Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen vitamint vegyek 1 éves...

Milyen vitamint vegyek 1 éves beagle kutyának és egy 2 éves vemhesnek?

Figyelt kérdés
A Fressnapfba gondoltam.
2009. jan. 1. 14:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Szia.

Az 1 évesnek ha jó minőségű tápot veszel,akkor szerintem külöösebb vitamint nem igényel.

A vemhesnek pedig azt az állatorvos tudja megmondani,hogy a kutyának most miylne vitaminra van szüksége..

2009. jan. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minőségi táppal kellene etetned (pl. Acana, Royal Canin, Flatazor...), és nem lenne szükség plussz vitaminokra. Vemhes kutyának én a PetPhos 2.0 csonterősítőt javasolnám. 100 db-os kiszerelésben 2555 Ft-ba kerül.

[link]

2009. jan. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De nem túl jó minőségű tápot kap, ezért akarok mellé vitamint adni.
2009. jan. 1. 18:12
 4/16 anonim ***** válasza:
félidősen vidd el orvoshoz,ő megmondja,hogy tényleg vemhes e,és kérdezd meg a vitamint.általában kálciumot szoktak adni,mert szoptatáskor sok kálcium ürül ki a tejjel.mindenféleképpen vidd el orvoshoz,ő mindent elmond.és jó ha van egy megbízható orvos,aki jön bármikor ha esetleg gond lenne.
2009. jan. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen orvoshos majd a 4. héten elviszem. Nem tudjátok, hogy mennyibe kerül egy ultrahangos vizsgálat kutyáknak? És már olvastam pár oldalt a vemheséggel kapcsolatban. És az, hogy ilyenkor több kalcium kell neki az csak egy tévhit. Ez inkább arthat neki ha többet kap.
2009. jan. 1. 20:59
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia!


A vemhes kutyának mindenképpen minőségi táp kellene. A kalcium kiegészítés nagyon fontos, mert a szoptatás alatt kialakuló a kalciumhiány haláltis okozhat.


Bármely vitamin jó, de az adagolás normál esetben 1 tabletta /10 ttkg, vemhes kutyának 1 tabl. / 7 ttkg, szoptatós kutyának 1 tabl. /5 ttkg.

2009. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy szerintem ő írta ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__123053-milyen.. tehát nem hiszem, hogy lenne pénze minőség tápra.

2009. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

ha tényleg te írtad azt a kérdést is,akkor nem értem a szüleidet!és ha császározni kell 20ezerért?mit mondanak?bocsi fiam,most nem?ez kész!

én 1hete vittem a kutyámat,félidősen,nem ultrahangozta,csak megnyomkodta,kitapogatta.azt mondta felesleges az ultrahang a méhén érezni ha vemhes.de azthiszem 5ezer körül van,de nem akarok hülyeséget írni.

2009. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen, azt a másik kérdést is én írtam.
2009. jan. 2. 17:09
 10/16 A kérdező kommentje:
Ma mentünk Szombathelyre, és vettem nekik pár dolgot. Vitaminokat néztem a Fressnapfba 1800 Ft-ért akartam venni Fit12 200db-osat, de kiderült, hogy abból napi 10-et kell adni, ezért nem vettem. Helyette vettem Sanal Energy-t. Ez650 Ft volt kb. 100db-os és ebből napi 2-4 kell egy 15kg alatti kutyának. Akkor most mennyit adjak egy 13 kg- osnak? És ez csak B vitaminokat és Ca-ot tartalmaz. 2 dobozzal vettem. A Tescoba vettem még egy Bobi Multivitamint. Ez 50 db/415 Ft és 20 vitamin van bennt. Néztem még valami normális kutyatápot, de 1000-1500 Ft/kg. Vettem neki Fiskies-t. Most nem tudom mi a neve, de 25%-kal több fehérje van bennt. És még vettem 10kg Darlingot. Most van itthon úgy 30kg táp 4 féle. Pénzem az már nincs, de majd megoldom.
2009. jan. 2. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!