Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne boldog...

Milyen kutya lenne boldog lakásban tartva, napi másfél óra sétával/kocogással+másfél óra játékkal, tanulással(frizbi,labda,puller, hobbi agility és obedience/dogdancing)?

Figyelt kérdés
2023. júl. 30. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem bármelyik. Jobb, mint egy kert végében kikötve, fagyban-hőségben.
2023. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
A puller,hobby agility és abedience/dogdancing mit takar??
2023. júl. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi, de pl kemény, munkavérű, ösztönerős kutyát, pl rottweilert nem szeretnék, annak nem elég vagy egyáltalán nem is köti le az ilysféle játszadozás, meg nem szeret parancsokra pitizni, forogni stb.

Jack russell terrierre gondoltam, de szerintem kevésbé együttműködő, makacs, akkor talán inkább a yorkshire jobban szót fogad, nem teljesen terrier, inkább társasági, csak az meg lehet nem elég aktív nekem, nem tudom.

Ír szetter vagy dalmata nem tudom, alkalmasak-e ilyenre, bár mivel semmi komoly szándék, csak együtt eltöltött tartalmas idő, ahol jól érezzük magunkat a cél, szerintem hobbi szinten tudnak agilitizni, trükköket végrehajtani, de ebben sem vagyok biztos.

Vagy valamilyen juhászkutya, pl skót vagy sheltie, ami talán nem annyira hiperaktív, mint egy mudi, mert mudinak vagy bordernek szerintem kevés a hobbi agility, skót meg shetlandi azt hiszem nem annyira ösztönerős ilyen téren sem.

Mindegy, nem tudom pontosan, ezért kérdezem.

2023. júl. 30. 13:08
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Igazából sokféle. Egy agár pl nem. Az is kérdés, hogy mekkorát szeretnél.
2023. júl. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

A sheltie, szetter tökéletes, esetleg jó lehet még az uszkár vagy a vizi vadászok. A dalmaták is elég makacsak tudnak lenni, a collie meg nagyon elment a show tenyésztés felé és -tisztelet a kivételnek- leginkább csak szép biodíszek.


A kutyák nem tesznek úgy különbséget a sportok/feladatok között, mint az emberek, pl nem úgy gondolnak egy ültetésre, hogy az komoly feladat és nem úgy gondolnak a láb közötti szlalomra, hogy az bohóckodás. Rengeteg mali agilityzik és dog dancingel, a rotik meg eléggé el lettek rontva, nagyon válogatni kell, hogy kifogj egy olyan egyedet, amit munkára lehet fogni.

2023. júl. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
Kocogást és egyéb megerőltetőbb mozgást leszámítva Yorkshire Terrier
2023. júl. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Az extrém munkakutyákat és pásztor kutyákat kivéve ármelyik fajta jó erre. Az agár pl. tökéletes lehet.
2023. júl. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem a külső az elsődleges szempont, de az agarak nem tetszenek szegénykék, de a vizsla alkat az már nagyon.

Csak nem szeretnék minden sarkon összefutni a hasonmásával, ezért írtam, hogy akkor inkább már ír szetter vagy dalmata, mert felénk egy sincs ilyen.

Viszont méretben meg inkább a jack russel meg shelti lenne jobb.

Nem tudom igazából, a számomra tökéletes kutyát keresem.

Annyit tudok, hogy leginkább játszani, labdázni, frizbizni szeretek kutyussal meg mindenfélére tanítani őket, de az ilyen komoly kiképzés, mint az őrzővédő nagyon távol állnak tőlem. Illetve heti 3x1 órát járok kocogni, ha olyan fajta, akkor jönne velem, de nem feltétel.

2023. júl. 30. 14:36
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

Spániel nem tetszik esetleg?

Angol cocker vagy springer. Aktív, közepesen sportos kutyák, én az enyémmel heti 3-4 alkalommal kocogtam 6-8 kilométert, és meg se kottyant neki. Könnyen tanul, de mégsem annyira hiperaktív, mint egy mudi vagy border.

Egyetlen hátránya a kozmetikaigényessége, de ha 2 havonta elviszed, teljesen jó formában lehet tartani. Meg hetente 1-2 alkalommal átfésülöd. De ezt a sheltie-vel is meg kellene tenni.

2023. júl. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Azért érdemes lenne menhelyen is körülnézni. A gondozók biztosan tudnának neked megfelelő kutyus ajánlani.
2023. júl. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!