Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg csak a nyers vagy...

Tényleg csak a nyers vagy főtt húsoktól lesz kockás izom a kutyán és a tápoktól nyeszlett kiskutya marad?

Figyelt kérdés

Alapból izmos fajtáról lenne szó, de szuka kutya lesz, korai(első tüzelés előtti) ivartalanítással.

Ha pl olyan tápot adnék neki, amiben 70% nyúlhús van meg burgonya, akkor attól nem lesz izmos, merthogy az táp, vagyis műkaja? De ha én adnék neki rendes nyúlhúst nyersen vagy főzve meg mellé főtt édesburgonyát (+természetesen egyéb kiegészítőket, amik a fejlődéshez szükségesek és a tápban benne vannak, de ugye házi készítésű étel esetén ezt magunknak kell pótolni), akkor attól már jól fejlődne?


2023. aug. 19. 01:29
 1/10 Irdatlan Infláció ***** válasza:
79%

Nem. A kiegyensúlyozott táplálástól és a fokozott testmozgástól lesz izmos.


Ha otthon állítanál össze étrendet a kutyádnak, az nagyon alapos utánaolvasást igényel, rengeteg méricskélést és számolgatást az excelben. Egy rosszul összeállított nyers sokkal többet árt, mint egy "elmegy" kategóriás táp.

2023. aug. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem. A mozgatástól lesz izmos, illetve a táp minőségétől. Vannak jó tápok és rossz minőségű "hús" is.
2023. aug. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem leginkább genetika és mozgatás. A kaja is számít persze valamit, de egy magas hústartalmú táp bőven elég, meg a kutyáknak is vannak már különféle porok...

A testépítők sem a túl egészséges életmódjukról ismertek.


Én a menhelyen szoktam csodálkozni, mikor bekerül egy ösztönerősebb pitbull jellegű kutya, pár hónap múlva meg sokszor jobban néz ki, mint a barfos csoportba nagy büszkén felpakolászott kutyók. A menin ugye kap elegendő mennyiségű, de inkább alacsony-közép kategóriás tápot, de napi pár órát örjöng a kennelbe, "felfut" a falra, visszaszaltózik stb, amíg takarítás-etetés van és ugat a többi kutya, illetve néhányan kiviszik labdázni, futni is, hogy valahogy enyhítsék a szenvedését, ettől viszont iszonyú izmokat épít magára.


Viszont, ha később terhelni is akarod, akkor én megvárnék egy-két tüzelést, hogy szépen ki tudjanak fejlődni az izületei.

2023. aug. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Miért ne fejlődne ki az ízülete, az ivartalanítástól? 😂
2023. aug. 19. 10:06
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Jó táplálás + mozgás.


Az ivarosságnak és a genetikának ehhez semmi köze, konkrétan már minden fajtájú kutyát láttam izmosnak és elhízottnak is. Ha szeretnéd, küldök képet izmos whippetről, francia bulldogról, angol bulldogról, tacskóról, labradorról is. Nyilván a kutya testfelépítése ad egy alapot, de innentől kezdve a gazda felelőssége, hogy sportos, "pet weight" súlyú vagy elhízott lesz a kutya. Az emberi testépítőkhöz meg ne hasonlítsuk már az aktív kutyatartókat... egyáltalán nem reális.


A táplálás jó minősége bárhogy megvalósulhat, akár kriptonittal is etetheted, ha kielégíti minden tápanyagigényét és szereti a kutya. Sokan a BARFra esküsznek, láttam már gyönyörű izmos tápos kutyát is és van aki keveri a kettőt. Főzni nem sok értelme van, maximum a sertés és vaddisznó részeket. Azokat viszont alaposan át kell főzni, mintha magadnak főznél.


Facebookon ebben a csoportban segítenek összeállítani a megfelelő, egészséges étrendet

[link]

2023. aug. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Az ivartalanítással megakadályozod bizonyos hormonok termelődését, amik fontos szerepet játszanak abban, hogy a kutyád vázrendszere szépen kifejlődjön+az ivartalanítás növeli a csontritkulás kockázatát. A sportkutyások ezért szoktak csak később ivartalanítani, mert különben kockáztatnák, hogy pár évesen nyugdíjazhatják a kutyájukat, aki már nem bírja fizikálisan a megterhelő edzéseket.

Ha pár évesen ivartalanítatod a kutyát, akkor is megelőzöd azokat a betegségeket amivel az ivartalanítást promotálják. Proli suttyó gazdák esetén, akik nem képesek vigyázni a kutyájukra, természetesen én is az első tüzelés/egy éves kor előtti ivartalanítást pártolom.


Természetesen bármelyik kutya lehet izmos, meg dagadt, én inkább arra gondoltam, hogy vannak fajták, akik szimplán nagyobb izomtömeggel rendelkeznek, "látványosabban" izmosak (de biztos jobb a szavakon lovagolni).

2023. aug. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát nem leszünk akkora nagy sportkutyások.

Csak kocogni járunk majd heti 3*, 2 éves korától, meg túrázni nagyokat.

Ezek is szépen izmosítanak, levezetik az energiát.

Illetve szimatmunka, ami leköti.

2023. aug. 19. 12:11
 8/10 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet a másik kutyáddal?
2023. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

Lattal izmos olimpiai sportolot tapot enni vagy esetleg az igazi hus zoldseg kombot toljak??

Na ugye,hogy ok is rendes etelt esznek…..


Szoval igen ,a tapos kutyak nyeszlettek lesznek es nem birjak olyan sokaig asportot igenybevetelt.

2023. aug. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Nővérem, aki negyed évszázada boxolónő, megtanította a blökit -olyan kutyásan- boxolni.
2023. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!