Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a tápokban...

Mi a különbség a tápokban lévő húsok között, megnevezés szerint? Melyik mennyit ér valójában pontosan? Pl friss csirke/szárított csirke/csirkehúsliszt?

Figyelt kérdés

És ez alapján melyikben van több hús?


1. Friss csirkehús (36 %), burgonyadarabok (szárított), szárnyasfehérje (17 %, részben szárított és hidrolizált), bárányfehérje (6 %, szárított), cukorrépapép (cukormentes), sörélesztő (szárított), burgonyafehérje, lenmag, baromfizsír, lignocellulóz, nátrium-klorid, erdei gyümölcsök (0,3 %, szárított: vörösáfonya, ribizli, málna), gyógynövények (0,2 %, szárított: fekete üröm, orbáncfű, csalán, kamilla, cickafark, gyermekláncfű gyökere), lazacolaj, élesztőkivonat (szárított, = 0,2 % béta-glükánok és mannán-oligoszacharidok), napraforgóolaj, alma (szárított), algák (szárított, DHA-ban gazdag), cikória inulin (0,1 %), glükózamin (0,04 %), kondroitin-szulfát (0,02 %).


2. Lazac (17%), tengeri halliszt, édesburgonya, burgonya, borsó, borsófehérje, repceolaj, paradicsomvelő, füstölt lazac (4%), lazacliszt (2%), lazacolaj (DHL-forrás), ásványi anyagok, szárított cikóriagyökér, yucca-schidigera-kivonat, paradicsom, áfonya, málna.


2023. aug. 4. 23:17
A kérdező szavazást indított:
1.-ben van több hús
2.-ban van több hús
5 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
De azért olvasni tudsz, nem? Az egyik úgy kezdődik, hogy 36% hús, a másik 17%. Habár a hal hivatalosan nem húsnak számít, tehát lényegében nincs benne, 0%. Szerintem akkorra ordító különbség van a két százalék között, hogy ezt kár tovább olvasni! Ha mégis ezt tennéd, akkor ritka, hogy több húst összekevernek, maximum valami nyesedék lesz benne jelentéktelen mértékben. A döntő fehérje mindig a legelső szóban van.
2023. aug. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az volt a fő kérdés, hogy mi mennyinek számít valójában.

Az első úgy kezdődik, friss, második meg lazac meg halliszt.

A frissen ugye még kiszárítják. Lehet, hogy nem is annyi.

Amúgy is a másodikra szavaztak többen.

2023. aug. 5. 08:14
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

A húslisztből kivonják a vizet, így kb. a nyershús súlyának 15%-a marad meg, ugyanazokkal a beltartalmi értékekkel.

Mind a két esetben olyan "okosan" vagy inkább azt mondanám, hogy trükkösen van megfogalmazva az összetevők listája, hogy nem lehet pontosan megmondani, hogy összességében melyiknek magasabb a hústartalma. Az első esetben ugyan impozánsnak tűnik a 36% nyershús, én feltételezem, hogy ezzel a magas számmal próbálják a vevőkel manipulálni és az előírásokat is törvényes keretek között kijátszani.(sorrendben, a legmagasabb összetevőnek kell a legelsőnek lennie a felsorolásban)Ettől a húzástól már nálam meginog a bizalom.

Én is a másodikra szavazok.

2023. aug. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Én azt is szoktam nézni, hogy mi az adagolási javaslat. Ha túl soknak tűnik, az gyanús.
2023. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%

"Az volt a fő kérdés, hogy mi mennyinek számít valójában."


Oda van írva százalékban! Nem tudsz olvasni vagy mi a probléma? Én nem tudom mit látsz egyébként, mert nálam a csirkehúsos tápra szavaztak többen... Mint írtam a hal nem számít húsnak, márpedig a második halas táp. Az legfeljebb fehérjeforrás, de nem hús. Remélem, hogy nem kevered a húst és a fehérjét, mert a kettő nem ugyanaz.

2023. aug. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5 Nyugi, vegyél picikét vissza, légy szíves.

Nyilván, tudok olvasni. Csak kicsit bonyolult nekem ez.

Most irtátok az adagolást is. Mi a helyzet a Brit Prémiummal? Friss csirkehúst írt, de szinte abból kell a legkevesebb a prémium tápok közül. Vagyis úgy láttam, több helyen írtam is.

2023. aug. 5. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!