Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néhány tanács kellene?

Néhány tanács kellene?

Figyelt kérdés

Kaptam nem rég egy kiskutyát. Most már lelehet hordani az utcára. De ha leviszem akkor kb 2perc után sír és haza akar menni. Mit csináljak hogy ne legyen ez? Szeretnék vele elmenni sétálni de így nem tudok. A másik meg hogy miden emberhez oda meg. Erről is szeretném leszoktatni. Mikor meg el kell mennem otthonról akkor meg nem akar a lakásba maradni és kb 10perces procedúra mire eltudok menni otthonról.


Tanácsokat kérnék hogy mit csináljak. A kutyus még csak 16 hetes.


Köszönöm.


2010. okt. 15. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:

A lényeg a fokozatosság. Kb. 1 hónapja még mi is itt tartottunk, most meg már ő vonszol engem:)

Először csak vidd le játszani, had szaglásszon, futkározzon, aztán mindig egy kicsivel több időt töltsetek lenn. Mindig pár méterrel messzebbre vidd. Ne eröltesd, mert akkor megmakacsolja magát. Sok sikert!

2010. okt. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
esetleg jutalomfalatot vihetsz magaddal sétánál. Az emberekhez meg persze, hogy oda megy, hisz kiváncsi még.
2010. okt. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ha ilyen van akkor nem veszi el a jutalom falatot. Úgy van vele hogy inkább mennünk nekem az nem kell:D
2010. okt. 15. 11:57
 4/6 anonim ***** válasza:

A séták nehézkesek az elején. Próbáld meg lekötni a figyelmét, vigyél neki labdát, vagy jutalomfalatot. Ha rákap arra, hogy milyen jó dolog kint lenni, és szaglászni, akkor már élvezni fogja. Az pedig, hogy ne menjen oda idegenekhez...háááát, szerintem erre leginkább egy oktató tudna okosságot mondani. Az én kutyám letojja az idegeneket, senki nem érdekli rajtam kívül:) Ez a másik véglet, és ez sem jó.


Mi az, hogy 10 perces procedúra elmenni otthonról? Én tudod hogy csinálom? Indulás előtt 10 perccel már nem szólok hozzá, gyakorlatilag rá se nézek. Ő tudja, hogy most elmegyek, és számára ez már természetes. Ilyenkor elvonul a szüleim mellé még aludni egy kicsit, vagy a szőnyegre süttetni a hasát.

Amikor hazaérsz, ugyanez. Ne rendezz jelenetet, ne ugráljatok egymás nyakába. Viselkedj természetesen, hiszen a kutyádnak is meg kell tanulnia, hogy jövés-menés van. Elmész, aztán hazajössz, és ez őt nem fogja megrázni, ha szépen hozzá szoktatod.

Olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét, nekem nagyon sokat segített.

2010. okt. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azzal nincs baj ha haza megyek akkor nem foglalkozom vele. De ha kimegyek az ajtón akkor egyből utánam jön és elég nehéz utána vissza rakni a lakásba úgy hogy az ajót is megtudjam zárni.
2010. okt. 15. 20:49
 6/6 anonim ***** válasza:

indulj el vele határozottan mintha csak egyedül mennél egy nyugis sétára...

jutalomfalattal csak a félelmét erősítheted meg...!

2010. okt. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!