Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 18-20 kilós kutyának 1,5 cm...

18-20 kilós kutyának 1,5 cm széles póráz elég, vagy nagyobb méretű kéne neki?

Figyelt kérdés

2023. aug. 4. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen az anyaga, varrása és milyen a kutya.


Az enyémeken séta közben leginkább dísznek van a póráz...


Ha egy kiegyensúlyozottabb kutyus, akkor jó lesz neki szerintem.

2023. aug. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
100%
Elég
2023. aug. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
A karabiner ereje a lényeg, nem a póráz szélessége.
2023. aug. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi örökbe fogadtunk felnőtt kutyust és hát úgy volt, hogy csak kistestű lehet, vagyis anya nem akart nagyobbat, csak ilyen kis pincsi félét. Előre megvettük a legkisebb kutyáknak való pórázt, nyakörvet. Végül egy nagyon nyugodt, szelíd, csendes, alázatos kutyust választottunk, aki mellesleg 25kg. A nyakörv ugyan nem ment rá, de a pórázt már 10 éve használjuk, sose feszül:D
2023. aug. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzuk, itt nem szabad általánosítani! 1-es jól írja, számít a kutya fajtájától, habitusától, szófogadóságtól, a szerelék kialakításától, jellegétől, de még attól is, miként szándékozunk időt tölteni az ebbel. Pl.: Sportolunk vagy csupán sétálunk...

Kedves kérdező! Jobb lenne, ha kicsit részleteznéd a helyzetet.

1,5 centis póráz valószínű elég lesz, de nem mindegy hol vetted, milyen anyagból, milyen minőségben készült. A póráz szó sem általános, hiszen számtalan fajtája létezik manapság az automatától, a hagyományos bőr pórázig, a profinak számító sport pórázakról nem is szólva.

Az sem mindegy, nyakörvet vagy hámot alkalmazol. Én inkább az utóbbit javasolnám.

Tulajdonképp, a pórázra kevés szükség van, amennyiben a kutya fegyelmezett, oktatot, szabálykövető. Ebben az esetben kevés terhelésnek van kitéve a szerelék.

2023. aug. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mivel felnőtt menhelyi kutya, így sajnos fogalmam sincs, hogy mennyire fog fegyelmezetten sétálni. Egy ideig hámot és nyakörvet is fog egyszerre viselni a biztonság kedvéért, aztán meglátjuk melyik válik be. Valami kopó keverék lehet.


Trixie Premium póráz. Párnázott fogója van és 2 rétegű anyag, nem 1 rétegű, mint pl az Anione. Másik kutyám 9 kilós, ő ugyanezt a pórázt hordja, de mivel ő reaktív volt eleinte, kellett is, hogy erős legyen. Sosem volt vele gondunk, de persze az új kutya 10-12 kilóval nehezebb. Én nagyon szeretem ezt a pórázt, mert a 2 réteg miatt bármikor rá tudok fogni, van tartása, nem hajlik össze a kezemben. A boltban néztük és azt mondták gyárilag nincs S-M méret, csak S meg M-L (meg L-XL). S-est hord a 9 kilós kutyánk. Az M-L fogó része nekem hatalmasnak tűnik, nagyon vaskos, illetve az nem 120 cm hosszú, csak 100cm. A kutyákat szeretném egyszerre is sétáltatni, így nem jó, ha nem egyforma hosszúak a pórázok. Számomra elég erősnek tűnik ez a póráz, de mivel még nem volt 10kg feletti kutyám, ezért nem tudom mi lenne az ideális.

2023. aug. 4. 14:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem simán jó lesz neki is.
2023. aug. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!