Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A miniatűr bullterrier mennyir...

A miniatűr bullterrier mennyire különbözik a standardtől? Méreten kívül van különbség pl jellemben?

Figyelt kérdés

2023. aug. 12. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
A miniatűr szót apró méretű festményekre használják nem pedig élőlényekre!
2023. aug. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Gyengébb idegzetű divatkutya az összes mini.
2023. aug. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

2: te tudod egyáltalán miről beszélsz? Semmilyen idegrendszeri baja nincs ennek a fajtának... ráadásul divatkutyának se lehet nevezni, mert elég ritka. De akkor ennyi erővel a törpe tacskó, a törpe schnauzer meg a törpeuszkár is divatkutya. Ne nevettetsd már ki magad, csak mert egy fajtának van kisebb méretű verziója az nem lesz rosszabb.


Kérdező: jellemben kb nincs külöbség, ami megtévesztő is lehet mert ebben az esetben egy elég pörgős, temperamentumos természet van egy kis testbe zárva. Arra figyelj, hogy ahogy a standard, úgy a miniatűr is hajlamos az elhízásra.

2023. aug. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Irdatlan Infláció ***** válasza:
60%

A második válaszoló a miniatűr bullt keveri a teacup kutyákkal. A miniatűr bullterrier egy létező egészséges fajta, semmi baj nincsen vele. A UKC, az AKC és az FCI is elismeri és törzskönyvezi többek között. A teacup kutyák tényleg designer keverékek, a minél kisebb, gyengébb csontozatú kutyákat keverik a küllem miatt tekintet nélkül az egészségre. Ez utóbbi rendkívül káros szaporítás. De a miniatűr bullterrierrel nincs semmi gond. És ahogy előttem is leírták egy elég ritka fajtáról van szó.


[link]

2023. aug. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
83%

Szia!

Nekem személyes tapasztalatom úgy van, hogy a sajátom standard bullci (szuka) és a volt szomszédomnak mini (kan) + egyidős mindkettejük.

Mikor együtt vittük őket sétálni, s beszélgettük, hogy kinek milyen a kutyusa akkor szinte semmi különbség nem volt. Szeretik a kényelmet/hasukat, ha nincs kedvük sétálni akkor mindkettő iszonyat makacs és a motiváció addig tart ameddig le nem nyeli (jutifalat), esőben az istenért se voltak hajlandóak sétálni, ha hideg volt akkor se szívesen jöttek hosszú távra. Amúgy nagyon kis bújósak, kedvesek, szeretetbombák és nagyon jól bánnak a gyerekekkel + egy gazdis volt mindkettő. Nekem az alap dolgok megtanításával (behívás, marad, ül, fekszik) nem kellett szenvednem, nekem iszonyat nagy szerencsém van/volt a kiscsajommal, de az utcán mindent feleszik ő is, mint a mini… erről nem tudta egyikünk se leszoktatni őket.

Szóval belső tulajdonságra ők például nagyon hasonlóak voltak, max annyi, hogy talán az enyém nem szedett szét alapból se sok mindent, míg a mini kicsinek rengeteg mindent és meg is ette.


Külsőre a méreten kívül az enyémnek a fejformája az a rendes tojás, míg a mininek kicsit egyenesebb volt.


Az én véleményem szerint a temperamentumuk amúgy is karakter-/egyéniségfüggő lesz. Van amelyik miniben is pörgősebb, s biztos akad amelyik egy kis kanapényűvő ott is.

2023. aug. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%
Csak a mérete különbözik. A többi egyedfüggő.
2023. aug. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!