Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyesztotol vasarolt kutya...

Tenyesztotol vasarolt kutya gorbehatu? Nem lehet sehogy rendbehozni?

Figyelt kérdés

Szerzodessel,torzskonyv el vettem 7 honaposan a kutyam kb 4 eve. Azota is gorbe a hata,hiaba futunk egyutt.

Nagyon megbantam ,h nem 12 hetes kutyat vettem,aki nem ketrecbe elte le a gyerekkorat. Biztos,h a melyizomzat fejletlenyege miatt ilyen roncs a kutyam.


Hiaba fozok neki ,kizarolag azt eszi,odamegy es cslszedi a szemetet az utcan es csovesekhez is odamegy turkalni a cuccaik kozott.


A jutalomfalatos odahivasaimra ra se hederit ,megy az idegen mocskos csovesekhez. Ettol teljesen elborul az agyam.


Nekem ez a kutya egy nagy csalodas. Sokszor elgondolkozom,hogy visszaviszem a tdnyesztonek.


Most is gorbe ahata,latszik,h vmi nem neki valot evett.


Ndm latok a duhtol,h ilyen halatlan kutyam van.


2023. aug. 14. 08:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
73%
Én megértem, hogy szar érzés, hogy hülyére vettek, de légy szíves, ne beszélj már ilyen ocsmány módon a kutyádról, akit állítólag imádsz, mert már nekem esik rosszul, ahogy írsz szegény szerencsétlen jószágról!!!!
2023. aug. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
85%

Komolyan mondom, add nekem, én így is szeretni fogom.

Megnézetem állatorvossal és ha azt mondja, ne futassam, akkor elfogadom, hogy nem jöhet velem futni, csak nagyokat sétálunk együtt és elviszem másik kutyákkal játszani, ahol maga választja meg, hogy mennyit szeretne futni.

És veszek neki egy jó minőségű száraztápot, amiben egységesen benne van minden, amire szüksége van, nem pedig kísérletezek a nyers koszttal egy amúgy is beteg kutyán!!!!

2023. aug. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
90%

Keresned kellene a neten a fajtával foglalkozó csoportokat.

Csinálsz a kutyáról egy teljes álló képet és feltöltöd oda, kérve a véleményüket.

Vagy megpróbálhatsz egy ugyanolyan fajtát tenyésztő facebookos oldalán véleményt kérni.

Vagy egy kiállításra elmentek nézőként és ott is vannak tenyésztők, akikkel tudsz a gondodról beszélgetni.


A törzskönyv megléte még nem azt jelenti, kapsz egy tökéletes kutyát. Sajnos előfordulhat a legjobb tenyésztőnél is, hogy valami nem tökéletes. Tisztességes tenyésztő az ilyen kutyát olcsóbban adja, és felvilágosítja a vevőt a kutya küllemi hibájára.

2023. aug. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
66%

Mielőtt szaporítóhoz szaladnál, ezt hallgasd végig:

[link]

2023. aug. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
74%

Itt szuper online kurzusok vannak, ahol megtanítanak, hogy mit csinálj a kutyáddal, hogy enyhüljön a probléma: [link]


Amúgy sajnálom, hogy így jártál, de fél évnél idősebb, ígéretes, champion "várományos" kölyköt nem fog senki eladni 7 számjegy alatt és a motivációs szintet is szuperül lehet tesztelni ebben a korban.


Szerintem nagyon felhúztad magad, mára talán már meg is változott a véleményed a visszaadásról. Sétánál rakj pórázt, esetleg haltit a kutyára és nem fogja feltúrni a csövesek cuccait... Egy jobb trénerrel meg szuperül tudnátok építeni a motivációs szintjét.

2023. aug. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
92%

7 hónaposan nem volt olyan kicsi,láttad milyen a hata. Miből gondoltad hogy majd kiegyenesedik?


Meg egy 2-3 hónapos kutyánál lehet változas. De egy 7 hónapos sokat nem fog. Max,hogy erősödik és kevésbé látszik a görbület.



Fogad el.szeresd igy.


Nekem is törzskonyves kutyám van, nem annyira terrier típus,mint az alom tesoi,hosszabb a teste hosszabbak a lábai,egyik füle hosszabb a masiknal,ami szemből feltűnő. Ettől függetlenül nagyon szeretem. És nekem O legszebb a hibáival együtt is.

2023. aug. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Honnan kellett volna tudnom,h a tenyeszto nem elso osztalyu kutyat arul? Nem volt etikus,h a kullemhibara nem hivta fel a figyelmem. Nagyon nagyot csalodtam a tenyesztoben . Meg az egesz tenyesztos vilagban. Itt arrol van szo,h van egy igenyes ,rendszeresen sportolo magara is igenyes vasarlo es a kutyabol is elso osztalyu ,kituno genetikaju ,jo formaju kutyat akar. Sosem alkudoztam ,sosem kertem,h olcsot adjon. Ez etikai kerdes.



Volt mar oktato,alkalmankent meg az inflacio elott 15 ooo ert es a kutya rosszabb lett,mint volt es emiatt kirugtuk. Az egesz csalad nezte az oktatast es egyontetuen megallspitottuk,h ellenunkforditotta a ssjat kutyankat,aki az addig megtsnultakat nem csinslta meg utana!!!! Es megfogadtuk ,h soha tobbet idegen embert /oktatot nem hivunk. Kosz,ne ajanlgasdon senki oktatot. Akkor lattuk,h ennel a fajtanak tekintely alapu a neveles es a legrosszabb,h a kutya azt latja,h egy idegen parancsait kovetem.

Futas: a kutyam is igenyli a rendszeres futast. (Amelyik kutya nem igenyli a futast,az oreg v genetikai selejt) Igen poraz nelkul. Jol fut a sajat tempojaban, - ami messze meghaladja az en tempomat -es elvezi. Nem is ertem,mindk irja itt kommentelo,h ne vigyem futni. Ha 1 nappal kesobb viszem a megszokottnal,akkor mar szetragja a butort meg a cuccaim,elkezd kotekedni a jarokelokkel a mozgashiany miatt. A tenyesztotol kifejezetten futashoz kertem a kutyat. Alap,h futok vele. Aki azt mondja,h ne fussak vele ,az nem ert ehhez a fajtshoz meg alapvetoen a kutyakhoz.

2 eves kort kivartam,mire egyutt kezdtuk el futni jarni. Ezt is letisztaztam a tenyesztovel vasarlaskor.


Meg mindig illegalis a kozteruleten eles. Mindenki hivja ra a mocskos csovesre a kozteruletest. Akkor talan vegre eltakarodnak messzebbre.

2023. aug. 21. 13:27
 28/31 anonim ***** válasza:
65%

27-es: kutyaoviba, kutyasuliba kellett volna vinni, az alap parancsokat megtanítani neki, MIELŐTT 2 évesen futni indultál volna vele (majdnem 1,5 éved lett volna engedelmessé nevelni a kutyát). Ne tekintélyalapú oktatást követő trénert hívjatok, hanem pl. etológiai alapon, pozitív megerősítéssel dolgozót, ha te/ti nem vagytok képesek megnevelni, ha odamegy random emberekhez a tiltásod ellenére.


Futás: tényleg te vagy a nemnormális, aki minden problémára a futást ajánlja megoldásként, és ebből is látszik, hogy nem értesz hozzá, mert nagyon nem való a futás minden kutyának, akár fizikai, akár habitusbeli jellemzők miatt. Nagyon nem szabadna póráz nélkül futtatnod - menj akkor biciklivel, hogy tempósabban tudjon futni. Nem is tudom ezt elképzelni - te futsz a saját tempódban a kutya meg bele a vakvilágba, és odamegy akihez kedve tartja?


4 éve van nálad a kutya. 4 éve. Csalódás a kutya? Azóta "gondolkodsz" rajta, hogy visszaviszed? Ahelyett, hogy egy engedelmes kutyát neveltél volna belőle... Jobban járt volna csóri kutya ha visszaviszed az elején, mert semmi szeretetet nem érzek a kutyád felé, olyan mintha vettél volna egy drága edzőcipőt, ami nem vált be, nem vitted vissza az elején és azóta puffogsz, hogy milyen szar.

2023. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
60%
28-as vagyok, még egy kérdés: amstaffod van? Szerintem azért kötekszik járókelőkkel (azt is érzed, milyen gáz?) meg rágja szét a bútort (ez is milyen már...) ha kimarad egy (!) nap futás, mert e mellett szellemileg nem fárasztod a kutyát, nincs szimatmunka/szabad szimatolás, feladatozás, kirándulás, új területek felfeldezése stb. Amstaff is nagyon intelligens fajta, kell neki más típusú, agyi fárasztás is, nemcsak a fizikai.
2023. aug. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
79%
Mint ugye a példád is mutatja, mit tesz az egyoldalú, kizárólag fiziai fárasztás az aggyal... :D
2023. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!