Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet attól még valaki jó...

Lehet attól még valaki jó gazdi, ha nem viszi a kutyáit sétálni?

Figyelt kérdés
Pl.: Kinti-benti tartás, nagy kert biztonságos kerítéssel. Jó minőségű kutyaeledel, élősködők elleni védelem, oltások, ivartalanítás mind rendben. A kutyákkal foglalkozva van (játék, tanítás stb) csak sétáltatva nincsenek.
2023. aug. 31. 13:06
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

#29 annyi engedelmezés volt benne, amennyi egy normális sétához kellett (ne húzzon, parancsra üljön, maradjon, figyeljen stb) ezeket szépen tudta is


Játszani séta közben sosem akart. Otthoni környezetben ellenben baromi játékos. 3 különböző méretű labdája van, keresésre is be van tanítva, azt láthatóan élvezi.

2023. aug. 31. 16:03
 32/40 anonim ***** válasza:
60%

" De ha a kutya nem megy ki a kertből, akkor máris ingerszegény élete van :D na akkor csóró macska milyen életet él folyamatosan egy házba/lakásba zárva? Kicsit kettős mérce"

Általános iskola, környezetismeret óra: a macska egy állatfaj. A kutya egy másik állatfaj, mindkettő gerinchúros, emlős, de eltérő a táplálkozások, az életmódjuk, az igényeik.

Örülök, hogy sikerült neked újat mondanom, kérdező!

Egyébként ez annyira kettős mérce, mint hogy sétáltatni vigyük az aranyhalat, vagy hogy mekkora akváriumot vegyünk a macskának,amiben jól érzi magát. Gondolom te is jól éreznéd magad, ha egy kellően nagy virágcserépbe lennél elföldelve - a yukkám tök jól érzi magát, akkor ennyi neked is jár!

2023. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
97%

Mi sokkal többféle feladatot csinálunk a kutyámmal. Nem mondom, hogy minden sétán, mert nem mind ugyanolyan, de van, amikor keresek egy kevésbé népszerű parkot, ahol hosszú fix pórázon tudok vele trükk koreográfiákat gyakorolni. De van, amikor ingergazdagítás a feladat. Az is igénybe veszi, és jól lefárad. Nagy melegben volt, hogy bementünk valami behűtött kutyabarát plázába (jól viselkedik ilyen helyen), és utána nem kellett altatni, inger a pláza, inger az oda és haza közlekedés, ilyen helyeken akár állateledel bolt is van, és akkor kap valami finomságot. Az én kutyám sem mindig akar játszani, nem labdás, a frizbiből is a textilt szereti, amivel lehet huzizni is.

Nézd, senki nem írta, hogy napi x alkalommal kellene sétálni, kerti kutyáknál nem is szokás, de heti vagy kétheti 1-2 alkalom neki is jó lenne, ha elmennétek valahova. Ha problémás a környék, akkor nézz ki valami kirándulóhelyet, és odáig jussatok el valahogy, akár ismerőssel közösen, és csináljatok egy nagy túrát. A kutyák szeretni szokták a vízpartot is, nem muszáj kutyabarát fizetős strandra elmenni, vannak máshol szabad vizek, ahova el lehet menni akár kutyával is, csak ott jobban kell figyelni akár a többi ember, akár a víz miatt. Az én kutyám nagyon szereti az ilyen pancsolási lehetőséget, miközben a tisztálkodási célú fürdést utálja.

2023. aug. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
80%
Ha nincs autód, Oszkárral is lehet kutyával telekocsizni. A részletes keresési feltételeknél kiválasztható.
2023. aug. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
1%
Minek sétálni vinni, egész nap ott van neki, annyi tud futkosni az udvarban amennyit csak akar.
2023. aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
25%

34-es, ezen jot nevettem. Oszkar, igen, az isten hata mogott kettovel nem igen van.

Otletnek nem rossz, de ha nem videki nagyvarosban elsz, lehetetlen. Es meg ott is lehet, hogy ritka olyan idopontban es abba az iranyba, ami epp jo lenne.


Nekem van autom, ami szerintem kb kotelezo is kutyatartashoz, ha nagyon videken el az ember, hiszen mi van, ha az ejszaka kozepen kell ugyeletre vinni 100 kilometerrel arrebb…

2023. aug. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
96%

Most ez olyan mintha te életed végéig ugyan abban a szobában lennél. Sose mennél ki, sose érintkeznél senkivel, csak nézhetnéd ahogy kint zajlik az élet, és mások mennek ide-oda. Aki azt mondja, hogy ezt élvezné hosszútávon az sem.


Neki is szüksége van arra, hogy találkozzon másokkal és ne csak a te képedet bámulja. A kutya alapvetően társas lény, és nem csak ránk van szüksége. Mi más faj vagyunk, hiába érzi velünk jól magát akkor is kell egy pár interakció más kutyákkal is.


Igen, tudom, ő nincs hozzá szokva.. hát rá kell szánni az időt, és szocializálni. Önzőség úgy hagyni, hogy leérlje azt a kevéske életét, hogy nem csinálhat semmit csak a 4 fal és/vagy a 4 kerítés között. :/

2023. aug. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
58%
Kifogás mindig van, mit miért nem csinál valaki. A kutyának viszont kertben is kellene, hogy menjenek máshova is. Az Oszkár egy ötlet volt, nem tudom, hogy arrafelé mik a lehetőségek, ahol a kérdező él, ez csak egy tipp volt, hogy akár az is megoldás lehet, ha van AKARAT.
2023. aug. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy az utolsó mondja, minden csak akarat kérdése.


Én az alföldön lakom de még nálunk is vannak vállalható távolságban kiránduló helyek. Mivel hogy ha kiteszem a lábam a kapun az utcán itt is sok a kóbor kutya.

Nekünk mondjuk van autónk, de van busz, vonat, taxi, Oszkár is. Kis kutyával még könnyebb dolgod is van mert azt beteszed egy hordozoba és felülsz a buszra.

Nagy testűvel annyival priblemasabb hogy legyen annyira szobatiszta hogy ne pisilje össze a buszt. De ami kinti benti az gondolom szobatiszta.


És ahogy már többször leirtak kérdező, itt nem (csak) a lefarasztasrol van szó. Hanem az új ingerekrol is. Gondolj bele ha te egész életedben egy telekre lennél bezarva. Tolnank be neked egy futopadot hogy azért tudjál mozogni ha akarsz, de amúgy soha nem mrhetnel ki. Neked is rossz lenne, nem?

2023. szept. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem ismétlem, amit előttem írtak. De képzeld magad a helyébe, ez egy aranykalicka a legjobb ellátással is. Káros, hogy nem ismerhet meg a kertednél (meg az állatorvosi rendelőnél) többet a világból.
2023. szept. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!