Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya adásvételi szerződésén...

A kutya adásvételi szerződésének nálam lévő (vevő) példánya eltűnt. Nagy probléma? A tenyésztőnek még megvan a példánya. Esetleg kérhetek tőle másik példányt?

Figyelt kérdés

2023. aug. 18. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Kérhetsz de minek neked ha már a chip át van iratva a nevedre?
2023. aug. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

1-es

A chip nem igazol tulajdonjogot, az adásvételi szerződés igen.


Nyugodtan kérhetsz a tenyésztőtől példányt.

2023. aug. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
2-es de igen. A chip-et nézik. Nem mindenkinek van adásvételi szerződése, nem mindenki veszi a kutyát, és nem minden kutya tenyésztőtől van. Ha találnak egy kutyát, annak adják vissza akinek a chip a nevén van.
2023. aug. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az útlevél kiváltásához például kellett a szerződés is, anélkül nem adta ki az állatorvos,
2023. aug. 18. 15:34
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Most váltottam ki az útlevelét a kutyámnak a chip regisztrációt nézik csak,.
2023. aug. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mi is múlt hónapban, az oltási könyve nem volt elég, külön vissza kellett mennem a szerződéssel és csak akkor kaptuk meg.
2023. aug. 18. 15:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

2 kutyám van. Az egyik tenyésztőtől a másik menhelyről. Mind a 2 kutyánál kérte, hogy igazoljam, hogy én vagyok a tulajdonos (adásvételi, örökbefogadási), különben nem írhatja át a chip adatait. (talált kutyára is megvan a megfelelő procedúra)


Elhiszem, hogy vannak olyan állatorvosok, akik lesz@rják a hivatalos dolgokat.

2023. aug. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
Igen, a chip átíráshoz kell, de utána már a kutya nem nézi többet a szerződésedet, örökbefogadási papírodat, onnantól, hogy a chip a neveden a van. Csak azt nézik. Én is csináltattam idén útlvelet a kutyámnak, semmit nem néztek, csak hogy én vagyok-e a tulaj, aki be van jegyezve a chip-hez.
2023. aug. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hiába van neked bármilyen adásvételi szerződésed, ha a chip nincs a neveden, a kutya nem a tiéd! Ha ellopják például, a rendőrség annak adja vissza, akinek a chip a nevén van.
2023. aug. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A chip bőven elég, de egy átlag kutya úgy is probléma nélkül lehúz egy életet, hogy nincs átiratva...

Önkénteskedés során rengetegszer tapasztaltam, hogy több éves kutyának nem volt regisztrálva a chipje vagy az 5 éve örökbefogadott kutya még mindig nem volt átírva, az meg már teljesen átlagos, hogy a legtöbb talált, akár felnőtt vagy már öreg kutyában még chip sincs vagy kiderül, hogy évek óta nem kapott oltást...

2023. aug. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!