Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami jogi következmény...

Lehet valami jogi következménye ennek a történetnek? A szomszéd kéri, hogy adjuk menhelyre a kutyánkat.

Figyelt kérdés

Van egy kutyánk, már a kislányunk születése előtt meg volt nekünk, előttünk nőtt fel, így olyan mint egy családtag. A szomszédaink macska barátok, viszont ugye a macskák át jártak az udvarunkba, így a kutya a macskákat megharapta, elpusztultak. Többször jelezték a problémát, amit meg értek, viszont a kutya suli se segített. Ma reggeli közben hívott a szomszédunk, hogy a macskája a kerítés tetején mászkált, a férje le akarta onnan venni és a kutyánk megharapta a karját. Kérdezte, hogy megvannak a kutyusunk oltásai, mondtam, hogy igen minden meg van. Erre mondja, hogy 2 hétig munka képtelen lesz a férje, és azt szeretné ha megtérítenénk. Mondtam, hogy ha van olyan kezelési költség amit a TB nem támogat, azt vállalom, de nem hiszem, hogy ilyesmire kötelezhet.

Az állat orvosunk jelezte, hogy ki fog jönni egy hölgy aki meg figyeli a kutyánkat.

Olyan felháborító kérése volt a szomszédomnak, hogy altattassuk el, vagy adjuk menhelyre a kutyánkat, mert az nem állapot, hogy szétszedi a macskáit stb. Egyrészt kapun belül, az udvaunkon történt minden egyes macskás szörnyűség, másrészt pedig mi is problémázhatnánk, hogy mivel baromfit tartanak, meg disznókat a trágyát a kert kapunál tartják, meg patkányok mennek keresztül az udvaron.

Valaki ismeri ennek a folyamatnak a menetét? Biztos vagyok benne, hogy nem kötelezhetnek ilyesmire, ha polgár peres útra kerül is sor.



2023. aug. 24. 15:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%

Ő volna köteles portán belül tartani a macskáit.

Ja, tényleg: oltva, chipezve vannak a macsekok?😉

2023. aug. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

" Ő volna köteles portán belül tartani a macskáit."


Ez tényleg így van, vagy csak a személyes meglátásod?

2023. aug. 24. 15:33
 3/26 anonim ***** válasza:
9%
És ezt hogy lehet a macskákkal megbeszélni?
2023. aug. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

A macska nem mehet át hozzád, kötelessége portàn belül tartani.

Harapásnál bizonyítsa, hogy nem dugta át a kezét hozzátok. Ha ugyanis a te telkeden harapta meg, jogilag ő a hibàs.

Nagyon visszás ügy. Kétlem, hogy bármi bajotok lenne belőle. Ha jönnek ellenőrizni és szelíd lesz a kutya akkor főleg.

Viszont ha a kutya annyira neveletlen, hogy ő dugta at a fejét, hogy haraphasson, akkor valóban vad. Legközelebb egy gyereket ránt be az utcáról?

2023. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

3

Törvény van rá. Kötelessége minden macskatartónak megoldani.

2023. aug. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

A kerítésünkön sétált a macska, kb.váll magasságban (ilyen lépcsős a kerítés vagyis van ilyen pereme) és be nyúlt a macskáért.

A kutyánkkal sosem volt (eddig) gond, egyszer sem bántott senkit.

Szerintem (ez csak az én véleményem) a macskát akarta elkapni, ez "csak" egy borzasztó véletlen volt, hogy a szomszéd karját kapta el.

Kutya suliba is jártunk, szinte mindent tud ami kell, ahhoz, hogy jól neveltek mondhassuk, egyedül ezt a macska haragot nem tudtuk belőle ki nevelni.

2023. aug. 24. 15:58
 7/26 A kérdező kommentje:
* a ház előtti kerítésről beszélek, ami úgye nem közös kerítés a szomszéddal, szóval nem a két udvart választja el, hanem a kapunk melletti fal részen sétált a macska. Nem ki dugta a fejét,hanem fel ugrott.
2023. aug. 24. 16:01
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Mint elsősorban macskás mondom, hogy nincsen igaza a szomszédnak! Ő volna köteles a macskákat (bármilyen jószágot!) telken belül tartani, megakadályozni annak szökését! Az meg hogy benyúlkál a kutyához megint nem normális dolog! Helyedben én jelenteném fel!
2023. aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

A macskáját a szomszéd köteles a telkén tartani, nem a ti hibátok, hogy ők felelőtlen állattartók. A szegény cicák élete az ő lelkükön szárad, és jogilag is ők viselik a felelősséget.

Másrészt ha a kerítésen benyúkált a szomszéd és így harapta meg a kutya, akkor szintén a szomszéd a hibás.

Ha a kutya pofája kifér a kerítésen és így harap, akkor azt nektek kell megakadályozni, illetve kötelességetek az utcafronti oldalon egy "vigyázz, a kutya harap" táblát elhelyezni.

Ennyi. Ezen az aktuálos jogszabályok alapján vannak.

Én az ilyen szomszédnak megmondanám, hogy még egy ilyen, hogy átjön a macskájá és te feljelentést teszel: egyrészt birtokvédelmi eljárást kezdeményezve, másrészt bejelented a helytelen, szabálysértő tartásból fakadó állatkínzást.

2023. aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor majd valamelyik szomszédhoz én is bemászkálok "csak úgy véletlenül", hátha megharap a kutyája és akkor nem kell bemenni dolgozni. Sőt, még kártérítést is fizettetek velük... :D

Ne viccelj már. Én is a békés rendezés híve vagyok, de ennyire már ne legyél mafla, hogy a nem támogatott kezelési költségeid magadra vállalnád az ő ostobasága miatt.

A kutya védi a területét és megvan az esély, ha valaki benyúl vagy ha egy állat odatéved, akkor azt megharapja.

Itt egyedül csak akkor lehet titeket elmarasztalni, ha rossz a kerítés és a kutya ki tud harapni rajta.

Ahogy írták, a macska bent tartása az ő felelőssége lenne. És ha elüti a macskáját egy autó? Akkor kit jelent fel?

2023. aug. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!