Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket érdemesebb megvenni?...

Melyiket érdemesebb megvenni? (lent)

Figyelt kérdés
Melyiket vennétek meg yorki, westie vagy bolognese ha lehet az is írjátok oda hogy miért? meg azt hogy melyikkel van több kevesebb gond.
2010. okt. 16. 14:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
73%

Yorkie is, westie is vérbeli terrier. Jellemre kis csúsztatással olyanok, mint egy staff. Pörgösek, magabiztosak, igénylik a tanítást, rendszeres foglalkoztatást. Nevelés szempontból a bichon könnyebb eset, de mint bármilyen kutyával vele is sok gond van.


És bármelyik fajtát választod, egy egészséges jó idegrendszerű fajtatiszta kutya 100 ezer körül mozog.

2010. okt. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Egy egészséges fajtatiszta kutya fajtától függetlenül 100.000ft körül van. Ezek pont nagyon divatos, túltenyészett fajták tehát inkább 120.000ft felett, főleg a yorki.

Westie és Yorki terrierek, csak kemény kezű tapasztalt kutyásnak valók, makacsok, erőszakosak, ravaszok. Nehéz őket kezelni és folyamatosan fegyelmezni kell őket mert ha egy kis gyengeséget látnak már próbálkoznak is...

Nem véletlen hogy sok terrier sosem lesz szobatiszta, hozzá nemértő emberek megveszik mert cuki de megnevelni nem tudják őket. Kis termetük ellenére nem szabad őket ölbe kutyának tekinteni, nagy mozgásigényük van, folyamatosan pörögnek úgyhogy érdemes valami intenzív mozgást találni nekik (pl agility a yorkinak)

napi 3-4 nagy séta, kirándulások stb... mert különben saját elfoglaltságot találnak ami nem biztos hogy neked tetszeni fog.

A bichon ennél sokkal kezelhetőbb eb, okos, értelmes kutya (persze a terrierek is csak nekik gyakran szelektív a hallásuk) Nem annyira pörgős mint egy terrier de azért nagy mozgás igénye van, hosszú séták, szaladgálás kell neki.

Mindhárom fajtát kozmetikázni kell, és elég macera, naponta kell őket fésülni vagy pedig rövidre nyírva tartani.

A bolognese

2010. okt. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
44%

19.37 gondolkodj mielőtt írsz vazze.

19.40 nem macskáról volt szó. nem egésznap a seggébe kell lenni de nem hagyhatod 8órára egyedül, neked még föl kell nőnöd ehhez hogy megértsd! a felelősséget hírből sem ismeritek.ez mindkettőtőkre vall.

2010. okt. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
72%
Dehogynem tud 8 órát egyedül lenni. Ezekszerint aki dolgozik, nem tarthat kutyát? Nehogymár. Reggeli nagy séta, fárasztással kutyapajtikkal, labdával, és horkol míg haza nem érsz. Ezt csak onnan tudom, hogy az én kutyám néha bent van velem az irodában és akkor is ezt csinálja. Megszokja szépen, hogy mikor van aktív időszak, és mikor kell nyugiban lenni.
2010. okt. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és legtöbbször mindig lenne vele valaki,max 2-3 órára hagynán otthon.
2010. okt. 17. 09:02
 16/24 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább Bolognese, mint a terrierek, de ha már Bichon, nekem jobban tetszik a Máltai meg a Havanese.
2010. okt. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nekem yorkim van, 70 ezerért vettem. Minden kutyával ugyanannyit kell foglalkozni. Sétáltatni, a szőrüket ápolni, költeni kell rájuk.

Nagyjából úgy számolj, hogy egy kutya 80.000-100.000 ft/év.

És akkor még nem volt beteg.

2010. okt. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"Minden kutyával ugyanannyit kell foglalkozni"

ez nagy butaság, minden fajtának mások az igényei. Szerinted egy vizslát ugyanannyit kell kozmetikázni mint egy yorkit? Vagy egy staffinak ugyanannyi séta kell mintegy westienek? Minden kutyával kell foglalkozni, de a mennyi és a hogyan nagyban eltérő lehet a fajták közt.


És én is csak azt tudom mondani hogy a terriereket felejtsd el, bolognese-el jobban jársz, bár én szerintem még az uszkáron is elgondolkodhatnál, ő az egyik legokosabb és legkezelhetőbb fajta, tökéletes kezdő kutyásnak. Nem véletlenül alkalmazzak gyakran terápiás kutyaként.

2010. okt. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

22:54

nekem 3 kutyám van,2 macskám és lovam.

szerintem tudok már pár dolgot az állatokról

2010. okt. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert valaki tart pl.50 macskát,vagy kutyát,vagy akár lovat,az még nem jelenti azt hogy ért is hozzá!A cigányok is rendesen szaporodnak,még sem értelmiségiek:-)
2010. okt. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!