Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék vállalni, de...

Kutyát szeretnék vállalni, de félek nem lennék jó gazdi?

Figyelt kérdés
Családommal élek, anya, tesóm. Sosem volt kutyám, de most kertesházba költöztünk és midnig is vágytam egyre. Rengeteget olvastam kutyákról, és mindig is szerettem volna egy magyar vizslát, hát most itt az alkalom. Lenne időm sétálni vinni reggel, délelőtt általában suliba vagyok, vagy dolgozom, család szintén, délután szintén és csak este érek haza. Napi 2 séta elegendő nagy kerttel? Hétvégén szabad vagyok, valamint a munkabeosztásom is rugalmas, haza tudok szaladni mondjuk 2 órát foglalkozni vele, de nem mindig.
2014. máj. 25. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:

A kert mérete semmit nem jelent, abban a kutya nem fogja magát lefuttatni.

A magyar vizsla nagy mozgásigényű kutya, és sokat kell vele foglalkozni, különben mindenféle rosszaságot kitalál. Anyámék szomszédjában van egy vizsla, nah arra folyamatosan kiabálnak, mert mindenfélét csinál, mivel keveset van foglalkoztatva. De ismerek terápiás vizslát, akivel rengeteget foglalkoznak, de kölyök korában le se lehetett lőni. :)


Arról nem is beszélve, hogy magyar vizslát fűtött helyen (többnyire lakásban) szokás tartani, mert igen fázós, a telet rosszul viselné kint.


Szóval én a helyedben kisebb mozgásigényű fajtát választanék, meg ha nem akarjátok beengedni a házba, akkor olyat, ami ezt jól bírja. Így nagyobb eséllyel leszel jó gazdi. :)

2014. máj. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehetne bent a lakásban, csak napközben kint
2014. máj. 25. 22:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Na igen, ahogy az első mondja, le se lehet lőni még idősebb korában se! :-) Sztem ha annyiszor viszed sétálni meg jatszotok vele akk nem lesz gond. :-)Ne csak labdázósat játszatok hanem keresoset is. És ha tudtok akk magatoknak csináljátok kutyaházat. Mi is magunk csináltuk és ha -20fok van kint akkor sem fázik benne. :-) Én nem feltétlen szoktatnám be de ahogy te érzed. Ha gondolok majd küldök képet és leírást h h kell jó házat csinálni neki, ami nem csak télen hanem nyáron is jó. :-)

Ha szereted, foglalkozol vele akkor jó gazdi leszel. :-) Sok sikert és nyugodtan keress egy jó kutyus társat!

Egymagyar vizsla imádó :-)

2014. máj. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is így indult a vizsim. Nekem első benti kutya volt, de a páromnak már volt egy bent lakós goldija mikor megismerkedtünk. Szóval adott volt egy kölyök vizsla, életem álomfajtája.

A goldi elvolt kint ameddig nem voltunk otthon, a vizsla addig üvöltött ameddig haza nem értünk. Folyamatosan. Jó, bent hagytuk őket. Rágott, mert kölyök. Kb 15 pár cipő, egy bőr kanapé, egy bőr fotel, 3 szék, kb 150 tekercs WC papír, és egy magasnyomású bánta (többek közt).

Januárban hoztuk el. Májusra lett szobatiszta, addig meg volt róla győződve hogy bent KELL elvégezni a dolgát.

Úgy is pörög, hogy napi 2-3 óra séta van(ebből úgy 20 perc pórázon), és még a goldit is teljesen lefárasztja. Vagy szalad, vagy alszik. Más opció nincs.

Ezzel annyit akartam mondani, hogy a nagy kert nem megoldás, a legtöbb vizsla nem ennyire aktív mint az enyém, de a kölyök kutya mindig zsákbamacska.

Ha első kutya, akkor érdemesebb nem egy cuki kölyköt venni, hanem fajtamentőktől az elvárásoknak megfelelő kutyát befogadni (ha így döntenél facen megtalálod, két külön szervezet: vizslamentés; magyar vizsla SOS). Természetesen a kölyökről sem kell lemondani, de jóval könnyebb ha már van tapasztalatod kutyával, és az idősebb jól nevelt kutya segít nevelni a kicsit. Nálunk a goldi rengeteget segített. Pl.: a szekrényhez nem nyúlhatott a kölyök; alapvető engedelmességet leutánozta a vizsi a goldiról stb...

Jó kutyázást!

2014. máj. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt nem említetrem hogy örökbe akarok fogadni.
2014. máj. 26. 07:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Napi két óra séta elég neki, főleg hogy van kert.

De ne csak ezeket vedd figyelembe. Egy kutya sok költséggel jár.

Kezdetnek az ára. Ha nem fajtamentőktől hozod, hanem tenyésztőtől (internetes oldalak hirdetéseit, és ismerősöknél született kutyusokat felejtsd el, mert nagy valószínűséggel nem kapsz minőségi, egészséges, jó idegrendszerű kutyát!), akkor az ára 100 ezer forint körül lesz.

Oltásokat kell kapnia minden évben 1x. Bolha és kullancsirtót kell venned neki.

És ha közbejön egy nem várt betegség, vagy baleset, lehet, hogy sok pénzt kell otthagynod az orvosnál.

Gondold végig, hogy tudod-e ezt vállalni 10-15 évre, vagy sem.

2014. máj. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!