Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meghalt az anyamacska. Néhány...

Skelton kérdése:

Meghalt az anyamacska. Néhány tanács? :/

Figyelt kérdés
Tudom sok hasonló kérdés van, de elütötte az autó az anyamacskát, nem is oly rég (még alig másztak rá rovarok, reggel még élt) és a segítségeteket kérném. Néhány tanácsot adnátok, hogy mit csináljak négy árva macskával? Annyit tudok, hogy meleg helyen lehetőleg lakásban tartani, laktózmentes tejjel naponta 5-8szor etetni.
2011. máj. 31. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:

És ennyi. Sokat legyél körülöttük azon kívül is mikor megeteted, hogy hozzá szokjon az emberekhez.

óvatosan etesd őket, mert ilyenkor kicsi még az orruk és a szájuk is és nehogy megfulladjanak.

2011. máj. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem tejjel etesd,hanem vegyél macskatápszert,az direkt erre van. Bekevered meleg vízzel és etethetsz.
2011. máj. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
pisit,kakit kimaszírozni belőlük
2011. máj. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szegények... :( Simogasd meg őket a nevemben is!
2011. máj. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom. :(


Laktózmentes tej helyett jobb lenne a tápszer, de ha nincs más, akkor ezzel naponta jópárszor. Kis cumisüveget is lehet kapni állatkereskedésben, sőt van direkt erre való macskatej/tápszer is. De te is gyárthatsz valamiből cumisüveget, ha nincs más.


Evés után pisit-kakit óvatosan ki kell nyomkodi. Maszírozd őket ott egy puha ronggyal vagy valamivel és sikerülni fog.


És igen, a lakásban legyenek, csinálj nekik kis vackot egy dobozba vagy valamibe, tegyél bele puha rongyokat.


Mennyi idősek?

2011. máj. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy 5-8 szor eteted, arra enged következtetni, hogy úgy 2-3 hetesek a picik.

A kiscicák 3 hetes korukig nem képesek önállóan elvégezni a dolgukat, az anyukájuk nyalogatással ingerli őket pisilésre, kakilásra. Az anyuka helyett langyos, megnedvesített vattakoronggal tudjuk kiváltani ezt az ingert, ahogyan már előttem is írták.

Könnyebb a kakilás, ha az etetést követi a hasmasszírozás.

Ha a cica egész testét végigtörölgetjük enyhén nedves vattával, vagy törülközővel, akkor az megnyugtatja a piciket, mert az anyukájuk is így szokta mosdatni őket.


Ha teheted, vegyél laktózmentes tejpótló tápszert, a legolcsóbb is megteszi, pl. a "Panzi".

4 hetes korban lassan lehet szoktatni szilárdabb ételre, úgy, hogy a tápszert kiegészítjük pl.kefírrel kevert májkrémmel. Ezt is adhatod egy nagyobb lyukú cumisüvegből, vagy fecskendőből. Ha erre is rákapott, majd ezután jöhet a pástétom állagú junior konzerv.

2011. máj. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én tehén tejjel neveltem fel egy pici kandúrkát, az anyja nem akarta etetni. Fecskendőből szopta a tejet és most már nagyon szép, nagy, 6 kg -os.

Nekem is most halt meg egy másik cicám, tudom, hogy nagyon nehéz...

2011. jún. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy pisiltesd őket!!! Ők még nem tudnak ugyanis, az anyjuk nyalja ki nekik szó szerint...hogy a helyüket tisztán tartsák...

Ezt úgy kell csinálnod, hogy fogsz egy zsebkendőt, konyhai törlőt, vagy wc papírt, jó rétegesen, és dörzsized a kis pisilőjüket vele, meglátod hirtelen el fog indulni, és pikk pakk csurogni fog a papír a pisitől...

Érdemes egy szemetest eleve oda készíteni...

Nem tudom mikor halt meg az anya, de gyorsan szaladj, ezt csináld meg velük.

Ja és csakis Royal Canin tejpótló por!!!

2011. jún. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok hasznok tanácsot most szépen elvannak abból is látszik, hogy nem nagyon sírnak csak pihennek az ölemben :)
2011. jún. 2. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!