Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?

Mi baja lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés

12 éves szobában alvó kutyám pár napja azt csinálja, hogy kikérezkedik éjjel (az előbb is) az udvarra és lefekszik. Ha hívom, rámnéz és elmegy a másik irányba. Ha erőteljesebben szólok rá akkor gyorsabban húz el a másik irányba. Nem akarom kint hagyni már éjszakára az udvaron, mert nagyon hideg van és mivel benti kutya, nincs rendes, szigetelt háza kint. Eddig szépen elvolt bent (12 éve), csak pár napja csinálja ezt. Ha odamegyek hozzá ahol lefekszik, elfordítja a fejét, még mintha az is rossz lenne neki ahogy megsimogatom. Olyan az egész mintha engem utálna. Nem volt semmi probléma köztünk, nem lehet arra kenni. De nappal semmi baj nincs vele, örül nekem, megyünk sétálni, stb.

Most megint kiment kb 10 perce, de majd ki kell mennem megkeresni mert megfázik, ráadásul izületes is, a hideg nem jó neki :-(

Szerintetek miért csinálja ezt?


2010. okt. 14. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mert beteg, nyilván fáj is valamije....de nem azért mert utál...tessék orvoshoz vinni a szerencsétlent
2010. okt. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

egy kutya akkor vonul el így, ha készül a halálra.

sajnálom, hogy ezt kell hallanod, de benne lehet a pakliban.

2010. okt. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

tuti hogy beteg, és fájdalmai vannak. a kutyák meghalni szoktak elvonulni, lehet hogy akkora fájdalmai vannak esténként, hogy napról napra azt hiszi, meg fog halni.

és ha nem viszed el megnézetni, lehet hogy tényleg meg fog nemsokára...

bármi baja lehet, olyan is, amire nem is gondol az ember. mivel szemmel láthatólag megváltozott a viselkedése, így valószínű, hogy valami nincs rendben odabent.

2010. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy már túl öreg? És vagy azért, vagy valamilyen betegség miatt érzi a végét?:(
2010. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

És csak este fáj neki?

Nem okoskodásból kérdezem, tényled érdekel mindenki véleménye.

Egyébként mivel idős már, rendszeres orvosi kontroll alatt van, eddig nem volt probléma, de mindenképpen megbeszélem ezt orvossal is.

Nappal semmi gondja, vidám, jó étvágya van, játékos, stb.

Az előbb kimentem érte, a "helyén" feküdt, ahonna belátja az egész udvart. Hívtam, odajött de kérte a pórázt, kicsit kivittem az utcára, szaglászott, pisilt, aztán bejött velem együtt a házba, most meg lefeküdt aludni.

Én inkább valami lelki problémára gondolok, habár az okát nem tudom :S

De holnap beszélek az állatorvoosal, nézzen rá, hátha... esetleg vért is vetetek.

2010. okt. 14. 22:35
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást és kitartást Nektek!
2010. okt. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mndenkinek. Nem látjátok a kutyám és lehet, hogy amit írtam abból úgy jön le, de azért szerencsére nem úgy néz ki, mint aki meg akar halni!

Volt már öreg kutyám és sajnos láttam néhányszor, milyen az amikor fájdalmaik vannak, amikor annyira öregek, hogy jobb nekik a "szivárványhídon túl"... :-(

De Ő nem tart ott, ez biztos.

Régi idős kutyusom is furcsán viselkedett időskorára, kicsit szenilis lett. Lehet nála is valami ilyesmi van, mint az embereknél.

Azokat a válaszokat kikérem magamnak amik azt sugallják, hogy nem vagyok jó gazdi, mert kevés olyan felelősségteljes gazdit ismerek, mint én magam... és kevés kutyát, akire anniyra vigyáznak, mint én az enyémre.

2010. okt. 14. 22:48
 8/13 anonim ***** válasza:
nemtudom, te hogy vagy vele, de nekem pl bármi bajom van, este sokkal rosszabb. legyen szó akár egy nátháról, egy fogfájásról, vagy nagyobb bajtól, de este mindig többet szenvedek vele, és azt hiszem a legtöbben így vannak vele, de okot nem tudok mondani.
2010. okt. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet belső láza van,és így hűti a testét, hogy kivonul. Feltétlen vidd el orvoshoz.
2010. okt. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
szerintem csak simán egyedül akar lenni... de azért írd meg, mit mondott a doki!
2010. okt. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!