Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fèltem a szomszèdom kutyàjàt...

Fèltem a szomszèdom kutyàjàt mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tehat(elnezest az ekezet nelkuli irasert igy kicsit gyorsabb) a szomszedomnak ket kutyaja van. Egy belga juhasz es egy vizsla. A belga juhasz mar 5-6 eves lehet a vizsla most lett 1 azthiszem. Mivel a vizsla az elejen kiszokott sokszor ketrecbe zarta es nem engedi ki sose. Egy ideig ugatott a kutya de aztan abbahagyta. Mar akkor ki akartuk hivni az allatvedelmiseket de aztan elengedtuk. Aztan jott a mostani helyzet. Legalabbis ma jottunk ra hogy a szomszedunk mar napok ota nincs otthon es nem tudjuk hogy a kutyak kapnak e enni vagy inni akrkitol is. Nagyon sajnalom a kutyusokat mert a vizsla ketrece majdnem pont az ablakom alatt van es hallom ahogy sir. Nem tudom mikor fog hazajonni a szomszed viszont azt sem tudom mit tegyek.. kerlek adjatok valami tanacsot koszonom

2023. szept. 3. 01:18
 1/6 anonim válasza:
32%
Ember , ahelyett hogy ki hivtad volna az állatvédelmet inkább ki irtad ez a kérdést és vársz a válaszokra....istenem....tudod mit , ne hivjál senkit inkább hallgasd ahogy nyüszit meg sir szerencsétlen állat...
2023. szept. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Állatvédők nem fognak tudni semmit csinálni, ha nincs otthon senki. Rendőrséget kell hívni, nem hagyni, hogy lerázzanak, van állatvédelmi törvény, ez kimeríti több paragrafusát is.
2023. szept. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Milyen településen élsz? Hány éves vagy? Mindenképpen tegyél valamit, ha gyerek vagy, fogj egy felnőttet akiről tudod, hogy szereti az állatokat, menjetek át, kopogjatok be, nem nyit ajtót akkor menj hátra megnézni, hogy "hátha ott van", és akkor meglátod az kutyákat. Később mondhatod, hogy csak kérdezni akartál valamit (szedhetsz e két szem almát, ribizlit vagy hasonló mese), és azért mentél be (ha esetleg megkérdezik mit kerestél ott) es akkor megláttad a kutyákat. Adj nekik vizet, enni, és hívj állatvédősöket. A vizsla nem hiába sír.

A közömbösség az ami támogatja az ilyen k.csög állatkínzókat, hogy az emberek többsége nem szól vagy nem mer beleszólni, inkább elnézi.

A szüleid mit szólnak ehhez? Ha kiskorú vagy, persze.

2023. szept. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Állatvédelmi törvény, vessetek be mindent. Még az is meg van határozva, hogy mekkora lehet minimum a kennel amiben életvitelszerűen él. Az is lehet, hogy baja van és nem elment, hanem a házban van. Ilyen is előfordult már, a faluban ahol gyerekkoromban éltem nem tűnt fel napokig a hozzátartozóknak, hogy a Misi bácsi (így hívták) nem ment sehová, hanem combnyaktörést szenvedett és befeküdt az ágyba. Persze onnan fel már nem kelt, telefonja meg nem volt, annyi esze se, hogy ablakot nyisson és ki kiabáljon. (túlélte, még most is él)


Szóval.. bármi lehet, addig is próbálj meg dobni valamit a kutyusnak, hátba lesz segítsége. Tudom, hogy nem a te dolgod, de mégiscsak egy élet senyved egy kerítéssel odébb..

2023. szept. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs meg a szomszéd telefonszáma?
2023. szept. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Oh, és ilyenkor nyugodtan írj ki mindent Facebookra. Neked ebből semmi bajod nem származhat, de aki a közelben van be tud nézni, be tud kérdezni, sokszor hozzátartozók is tudnak többet mondani.

Illetve anonim bejelentőként telefonálhatsz is menhelyeknek, a "Szurkolók az állatokért" nagyon aktív.

2023. szept. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!