Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes lehet a kutyánk?

Vemhes lehet a kutyánk?

Figyelt kérdés

A mamám nagyon öreg már, és egyedül van, így nem tud annyira figyelni a kutyáinkra. A nagybátyámék járnak hozzá ellátni a kutyákat. Így csak az alap oltások vannak meg, és nincs ivartalanítás se. Kéthetente járunk hozzá. Van egy idősebb kutya, ő egy szuka, és a fiatalabb az ő fia. A szuka legalább 8 éves, pontosan nem tudom. A szuka be van zárva egy kisebb elkészített részre mert szökik. Amikor ott vagyunk akkor kiengedjük egyvpár órára felügyelettel, de gyakran van olyan hogy köszönik az utcára.


Ma is itt vagyunk és ahogy kiengedtük azt vettem észre hogy nagy a hasa és kidüllednek az emlői. A fiú kutya folyton a hátsóját szaglássza. A lány folyton morog a fiúra a kajáját nagyon védi. Anyám is mondta hogy szerinte ez a kutya pocakos meg hogy felcsinálták. Az is érdekes hogy egy nagyobb, idegen kutya sétált ma a ház előtt, és egy pár órával megint szökni próbált a kutya.


Nagyon fontos rész hogy kb 2 évvel ezelőtt vemhes volt és 3 kiskutyát hozott világra. De nagyon érdekesen.

Asszem reggel kettőt, és délutánra még egyet. A legnagyobb nem élte túl. És ő maga is ki volt fáradva nagyon.


Lehetséges hogy vemhes?

Lehetséges hogy a saját fia csinálta fel? Ha igen az milyen veszélyekkel járna?

Ilyen idősen nem lesz baja a vemhességtől?

Kutyáknál lehet elvetetni?


A túlreagáló állatvédők kíméljenek meg!

Ne utáljatok engem meg a mamámékat mert mi városban lakunk és kéthetente járunk le. A mamám pedig már nagyon öreg ahogy említettem.

Semni illegálisat nem csinálunk,nem bántalmazták őket csak vidéken nincsenek úgy elkényeztetve a kutyák mint q városban.



2023. júl. 29. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

1. Az ivartalaníttatást ti is elintézhettétek volna, az még nem "kényeztetés". - ennyit erről.

2. Igen, lehet vemhes, és igen, lehet akár a fiától is, ami miatt lehetnek betegek / visszamaradottak a kölykök. Az ellés is lehet problémás, nem azért, mert 8 éves, hanem mert már volt problémás ellése.

3. Az állatorvosok többsége vállal vemhesen is ivartalanítást, de aki nem, azt is meg lehet érteni. Próbálkozni lehet. Az ivartalanítás kockázata ilyenkor persze, nagyobb.

2023. júl. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ahogy többször is mondtam kéthetente járunk vasárnaponként. A mamám nem tudná elvinni a kutyát a műtétre. Szóval ez inkább a nagybátyámék felelőssége .
2023. júl. 29. 16:30
 3/8 A kérdező kommentje:
És az én véleményemet meg sem hallják mert ugye én vagyok a a legfiatalabb. nehogy azt hidd hogy nem szajkózom nekik ezeket az alap dolgokat. Mondom nekik hogy ivartalanítani kéne a kutyàt erre ők mondják hogy hát igen. De tenni nem tudnak semmit.
2023. júl. 29. 16:33
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Konnyu egymasra mutogatni, ott vagytok egy rakason legalabb negyen felnottek (ha csak a szuleidet meg mondjuk a nagybacsi+feleseget, ha van neki, szamolom).

Es senkinek egy percig se jutott eszebe, ennyi felnott, elvileg ertelmes ember kozul, hogy talan nem kene eszetlenul szaporitani?

Nem kell leirni, hogy ti csak 2 hetente jartok le, ki nem szarja le. Egyetlen egyszer el lehetett volna vinni szerencsetlen kutyat mutetre, aztan ennyi volt a dolog.

Egyszeri alkalom. Ebbe nem kene belehalni.

Tudnanak tenni valamit, csak szarnak bele, ahogy az elmult 8 evben is :D


8 eves mar, meg van az eselye, hogy szarul fog elsulni ez az elles. Az elozo ae ment konnyen, hat akkor most.


Meg most fel kene hivni egy allatorvost es megkerdezni, hogy mit lehetne tenni. Hatha lehetne meg ivartalnitani.

2023. júl. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Higgy nekem ha lenne jogsim meg pénzem a műtétre vinném is azt a szerencsétlen kutyát
2023. júl. 29. 17:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak hát vidékről bkv-val felutazni Pestre majd vissza műtét után az nagyon necces
2023. júl. 29. 18:00
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Mindenkép állatorvos, és igen, a vemhes kutyát is lehet ivartalanítani.
2023. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

A kutyát el kell vinni orvoshoz! Ne kifogásokat gyárts, hanem beszéld meg a draga jó rokonaiddal!

Egyébként pont annyi gondot okoz az, ha a fia fedezte be a szukár, mintha az édesapád felcsinálna téged. Gondolom ennyit csak tanultál az iskolában, hogy ez mit takar.

2023. júl. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!