Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban kutyát tartók, mi a...

Lakásban kutyát tartók, mi a napirendetek? Hogyan oldjátok meg a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A környezetemben nincsenek olyanok akik lakásban tartanának kutyát, de érdekelne, hogy hogy működik ez, hogyan tudjátok a kutya igényeit (mozgás, ürítés..stb.) összeegyeztetni a munkátokkal. Illetve az is, hogy a teljes lakásban közlekedhet-e a kutya, vagy vannak számára tiltott területek? Használtok almot, kutyapelust, vagy elégszer le tudjátok vinni sétálni?



2023. aug. 16. 09:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hajnalban és munka után megyünk le - reggel olyan 20 percre, délután egy órára, és este csak a kis ház előtti füves területre megyünk le piszkolni, hogy éjszaka ne legyen probléma

(természetesen mondanom se kell, hogy mindig felszedem a piszkot, de még a pisit is fel szoktam locsolni egy kis üveg csapvízzel)


Az egész lakásban mozoghat, de mindig velünk egy szobában tartózkodik. Ha lenne gyerekszoba, oda nem biztos, hogy beengedném.


Ha van olyan szoba, ahová veszélyes/zavaró neki vagy a benne lévő dolgoknak a jelenléte, onnan kitiltanám.


Almot és kutyapelust nem ajánlom - összezavarodhat tőle, és olyan dolgokat is vécének nézhet, ami nagyon nem az.

2023. aug. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi, ez nagyon hasznos válasz volt! Még azt megkérdezhetem, hogy az ágyatokra felmehet, veletek alszik?
2023. aug. 16. 09:29
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igy, hogy a ferjem itthonrol dolgozik, nem problema a kutya.

En utazassal egyutt 9 orat vagyok tavol naponta, ezt en tul soknak tartom, ha ennyit ki kellene birnia a kutyanak pisiles nelkul, egyedul nem vallaltam volna be.


Negyszer visszuk ki, mert a kutya ennyit igenyel, jelezni szokott, hogy mikor akar kimenni.

Egy fix, a reggel 6-os seta,meg munka elott en kiviszem 20 percre. Aztan olyan 11-12 korul (amikor jelez), kiviszi a ferjem, ez max 5 perc. Utana delutan 5-6 korul, attol fuggoen, hogy jon ki a lepes, van a nagyobb, 1,5 oras seta. Ha nagyon meleg van, akkor ilyenkor csak egy gyors pisi van es a nagy setat kesobbre toljuk.


Utana meg olyan este 11 korul az utolso gyors kor.

2023. aug. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%

Nekünk elég lusták a kutyák és szerencsére nyugodt természetűek, csak akkor ugatnak, ha valaki az ajtónál van a lépcsőházban.


Reggel munka előtt 5-6 között én viszem le őket egy órás sétára, van, hogy ilyenkor futtatóba is megyünk, de többnyire csak egy nagy séta. Ilyenkor pisilnek-kakilnak.


Munka után 5-6 között megint séta, ilyenkor szinte mindig kifuttatom őket, megint pisi-kaki.


A párom bagoly, általában éjfél-egy körül még leviszi őket "csavarogni", ez már csak akkora séta, míg ő elszív egy cigit, vagy ha nehezebb napja volt, akkor míg kiszellőzteti a fejét. Ilyenkor általában már csak pisilnek a kutyák.


Otthon elvannak amúgy, főleg alszanak, pihennek, de szoktak birkózni egymással, azt az alsó szomszéd szokta hallani, mert közepes testűek, de azt mondja a szomszéd, hogy rövid ideig csinálják csak, nem zavarja :D


Van egy csomó játékuk, azzal is szoktak szórakozni, meg van rágnivaló játékuk is.


Rosszat csak minimálisat csináltak eddig, mikor otthon voltak hagyva, pl szétszedtek egy 100as csomag zsepit.


Kutyapelus csak az elején volt, hamar leszoktak róla.


A lakásban mindenhova mehetnek, az ágyba nem jöhetnek fel, de bejöhetnek a hálóba. A nappali kanapéra felmehetnek, ha rajta van a plédjük, ha nincs rajta, tudják, hogy nem szabad.


A fürdőszobába nem szeretnek bemenni, ha nincs bent valamelyikünk, de akkor se maradnak sokáig.


Mindkettőnek van külön kutyaágya, de csak ritkán fekszenek bele, inkább a szőnyeget szeretik.

2023. aug. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ágyunk mellett van az ő ágya, ott szokott aludni
2023. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja bocsi, 3-as vagyok, azt kihagytam, hogy a lakasban 2 helyre nem mehet, az a furdoszoba es a mosokonyha.

Igazabol nincs kulonosebb oka, de amikor trenerhez jartunk anno, azt mondta, legyenek teruletek, ahonnan ki van tiltva.

Haloszobaba akkor mehet be, ha mi is ott vagyunk. Agyra is akkor johet fel,ha megengedjuk, amugy nem es nem velunk alszik ejszaka, hanem a nappaliban a kis kosaraban.


A nappaliban a kanapera felmehet barmikor, ez a resze annyira nem erdekel, csak vele aludni nem akarok :D


Szabadon van mar napkozben, de amikor orokbefogadtuk, nem volt szobatiszta, akkor szobakennelben volt az elejen.

2023. aug. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Maya Bunnyheart ***** válasza:
97%

Két közepes testű kutyám van egy két szobás panelban.


Bobi októberben lesz 5 éves, 2,5 éves kora óta van velem, kan, borador (labrador és border collie keverék), befogadott kutya.


Csöpi kb 7 év körüli, kan, nagyon keverék (mudi,jagd terrier, spániel vonások látszanak rajta) befogadott kutya, 8 hónapja van velem.


A lakásban szinte mindenhová mehetnek kivéve fürdőszoba és a wc, az ágyba is felmehetnek, a Bobi van amikor velem alszik, a Csöpi viszont csak akkor megy fel az ágyra amikor nem vagyok otthon.


Én állandó éjszakásban dolgozom jelenleg heti 4 napot.


Napi 3 sétája van a fiúknak.


Reggel amikor haza jövök - átlag 1 óra. Ha pihenős vagyok akkor ez délelőtt történik meg.


Délután futtatóba megyünk - átlag 2 óra. Ez mindig így van, kivéve ha esik az eső mert akkor kevesebb időre megyünk.


Éjjel egy rövid séta - 5-10 perc, ha dolgozom akkor anyukám viszi le őket, ha pihenős vagyok akkor meg ketten.


A lakásban egyébként szinte csak alszik mind a kettő. Megfelelően le vannak mozgatva.

2023. aug. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2 fix pisi/kaki kör van. Egy reggel munka előtt, egy pedig este a vacsoraidő előtt. Közepes testű, nincs gondja a visszatartással, sose jelzett, hogy mennie kell. Ha úgy alakul, visszük magunkkal napközben, amikor a közelben kell elszaladni valahova, ilyenkor szintén tud pisilni ha szeretne. Kifejezetten séta nincsen, nem az a típus, akit pórázas sétával le lehetne mozgatni (border collie), hanem pl futtató, vagy a közeli erdő/mező, ahol szintén el tudom engedni pórázról szaladni, labdázni. Lakásban saját helye (szobakennel) van, ágyra, kanapéra nem jöhet, egyedül a háló tiltott terület a túlzott szőrhullás miatt. Természetéből adódóan mindig ott van, ahol mi, általában a közelünkben elfekszik a padlón, de estére a kennelben alszik, ha egyedül hagyjuk, akkor is oda van bezárva. Megszokta, megtanulta, mert muszáj volt, szomszédokat zavarta a vonyításával és rombolt is a lakásban. Kellett neki ez a fix pont, azóta nincs ezzel a részével gond, szépen elalszik amíg haza nem érünk.
2023. aug. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Ja és ami kimaradt.


Kutya pelenka nincs, nem volt, és nem is lesz.


Mindkét kutya teljesen szobatiszta, sosem volt baleset a lakásban, pedig egyikük sem élt lakásban előtte.


Sőt a Csöpi amikor befogadtam, ő szedálva érkezett, nem tudtam levinni mert nem volt olyan pórázom (textil volt, de lánc kellett) így először az lett volna hogy kutya pelenkára végezze a dolgát amit nem tett meg, és így 24 órán keresztül tartotta vissza a dolgait. Amikor le tudtam vinni hosszú ideig csak folyt belőle a vizelet.

2023. aug. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
5 kg-s kutyánk van, én itthon babával úgyhogy a séta nem gond szerencsére, átlag napi háromszor visszük le, de ha arról van szó hogy nem vagyunk otthon és nem tudjuk vinni őt, akkor napi 1 séta mellett sem végzi bent a dolgát (pelusra sem). Mindenhova mehet, a gyerekszobába is, de az ágyakból, kanapéról ki van tiltva és pontosan tudja hogy a gyerek játékaival sem játszhat. Nagyon lusta egyébként, többnyire csak fetreng a lakásban, ugatni soha nem szokott, ha egyedül van otthon akkor is csak alszik (kamerán szoktuk figyelni és beszélünk hozzá néha).
2023. aug. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!