Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes kutyánk minden előjel...

Vemhes kutyánk minden előjel nélkül elpusztult. Mi történhetett?

Figyelt kérdés
A napokban volt várható, hogy elleni fog. Nem tudtuk biztosan, mikor, mert az egyik szomszéd elkóborolt kutyája az apa. Két napja olykor nyüszített egy kicsit, de evett, ivott, szaladgált, semmi baja nem volt. Tegnap bekucorodott az ólba, vittünk melegvizes flakont, tiszta rongyokat. Bágyadt volt, azt gondoltuk, hamarosan beindul az ellés. Alig egy óra múlva nem élt. Mégis mi történhetett? Semmi nyom sehol, se vér, semmi.
2014. dec. 29. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármi lehet. Hullamérgezés, nem bírta a szíve a megterhelést...ezért kell ivartalanítani.
2014. dec. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sippara ***** válasza:
93%
Valószínűleg hullamérgezés+leszarás kombinációja.
2014. dec. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Hányszor jártatok állatorvosnál, mióta vemhes? Mit tudtok a kutyák vemhességéről, a lehetséges komplikációkról, azok megelőzéséről? Miért nem volt állandó felügyelet alatt, lakásban a kutya, mikor a vemhesség köztudottan egy veszélyes állapot?

A felelőtlen szaporításnak sajnos ez a vége. Az történt, hogy nem voltatok körültekintőek.

2014. dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is toxémiára gondoltam. Kétszer volt kint az állatorvos a vemhessége alatt (először megállapítani, hogy nem álvemhes-e.) Tegnap még mozogtak benne a kiskutyák, de akkor valószínűleg volt közöttük halott is. Köszönöm a válaszokat.
2014. dec. 29. 14:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, tanultál az esetből, és ha lesz még kutyát, azt ivartalaníttatni fogod!
2014. dec. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

A leírtak alapján a kérdező kellő gondossággal járt el. Emberek között, kórházban, kellő gondoskodás mellett is megtörténhet a baj.

De hogy az esetedben mi történhetett, nem tudhatjuk.

2014. dec. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, tanultunk az esetből, köszönöm még egyszer. (Védekezésként írom, nem az én kutyám, hanem anyósoméké, szorgalmaztam az ivartalanítást, de sajnos nem történt meg. Nekem macskáim vannak, ivartalanítva.) Jövőre vesznek új kutyát, és szerintem mindenképp ivartalaníttatni fogják ezek után, nagyon kiborultak emiatt. :( )
2014. dec. 29. 14:59
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Azért amikor a normális ellést ólban, mmelegvizes palackkal és ronggyal képzelik el, az nekem nem kellő gondoskodást merít ki...
2014. dec. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

szerintem attól, hogy kétszer házhoz lett hívva az állatorvos, nem felelős állattartókról árulkodik

a rendelőn kívül mégis mit tud tenni? barkochbázhat...

normális felszerelés nélkül nem lehet ellátni egy kutyát ilyen helyzetben

2014. dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
ez olyan, mintha te várnál babát, és a 9 hónap alatt csak kétszer mennél el orvoshoz...
2014. dec. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!