Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyesztotol vasarolt kutya...

Tenyesztotol vasarolt kutya gorbehatu? Nem lehet sehogy rendbehozni?

Figyelt kérdés

Szerzodessel,torzskonyv el vettem 7 honaposan a kutyam kb 4 eve. Azota is gorbe a hata,hiaba futunk egyutt.

Nagyon megbantam ,h nem 12 hetes kutyat vettem,aki nem ketrecbe elte le a gyerekkorat. Biztos,h a melyizomzat fejletlenyege miatt ilyen roncs a kutyam.


Hiaba fozok neki ,kizarolag azt eszi,odamegy es cslszedi a szemetet az utcan es csovesekhez is odamegy turkalni a cuccaik kozott.


A jutalomfalatos odahivasaimra ra se hederit ,megy az idegen mocskos csovesekhez. Ettol teljesen elborul az agyam.


Nekem ez a kutya egy nagy csalodas. Sokszor elgondolkozom,hogy visszaviszem a tdnyesztonek.


Most is gorbe ahata,latszik,h vmi nem neki valot evett.


Ndm latok a duhtol,h ilyen halatlan kutyam van.


2023. aug. 14. 08:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%

Az mit jelent, hogy gorbe a háta? Mutatsz egy képet?


A többi pedig nevelés kérdése, sanszosan érzi azt is rajtad, hogy neked csak egy nyűg így a leírásod alapján...

2023. aug. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
87%

Ne haragudj de ha a kutyusod nem beteg "csak" görbe a háta mi bajod vele? Ha dolgozol rajta a többi tényleg csak nevelés kérdése. Ha számodra ő nyűg és nem akarod egy egészséges kutya , ugyanúgy teher lenne neked.

Keress inkább a jelenlegi kutyának szerető családot még időben, akinek nem gond a görbe háta...

2023. aug. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
71%
Fotó arról a görbe hátról?
2023. aug. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

En teljes aron vettem a kutyat : kertem h olyat adjanak,amelyik sportos khfya,orul a rendszeres futasomnak. Mert nekem a hobbim a futas.


Nem a kufya a nyug,hanem az a csalodas,hogy azt hitte,h vmi madar vagyok,aki ek a selejt is jo lesz. Ez a duhito,hogy mas egyenes hatu hibatlan kutyat kap.


Nem alkudoztam,nem mondtam,h olcsot adjon. Mondtam neki,h sporthoz veszem es tarsnak magam melle . (Nem kerti kutya) Kifizettem volna inkabb felarat is,csak hibatlan izomzatu lenne.


Mostmar tudom,h ha egy kutya kolyokkent gorbehatu,abbol nem lesz ep kutya felnottkent se. Hiaba probaltam tornaval ,egxensulygyakorlatokkal meg maszirozassal rendbehozni.


Azert vivodok magamban es nem adom vissza a tenyesztonek,mert szeretem. Mindent megteszek erte. Viszem mindenhova,munkaba,olelgetem,puszilgatom,hidegben esoben oltoztetem,futashoz fott etelt ,asvanyvizet viszek neki.


De ugy latom,h amelyik kutya kisbaba koratol nem lett megfeleloen mozogni hagyva mozgatva,abbol beteges roncs felnott lesz barmilyen igyekvo is a gazda.


A legkozelebbi kutyam biztos hogy ezek utan szaporitotol veszem es kicsinek veszem. Semmit nem er a torzskonyv meg szuresek. Vagy egy olyan felnottet hozok,amelyiket a gazda irat at,mert nem tud jarni vele futni stb. Dugito ,hogy lattam ilyen kisportolt kutyakat ,hogy a gazda nem tud jarni vele sportolni es odaadja masnak .


A torzskonyv egy atveres. Meg a vizsgalatok is. Genetikai selejtet adnak a tapasztalatlan vasarlonak.

2023. aug. 14. 09:56
 5/31 A kérdező kommentje:
2023. aug. 14. 10:04
 6/31 anonim ***** válasza:
81%

Valóban púpos.

Gátolja őt valamiben ez?

Ha nincs semmilyen csontozati elváltozása,/ gerinc/, akkor simán küllemhiba.

Egy fizioterepeutához talán elvihetnéd.

2023. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
87%

Szereted de genetikai selejtnek nevezed...

Ha nem gátolja semmiben miért vagy ilyen?

Attól még lehet értékes családtag ez a kutya!

Ha gondot okoz neki meg kezeltetni kell.

2023. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
65%
Lehet, hogy Te magad tetted ilyenné, amikor éveken át csak hekkfilével meg marha gerinccsonttal etetted!!
2023. aug. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
89%

#8 vagyok, aki nem tudná, hogy miről beszélek:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__10502945-bej..

2023. aug. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%
Mennyi idős korában kezdted terhelni?
2023. aug. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!