Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a pumikról?

Mi a véleményetek a pumikról?

Figyelt kérdés
Milyen tulajdonságokat kapcsoltok a fajtához?

2023. szept. 1. 07:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Egész nap csahol, idegtépő magas csipogó hangon, MINDENBE, megkeserítve ezzel minden halló ember életét.
2023. szept. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Üveg hangon ugat, mindenre is :D egyet ismerek, be nem áll a pofája és nagyon idegesítő hangja van


A mudi és puli normálisabb

2023. szept. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Aki lehúzza a válaszomat, az miért teszi? Valótlant írtam talán?


Bárkit vendégül látok egy hétvégére, van egy ilyen dög az egyik szomszédomban, a másikban (kertszomszéd) meg 3 puli. Egyik sem jobb a másiknál, de ez a tetves kis pumi az életünket teszi tönkre. Majd ha már 4. éve nem aludtatok át rendesen egy éjszakát, az udvaron nem tudtok beszélgetni, vagy telefonálni mert a r.hadt visító hangtól nem halljátok a saját gondolataitokat sem, megnézném hogy állna a szátok. Tenni ellene nem tudsz, hiába vagy jóban a gazdájával, hiába célozgattál rá, hogy állati sokat ugat, mert ő jót nevet ezen, nincs más lehetőséged, mint tűrni, illetve időnként szidni, és a pokolba kívánni azt a kutyát!


Mondom ezt úgy, hogy amióta az eszemet tudom kutyás voltam, de az én kutyám még senkit nem zavart a csaholásával!


Ez a kutya biztos megfelelő egy tanyára, távol a szomszédoktól, ahol egész nap kedvére szaladgál, mert igencsak hiperaktív, de nem való lakóövezetbe még falun sem!

2023. szept. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Annyira szűk és belterjes állományra épül mind a pumi, mind a mudi, hogy nem vennék egyiket sem.
2023. szept. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is az ugatás ugrik be róluk először :)


Amúgy meg matrica kutyák, szeretik az idegeneket, más kutyákat csipkedni (hacsak nem szoktatod le róla őket), meg kb csak a gazda érdekli őket, igyekeznek megfelelni neki és kevésbé jellemző, hogy odarohannak örömködni más kutyákhoz vagy emberekhez, nagy a mozgásigényük. Nem nagyon tudok jellemben különbséget tenni a muditól és pulitól (oké, utóbbi már eléggé el lett lustítva), elvileg makacsabb, de akiket ismerek, teljesen élhető kutyák.

2023. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
#2 vagyok, ismerek mudit is, kutyám egyik legjobb haverja. Az is ugatós, de fele annyira elvetemülten és idegesítően műveli, mint a pumi. Kevesebbet ugat. A pumi tényleg mindig ugat, pedig a gazdája neveli, ha rászól, akkor befogja, de fél perc múlva újra talál ugatni valót. Ugat örömében, ugat ha dühös, ugat ha kutyát lát, ugat igazából bármit, ami mozog és mindezt fülsüketítő hangon. Mindig tudjuk mikor sétálnak. Nekem is ugatós kutyám van (tacskó mix), szó se róla, de ez a pumi már engem is kiidegel, pedig engem alapvetően nem zavar a kutya ugatás.
2023. szept. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon ugatós, ez jut róla eszembe. Voltam egy agility hobbi verseny (nem volt tétje) bemutatón idén, volt egy pumi, végigugatta a pályát. Ügyes volt, meg minden, de egyik másik kutya sem volt ennyire vokális a versenyzők közül.
2023. szept. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Ugat és pörög. Mind. Folyamatosan.

Cukik, aranyosak, de sose kéne. :D

2023. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
4! Nem is tenyésztőtől kell venni díszmudit. Én juhásztól vettem. 14 éves lesz idén. A legjobb kutyám eddig.
2023. szept. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Senior Séf ***** válasza:
61%
Jókai már megmondta: a kutya csizmaszár fölött kezdődik.
2023. szept. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!