Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy sintértelepes kutyának...

Egy sintértelepes kutyának nem baj, ha nem leszek szuperjó gazdija? Attól még szeretni fog?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pl nem tudom nyaralni vinni, mert én sem járok, soha nem is voltam.

Úszási lehetőség nincs a közelben, ezért strandolós szezonban is max csak havi 1-2x tudnám elvinni, mert messzebbre kéne menni és kocsim nincs, csak vonattal vagy busszal tudunk menni.

Különféle kutyás rendezvényekre sem nagyon tudom elvinni, mert én sem járok sehova, konkrétan a szomszéd falun kívül, csak egyszer jártam Budapesten és ennyi.

Szóval annyi lenne az életünk, hogy a városban maradnánk, napi 2x 1-2 órás séta, játék, másik kutyákkal, ha találkozunk és szimpatizálnak, akkor összeengednénk. Heti 1x elmennénk a tóhoz, körülötte erdő, körbejárnánk az egy 5-7 órás kirándulás lesz. Jó kaját kapna, jobbat, mint a telepen, napi 2x a reggeli és esti 1-2 órás séta után, minőségi száraztáp (Wolf of Wilderness Elements vagy Carnilove) meg néha külön neki főzött kaja(husi, máj, zöldségekkel) meg ízületvédő, algás-biotinos multivitamin, néha lazacolaj.

Hámmal sétáltatnám, benti kutya lenne, kapna puha fekhelyet, mindennap egy jutalomfalatot a középső eü séta után és kb ennyi.

Nyilván orvosi ellátás, élősködők elleni védelem.

Facebookon látom több ismerősömnél, mindenhova viszik a kutyát, Horvátországi nyaralás, rendezvények, Budapestre stb. Én ilyenekre magam se járok.

Attól még lehet jü élete, vagy ez így kevés neki? Tudom, hogy annák azért több, minthogy egy 2x2-es kennelben üljön, de lehet, hogy sokkal jobb ember is örökbe fogadná.


2023. aug. 20. 18:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha esténként felolvasol neki a kedvenc meséjéből, amíg el nem alszik, akkor rendben lesz minden. Szeretni fog.
2023. aug. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%
Azért néha el kellene vinni, ha nem is nyaralni, de kis kirándulásra, vagy moziba!
2023. aug. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
A kutyákat nem érdekli kb 90%-a azoknak, amit felsoroltál. Ő nem tudja, hogy hol van, milyen országban. Csak az érdekli, hogy szerető gazdájával van, biztonságban és jólétben. És a leírásod alapján ezt mind megadnád neki. Sőt, ha kenneles akkor lehet, hogy jobb is nem vinni túl nyüzsis helyre, még jobban élvezni fogja a kisvárosi életet.
2023. aug. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kapjátok be, nem vicces, komolyan szeretnék jó gazdi lenni, de nem tudom, elég vagyok-e hozzá.
2023. aug. 20. 18:50
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi :')
2023. aug. 20. 18:51
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem akarsz örökbefogadni? Nekem bejönne ez az életstílus.
2023. aug. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi se csinalunk semmi extra programot, a kutya jol el van. Napi seta, futtato, meg turazas szokott lenni, ezekre visszuk.

Uszni nem viszem, mert gyuloli a vizet, igy minek :D


Nyaralni ugyan jarunk evente egyszer, de mi szeretjuk a wellness hoteleket, oda kutya sokszor nem mehet, illetve sok olyan programot csinalunk ilyenkor a gyerek miatt, ahova kutyat nem tudnank vinni (pl allatkert).

Annak nem latom ertelmet, hogy ha megis vihetnenk a kutyat, a szallason hagyjuk fel napokra, idegen helyen, tok egyedul.

2023. aug. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi
2023. aug. 20. 19:26
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek amiket felsoroltál, nem létszükségletek a kutya életében. Nem azért viszik nyaralni mert ez kell a kutyának, hanem mert ők mennek, és nem akarják otthon hagyni. Az ebek nem emberek, nem ég bennük a vágy hogy nyaraljanak, kirándulgassanak, stb. Amiket te írtál hogy tudnál nyújtani, az bőven kielégíti minden igényüket. De ha ez megnyugtat, olvass szakirodalmat a témában, ártani semmiképpen nem fog.
2023. aug. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál az tökéletes egy kutya számára. A lényeg, hogy szeresd és megfelelően gondoskodj a szükségleteiről. A kutya nem vágyik nyaralásra meg rendezvényekre. Neki az a szórakozás ha egy jó nagyot sétálsz vagy játszol vele.
2023. aug. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!