Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék hozzáértő tanácsát...

Szeretnék hozzáértő tanácsát kérni. Édesanyám sokat van egyedül, és szeretne egy fajtiszta, többnyire lakásban tartható, kevésbé ugatós ,nem túl nagy mozgásigényű kiskutyát. Amit kinézett magának : "Havanese " Segítesz? Megbízható tenyésztő esetleg?

Figyelt kérdés

2023. aug. 10. 07:20
1 2
 1/20 anonim válasza:
5%
Tacskó
2023. aug. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a legegyszerűbb, ha bemegy egy menhelyre, elmondja az igényeit és ott ajánlanak neki egy felnőtt kutyát, aminek már kiforrott személyisége van. Mivel nincs benne se zsiráf, se mosómedve, így azok fajtiszták.
2023. aug. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Anyadnak egy oreg felnott kutxa kell menhelyrol. Az nagyon csondbe lesz es megbecsuli a lakohelyet.


Egy kolyokkent joba bekerulo kutya nem ugy viszonyul a gazdahoz.


Az ks fontos,h a kutyane rantsa el anyukadat.


Vagy nem viszi majd setalni a kutyat?

2023. aug. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem is a menhely jó ötlet. Ott tudnak segíteni, mert ismerik a menhely lakóinak a személyiségét, viselkedését. Nem mellesleg oltva és ivartalanítva kapná meg az állatot. Igaz, több a keverék kutyus mint a fajtiszta, de azok is imádnivalóak.

Kölyök kutyát nem ajánlom, főleg hogy írtad nem kell nagy mozgásigényű kutya, se túlzottan ugatós.

Nem tudom anyukád milyen állapotban van szellemileg és fizikailag, csak mert egy kutyát napi szinten etetni, gondozni kell, ami költségekkel jár, szóval alaposan át kell gondolni.

2023. aug. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Szerencsére anyum egészséges, sétálni is szeret.Volt már több kutyánk is, de miattam ezek nagyobb testü/snauzer,németjuhász/ kutyusok voltak. Ugyan kertes házban él, de a szomszédoknál nincs 1kutya sem. Persze sokat lehet kint is anyum felügyelete mellett, de inkább bent is,hogy ne érezze magát egyedül,hosszú téli estéken is bent lehessen vele.kb.ennyi röviden:) +köszi minden javaslatot!
2023. aug. 10. 08:10
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Én is a menhelyet javaslom. Kölyökkutya mind pörög.
2023. aug. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Hovarju ***** válasza:
80%

Én is inkább egy fiatal, felnőtt egyedet javaslok.

Nézzetek körül a menhelyeken. A gondozók fognak tudni ajánlani olyan kutyát, aki már nyugodt és csendes.

Vagy ha a havanese-ben gondolkodik, keressetek fajtamentést (ha van). Sőt esetlegesen meg lehetne próbálni tenyésztőknek írt levélben is érdeklődni, van-e növendék, fiatal egyed, aki gazdát keres.

Esetleg facebookos havanese csoportban is lehetne érdelődni.


Sőt sikert a kereséshez és boldog kutyázást kívánok!

2023. aug. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%
A "fajtiszta" alatt mit értesz? Nincs benne mókus meg hód?
2023. aug. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

8

Pontosan nem tudom melyik a helyes meghatározás, a fajtiszta v. fajtatiszta..

Igen, lehetőleg " medvegén" se legyen benne)))

2023. aug. 10. 09:14
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Fajta, csak azért mondom, mert én egyszer viccből mondtam az orvosnál a keverék de sziámi kinézetű cicánkra, hogy ő fajtiszta (hisz mindkét szülő macska), elég tudálékosan le lette torkolva.
2023. aug. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!