Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne az ideális kutyatáp?

Mi lenne az ideális kutyatáp?

Figyelt kérdés

Van két kutyám, nem rég óta kutyázom komolyabban. Két éve fogadtunk be egy kutyát , aki kiderült hogy terhes, így lett két kutyám...azóta ivartalanítás megvolt, minden, de nagyon sokat szenvedünk az etetéssel.


Már régebben beleástam magam a kutyatápokba , de úgy érzem most sem értek hozzá. Persze...okos gazdi új kutyának először megvette a pedigreet ami egy hulladék...

Na mindegy...etettem már briantossal, happy fittel, brit prémiummal, most meg juliusk9-nek a marhás valtozatát kapják, de brutál sok a kutyakaka. Néha kapnak rocco konzervet amit zooplusrol rendelek. Tudom nem kéne váltogatni de nem találunk normálisat vagy valamit nagyon elrontunk.


Az előbbi tapokat elhagytuk mert vagy hasmenés volt a vége , vagy szorulás. Nem tudom megfizetni a barf etetést két nagy testű kutyának, közel 100.000es tétel lenne egy hónapra, és nagyon sokat esznek...és nagyon sokat kakilnak. Azt olvastam nem hasznosul a táp mert sz@r..ezért kakilnak naponta 5-6szor kutyánként.

Próbáltam nekik húst főzni, zöldségeket pároltam de finnyásak is. A táp megy megy a kaki is....

Aknamező az udvar ami nem normális.

Ti mivel etettek? Három hetente muszáj rendelnem nagyobb kiszerelésű kutyatápot de nem találom a megfelelőt....és nem tudok rá havonta 50.000ket szánni sem, de azért minőségit szeretnék adni nekik.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2023. aug. 12. 18:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Meg azt szeretném kérdezni még, hogy mondták nekem azt is koplaltatni kell egy kutyát a héten egyszer. Ez igaz?
2023. aug. 12. 18:37
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos a minosegnek ara van. Ket nagytestu kutyanak meg draga az etetese, ez egy olyan teny, amivel sajnos vitatkozni nem lehet.


Nehez olyat irni; ami olcso es jo is. Brit care jutott eszembe igy elsonek, de szerintem ezzel se usznad meg az etetes 2 nagy kutyara 40 alatt.

Meg kell nezni. Lehet az is a baj a sok kakinal a minosegen kivul, hogy sok kajat adsz nekik. Erdemes lenne megprobalni az uj tapnal kovetni az etetesi utmutatot.

2023. aug. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom most milyen árban lehet kapni, de nekünk az Arion pár évvel ezelőtt nagyon bevált a középkategóriás tápok közül.

Esetleg megpróbálhatjátok még a Josera, Happy Dog, Dog Chow, Pro Plan, Premiere, Cibau, Fitmin, Sam's Field tápokat is, ezekkel saját tapasztalatom nincs, de többségében jókat hallottam róluk.

Illetve ha kicsit nagyobb a keret, akkor az N&D is jó választás lehet. Én most a sütőtökös változatával etetek és teljesen meg vagyok elégedve vele, pedig az én kutyám nagyon érzékeny gyomrú.


Sajnos minden kutya picit másképp reagál a különböző tápokra, így nincs rá garancia, hogy nálatok is az lesz a nyerő ami nálunk. Mindenképp fokozatosan álljatok át az új tápra és ne váltogasd túl gyakran.

2023. aug. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%

Én nem koplaltattam a kutyáimat, és naponta kétszerre elosztva kaptak enni. De pl. a Noé állatotthonban koplaltatják őket hetente egyszer.

Én amúgy főzök a kutyámnak. Szerintem úgy olcsóbb és úgy tudom, mit eszik a kutya. Nem bízok egyik tápban sem, nálunk is az volt a probléma, hogy vagy vakarózott tőlük, vagy ment hasa, rengeteg volt a széklete, és végül nem is ette, pedig drága, jó minőségű tápokkal próbálkoztunk.

2023. aug. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%

Főtt csirke farhát, levébe meg száraztésztát főzzél. Esetleg mehet bele a változatosság kedvéért sárgarépa kockákra vágva, ha akciós, vagy olcsóbb konzerves kutyakaja. Ezt kapja este, reggel meg egy nagy csésze(fél literes) bármilyen olcsó kutyatápot. Az esti kajába dobok 2 szem panzi kutya multivitamin tabit, azt is megeszi vele együtt. Ha van valami maradék leves, tészta, rizs, főzelék, húsból zsíros, porcos rész, csontok stb, azt is megkapja a vacsorához.

45kg-os mentett keverék kutyám teljesen egészséges.

2023. aug. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!