Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőknél miért nem lehet...

Tenyésztőknél miért nem lehet szín, minta alapján kiskutyát lefoglalni?

Figyelt kérdés
Kiskutyát szeretnék vásárolni és elkezdtem böngészni a tenyésztők oldalait. Van egy pár alap követelmény amit itt nem sorolnék fel, mivel szerintem mindenki tudja. Viszont a legtöbb helyen sőt talán eddig mindenhol fel volt tüntetve, hogy színre, mintára nem lehet kiskutyát lefoglalni mivel sokkal fontosabb dolgok alapján választunk. Ebben egyet tudok érteni velük, hogy nem éppen a mintája az elsődleges dolog hanem számtalan más sokkal fontosabb tényező alapján választunk. És nyilván nekem is fontosabb, hogy milyen a személyisége, temperamentuma, egészségügyileg rendben legyen stb stb. Szintén nem sorolnék fel mindent, de… ha szeretnék magamnak egy társat akit 10-15 évig minimum mellettem szeretném hogy legyen, akkor már miért nem lehet olyan amilyen nekem a leginkább tetszik. És itt most nem apróságokra gondolok, hanem úgy nagyvonalakban van egy elképzelésem és ahhoz szeretnék ragaszkodni. Ennek ellenére az is lehet, hogy ha odamennék már teljesen nem érdekelne ez az egész és beleszeretnék az egyikbe amelyik egyáltalán nem is úgy néz ki amilyet én szerettem volna. De jelenleg ezt nem tartom elképzelhetőnek

2023. aug. 5. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem egészen értem... miért ne tetszhetne neked egy adott színű kutya?

Egy csomó fajtánál eleve a színek között van árkülönbség is.

Amikor mi a spánielünket vettük, a tenyésztőnél volt fekete és arany színű is, és meg is kérdezte, hogy van-e szín preferenciánk. Mi mondtuk, hogy aranyt szeretnénk, és ő úgy vette fel az előjegyzésünket, és arany kiskutyát is hoztunk el.

Azt el tudom képzelni, hogy ha valaki CSAK a színt, mintát nézi, akkor nem adnak neki a tenyésztők, mert tényleg nem ez a legfontosabb, de akkor is az egyik fontos tényező szerintem.

2023. aug. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha leírod, hogy kék szemű husky-t akarsz, lepontoznak az állatimádó szektások. (Plusz mentett kutya duma).
2023. aug. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
74%
2: mi van?
2023. aug. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Amiatt, mivel sokan csak a színre mennek. Rengeteg embernek csak ilyen vagy csak olyan kutya kell, mivel az a divatos.

Ismerősöm tenyésztő. Pár hete beszélgettem vele. Elmondta, hogy jelenleg is 20 ember van nála felírva előjegyzésre. Nála családi, kiállítási és terápiás kutya szerint van ez osztályozva. A kicsik személyiség tesztje után (ha jól rémlik 6 hetes korban van ez, de nem vagyok benne biztos) felveszi velük a kapcsolatot, ha a kiválasztott csoportnak megfelelő kutya van. Akkor már lehet válogatni. Addig felesleges, mivel sosem azt vitték, akit eredetileg akartak.

2023. aug. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Mert szeretnek azzal takarózni hogy szakértői a témának, viselkedés alapján választanak.

Elenyésző aki tényleg így gondolja, és olyan kutyát ajánl, ami habitusban okés, nade a tenyésztők 90% küllemtenyésztő.

Sokszor eleve a valószínűleg előforduló színek miatt rak össze párosítást.


De te ne válassz így, mert jajaj, de ő lehozhat almot szín/szőr/alak alapon.


Ezt kettős mércének nevezik.


Ha tényleg nem a forma, hanem a tartalom lenne a lényeg, nem lenne annyi más tulajdonságában leromlott, vagy idegrendszerileg rotty kutya.

2023. aug. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Én úgy tudom, hogy lehet, teljesen elfogadott még sportkutyásoknál is.

Amúgy aranyos dolog ez a választás, meg a tenyésztő majd azt adja, amit kérsz temperamentumra... Szerintem ez is olyan dolog, hogy nem fekete-fehér, hanem inkább szürke. X kutyából x-1 ember tud választani, az x. inkább csak elfogadja, ami van (illetve választhat, hogy kell vagy nem) és talán azt is mondhatjuk, hogy van y db, aki bárkinek jó lenne, meg néhány aki "kompromisszumos".


Pont most van kölyök kutyám, elvileg jó helyről és direkt nem írtam színt, nemet a tenyésztőnek, csak, hogy egy élhető kutyust szeretnék, akivel nagyon sokat fogok foglalkozni és versenyezni is fogunk, de kevésbé érdekel, hogy milyen sikeresen, a legfontosabb, hogy legyen egészséges a kutya és a hétköznapokban egy szuper társ (ezt ki is fejtettem, hogy mit jelent számomra). Rábíztam a választást és hát, az utolsó része nagyon nem sikerült jelenleg...

2023. aug. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

Mert hülyék. Akkor tartsa meg a kutyáit :D itt mindenki a szaporítókat szídja, miközben a törzskönyves németjuhászok és bulldogok életképtelenek, mind a nagyon etikus és állatbarát tenyésztők miatt... ha annyira normálisak lennének a tenyésztők és az állatok érdekeit néznék, idáig el se jutottak volna


Milyen ember az, aki egy szörcsögő, röfögő, levegőért kapkodó kutyát tovább tenyészt?

2023. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
3: Nincs visszakérdezés.
2023. aug. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

En azert vettem 7 honapos ovkutyat,h lassam ,h szereti sz oldlgetesem puszilgatasom,meg olt az egyetlen elfogadhato szin es hogy rendes nagydarab legyen ne vmi sovany nyeszlett kisnovesu peldany. Semmi esetre se vettem volna a feketen kivul mas szinut semennyiert.

En felsoroltam,h milyet szeretnek,hogy elek,mit dolgozok,majdnem egesz nap a kutyamellettem van,mit mennxiszer sportolok (alap,h a kutyat viszem ilyenkor ,h o is fusson) .


Semelyik tenyeszto nem irt olyat vissza,h szin alapjan nem valaszthatok.

2023. aug. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!