Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elüti a kutyámat a zebrán...

Ha elüti a kutyámat a zebrán valaki (pl. fékezés nélkül), vannak bármiféle "jogai" szegénynek?

Figyelt kérdés
Kérlek ne adjatok "hasznos" tanácsokat, hogy hordjam pórázon a kutyát stb., mert nem az enyémről van szó. A szomszédé miatt aggódom, talán jobban szeretem a kutyáját, mint ő maga. És látom minden egyes nap, hogy a véletlenre bízza a kutya átkelését az úton.
2010. okt. 16. 00:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Milyen jogra gondolsz? Még sosem láttam kutyát pereskedni, vagy kártérítést követelni.
2010. okt. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A zebrán a gyalogosnak van elsőbbsége, így talán ha az autós kérné az autóban keletkezett kárának megtérítését, nyilvánvalóan nem lenne joga hozzá. Viszont egy állat esetében szerintem felelősségre sem vonható.
2010. okt. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A tulajdonos vonhato felelosegre. Ugy tudom, poraz nelkul nem lehet kutya kint a keritesen kivul.
2010. okt. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ne viccelj kérdező.Ha az állatoknak lennének jogai akkor nem figyelnének a tányérodban.

Egyébként kínozni nem lehet őket,de fogságban tartani,megölni,és megenni lehet.Vannak országok ahol a kutyát is megeszik,nálunk ez nem szokás.A combját készítik el,amit a sertésnél sonkának hívnak.

Fogság: ketrec,ól,akvárium,kalitka,lakásban,terrárium,állatkert(állat börtön,pedig nem követtek el bűnt).

Megölni: kés,áram,golyó,kalapács,hurok,és a gépesített nagyüzem.

Megenni: sütve,főzve,félig átsütve,nyersen.

2010. okt. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzáteszek,hogy vannak védett állatfajták,amiknek a megölése pénzbüntetéssel jár.Ezeket azért védik,nehogy kihaljanak.Kutyából viszont van bőven,még sok is (kóbor).
2010. okt. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A tulajdonosnak joga van polgári perben követelni az autóstól a tulajdonában okozott kárt. Merthogy a kutya a magánvagyon része, így annyi jogod van perelni érte, mintha a bicikldet töri össze egy autós. Persze a perben vizsgálni fogják a tulajdonos felelősségét is, hogy ő idézte-e elő a rongálást, pl. azzal, hogy póráz nélkül volt a kutya. A gyakorlatban viszont egy olyan magyar bírói ítéletet sem ismerek, ami a kutya/kutyás javára döntött volna hasonló helyzetben. Azt esetleg az autós ellen fel lehet hozni, hogy nem megfelelő gondossággal/lassúsággal közelítette meg a gyalogátkelőhelyet, ami ha jól tudom, szabálysértés. De hogy bizonyítod be?...
2010. okt. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez érdekes elmélet volt utolsó.De csak elmélet.
2010. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én pont láttam egy ilyen esetet. Egy hülye kis liba póráz nélkül sétáltatta a neveletlen kiskutyáját, aki egyszercsak fogta magát és kiszaladt a zebrára. Természetesen jött egy kocsi és jól elbaszta. Aztán szépen el is hajtott. Ki volt a hibás? Egyértelműen a kutya gazdája. Ha valaki póráz nélkül "sétáltatja" kutyáját, az ne pattogjon szerintem. :S
2010. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, ezt most viccből írtad? Mert annak nagyon gyenge volt:( Ha megnézed, láthattad volna, hogy direkt idézőjelbe tettem a kutya "jogait".
2010. okt. 16. 13:26
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

a gazdát büntetik meg, mivel póráz nélkül van a kutya, és a kocsi össze is törhet, és mivan ha miatta ha a kibaxott dög miatt valami baleset lesz :O

még akkor is a gazda a felelős, ha elütik és pórázon van a kutya, ez áll a törvényben is, és így van rendben, hogy mindenki a saját jószágáért felel

2010. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!