnél, hogy ti szeretnétek a kutyát, nekik is előny, ha nem kell foglalkozni vele
2023. júl. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Belföld. Ez azért nem túl jó ötlet mivel ha a fürdő területén ha megharap valakit felelembol akkor a fürdőt is bezárhatják.
2023. júl. 28. 15:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azokkal kell megbeszélni, akik kijönnek érte.
2023. júl. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyreszt azt nem tudod, hogy senki ne vinne haza a gyepirol es biztosan elaltatjak. Lehet van gazdaja egyebkent is, chipet kene nezetni.


De amugy meg ha be is viszik, ti akkor jelentkeztek erte es hazaviszitek, ha nincs gazdi. Ez a 2 het karanten leginkabb a tobbi kutya miatt van, nem lehet kozejuk csak ugy azonnal berakni. De ha elviszitek, biztosan eltekintenek ettol.

Ez lenne a legjobb, mert gondolom most nyaralas alatt nem tudnatok hova tenni, lehet, mire haza tudnatok vinni az utcarol, addigra eltunik/tortenik vele valami.

2023. júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
En úgy tudom a két hét karantén kötelező.. de megkérdezzük. Egy apró faluban vagyunk, ha eddig nem jelentkezett érte senki, nem is fog valószínűleg. Ráadásul fel, főleg a boroktol, szinte biztos hogy verve volt.
2023. júl. 28. 16:08
 6/11 A kérdező kommentje:
*botok autocorrect
2023. júl. 28. 16:09
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én igazából, a sintérekkel beszélném le a dolgot.


Nálatok szerető családban lessz,ezt ők is megértik,ha nem akkor nincs sok esély erre

2023. júl. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell beszélni velük. Ez nem menhely, a gyepisek csak örülnek, ha gazdára talál egy kutya.
2023. júl. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

En hasonló helyzetben voltam két éve. Csak nálunk a faluba dobtak ki egy kutyát.

A boltos etette elvileg egy hete mikor mentem én is ....ő már beszélt a helyi menhellyel és úgy volt megbeszélve hogy délután ötkor viszi a kutyát a boltos hozzá.

Én addig felajánlottam hogy beviszem az udvarra mert legalább védett helyen van nem a kereszteződésben ahol elüthetik.


Eltelt pár óra és eldöntöttük, hogy megtartjuk a kutyát. Félős volt ő is, de haza tudtam vinni pórázon.

Vissza mentem a boltba ahol telefonált már a hölgy hogy viszi a kutyát, akkor mondtam a hölgynek befogadnánk. Vissza hívtuk és beszéltem az úrral , aki nagyon örült neki hogy nem kell még egy éhes szájat etetni és fel is ajánlotta hogy fizeti az oltasait és a chipet, mert az nem volt benne. :) Aztán a kutya kiderült terhes es most két kutyám van :D

2023. júl. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mi lett végül az ebbel?
febr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!