Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban kutyát tartók, mi a...

Lakásban kutyát tartók, mi a napirendetek? Hogyan oldjátok meg a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A környezetemben nincsenek olyanok akik lakásban tartanának kutyát, de érdekelne, hogy hogy működik ez, hogyan tudjátok a kutya igényeit (mozgás, ürítés..stb.) összeegyeztetni a munkátokkal. Illetve az is, hogy a teljes lakásban közlekedhet-e a kutya, vagy vannak számára tiltott területek? Használtok almot, kutyapelust, vagy elégszer le tudjátok vinni sétálni?



2023. aug. 16. 09:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Reggel 5-kor kelek. Kiviszem pisilni , kakilni. Kb 20 percet vagyunk kint. 7 kor elviszem sétálni. Kb 1 óra. Onnantól kb 10:30 ig kint van az udvaron. 10:30 körül behozom. Most alszik mint a bunda. Kb 14:30 kor kiengedem. 18-19 óra között behozom. 23 óra körül kiviszem pisilni , kakilni. Ilyenkor a meleg miatt , csak reggel sétálunk. A többi évszakban átlag napi két séta van. Mindig itthon vagyok. Rokkantnyugdíjas vagyok.
2023. aug. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

25 kg-os, labi-bull keverékünk van, 5 év körüli, 2 éve, felnőttként fogadtuk örökbe egy menhelyről. Másfél szobás panellakásban lakunk egy fővárosi lakótelepen. Annyiban könnyebb az életvitelünk (vagyis tulajdonképpen pont azért lett most kutyánk, mert eljutottunk az életünknek erre a pontjára), hogy férjemmel együtt mindketten vegyes munkarendben dolgozunk, hetente max. 2 napot töltünk az irodában, a többit otthonról.


A kutyának az előszobában és a nappaliban van ágya, a hálószobába és a konyhába nem mehet be, ágyra és kanapéra nem engedjük fel.


Napi 3x van séta, a reggeli rövidebb, a délutáni/késő délutáni (ahogy forrósodnak a nappalok úgy toljuk egyre későbbre) a nagy séta, és éjszaka van még egy gyors eü séta. Általában reggel és délután is van kaki, de néha kimarad az egyik (magas minőségű tápot kap), séták alatt többször pisil.


Reggel fél8-fél9 között visszük. Férjem heti 3 reggel edz, ezeken a napokon én viszem, a másik 2 munkanapon ő, hétvégén változó (de hétvégén gyakran a reggeli a nagy séta, akkor mindketten lemegyünk vele pl. Dunapartra). Időjárástól és munkától függően 20-60 perces, hosszú pórázas, szabadon szimatolós séta a reggeli.


Utána otthon pihen, alszik, mi pedig dolgozunk, általában felváltva, de van, hogy mindkettőnknek be kell menni, akkor a kutya otthon marad vagy bevisszük a munkahelyünkre.


Délután 3-4 óra körül élénkül fel, odajön puncsolni, hozza valamelyik játékát stb. Nyáron, ha túl nagy a hőség akkor ilyenkor játszunk/feladatozunk vele kb. 30 percet, utána megnyugszik és újra lepihen, ősszel-télen ha megoldható a munkától (pl. nem pont akkor van megbeszélés) akkor ilyenkor visszük le a nagy sétára, még világosban, pláne ha jó idő van, ilyenkor nekünk is jó kiszabadulni egy sétára. Egyébként a nagy séta normálisan 17-19 óra között van, minél melegebb van annál később. Ez is hosszúpórázas, szimatolós, feladatozós séta, néha csak úgy körbemászkálunk vele a lakótelepen, de heti 3-4x a telep szélén lévő mezőre megyünk ki vele, itt vannak erdősebb, bokrosabb részek is, kedvére szimatolhat hosszú pórázon, illetve a mezőn el tudjuk engedni feladatozni, apportírozni, játszani. Ez minimum 1-1,5 óra, de nyáron akár 2 is. Igyekszünk heti min. 1x a Dunapartra is levinni, főleg nyáron, mert imád úszni. Az éjszakai séta (23-24 óra körül) nagyon max. 10 perc, de inkább csak 5, megyünk egy kört a ház előtti óvoda körül, pisil, körbeszimatol és jövünk is haza.


Sajnos kutyákkal kevésbé szeret/tud játszani, nem mindig találunk hasonló habitusú, energiájú kutyust (és gazdát), de azért a Dunaparton általában akad játszópajtás, az a legjobb ha egy ilyen úszós-játszós séta összejön, akkor kidöglik 2 napra, de a futtatóban kis helyen rárohanó 4-5-6-sok kutyát nem jól viseli, ezért futiba csak ritkán visszük.


A befogadás után 2 hónapig egyéni trénerhez, utána kutyasuliba jártunk, ahol az elmúlt 2 év alatt 3 szintet végeztünk már el vele, ilyenkor heti 1-2x volt suli, és a köztes időben a feladatokat kellett gyakorolni. Agilityn vagy hoopersen gondolkodunk, heti 1x jó lenne neki valami fix mozgás most, hogy már nincs magasabb szint a suliban.


Neki ennyi fizikai és szellemi aktivitás elég, váltogatjuk az aktívabb és pihenősebb napokat (pl. ha hétvégén túrázni voltunk vagy anyósom kertes házában, akkor másnap minden séta nyugisabb, rövidebb, mert fáradt a kutya, vagy egy Dunaparti vagy 2 órás mezőn szaladgálós séta után másnap lazább nap van).


Annyi változás van, hogy 1 hete új lakásba költöztünk a Városliget mellé, hát ez neki mindennap születésnap! :D A lakás szabályok nem változtak, de itt a Ligetben minden séta hosszabb, izgalmasabb, több kutya van, több interakció, több élmény, és az itteni óriási futtatókban eddig még nem volt gond, van tere, el tud menni szimatolni ha túl sok neki a többi kutya érdeklődése stb.

2023. aug. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én részben itthonról dolgozom. Amikor itthon vagyok, napközben is ki tudom vinni a kutyát, egyébként munka előtt és után, illetve alkalmazkodom az időjáráshoz is, mert például kánikulában napközben nincs séta. Én ahova lehet, viszem egyébként a kutyát, ő igényli is ezeket a programokat, szóval volt már olyan meleg nyári nap, amikor elmentem vele egy hűtött plázába, és az volt a napi program. Felnőtt, szobatiszta, egészséges kutya. A kutyatársaságot kevésbé igényli, kb. 2 éves kora óta nem nagyon játszik más kutyákkal, az ember társaságát jobban igényli, így inkább akkor megyünk be futtatóba, amikor üres, és olyankor hagyom szimatolgatni vagy tanulunk valamit. Most szabadságom alatt túrázni mentünk, pár napot elutaztam a kutyával, ilyenkor kutyabarát szállást foglalok.
2023. aug. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Reggeli séta, délben fél vagy egy órás (attól függ, hogy kell e valamit intéznem vagy ráérünk ebédszünetben csak sétálni), este 2 órás séta. Home Officeban dolgozok, azért tudunk lemenni napközben is.


2. Lakásban akárhova lehet menni fürdőszobán kívül, annak az ajtaja csukva, csak akkor szabad bemenni, ha én is bent vagyok vagy belátok, kanapéra felmehetnek, ágyra nem. Sokszor elalszom a kanapén, olyankor alszunk együtt. Az ágyban szeretek egyedül aludni. Semmi bajon azzal, aki ott is kutyával aludna, de én nem szeretnék.


3. Kutyapelust használok ugyanis hányás is lehet, a hányás meg nem olyan, hogy azt mondom, hogy gyere menjünk le sétálni, a hányás jön is ki azonnal, az ajtóig se érnénk el. Ki van rakva a pelus, hogy arra legyen küldve. Néha átvándorol másik helyre, ahogy járkálunk a lakásban és arrébb lökődik a pelus, de visszarakom, ugyanis kutya ha hánynia kell egyből arra a helyre megy ahol szokott lenni és ha nincs ott a pelus akkor szegénykém zavartan néz.

2023. aug. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! Mindenkinek ment a zöld!
2023. aug. 21. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!