Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik kulturált jogi útja,...

Létezik kulturált jogi útja, hogy a szomszédomtól a kutyáját elvegyék? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A szomszédom kutyája már legalább 4-5 éve itt van és amióta az eszemet tudom, egész éjjel ugat. Most van lassan éjjel 2 óra és 23 óta megállás nélkül ugat. Már komolyan mondom, kezdek megőrülni tőle. Minden éjjel ez megy.


A szomszéd nem foglalkozik a kutyával. Nem viszi sétáltatni, bezárva van egy kb 7*7 méteres területre a kutya és ugat, ugat, ugat. A szomszéd nem nevelte meg, eleve másfél éves volt a kutya, mikor ide került. És nem is nagyon tesz bármit a kutya érdekében, hogy ne ugasson, pedig már többször szóltunk neki, hogy zavaró. Ami még rosszabbá teszi a dolgot, hogy közös az udvarunk, mert ikerházban lakunk.


Pár videót is csináltam róla, afféle bizonyíték képpen. 11 videó alig 2 hét alatt és nem az összes éjjel volt.

[link]


Egész egyszerűen kezdek megőrülni, konkrétan a düh miatt, hogy mi a tökömért ugat egész éjjel. De elsősorban akkor ugat, amikor a szomszéd nincs itthon, de éjjel ettől függetlenül ugat.


Létezik bármiféle megoldás erre? Hangszál átvágásához, amikor éppen nem vet szét a düh az ugatástól, nincs szívem és tudtommal állat kínzásnak is minősül. Ezen kívül elektromos nyakörv, amit még találtam (nevelésén kívül, nekem a szomszéd kutyáját helyette megnevelni se időm, se kedvem), de az meg drága.



2019. febr. 3. 01:49
1 2
 1/20 anonim válasza:
1%

tudod a kutya ugat? az ember beszél?

Te miért beszélsz?

Nekünk is ugat a kutyánk évek óta.. van amikor hajnali 1-kor van amikor 3 sőt olyan is van hogy egész éjszaka..

De mivel egy kutya elfogadom hogy ugat nyilván nem tilthatom meg neki hogy ne ugasson eddig még egyik szomszéd sem panaszkodott rá...

Lehet azért ugat mert ideges mert tudja nincs otthon a gazdája..

Nem tudom feljelenteni lehet-e vagy megéri-e...

lehet ha elkezdtek foglalkozni vele nem fog ugatni és csak azért ugat hogy felkeltse a figyelmet magára..

Ha meg úgy látjátok a kutya nem megfelelő körülmények között van tartva hívjátok fel egy állatmenhelyt

2019. febr. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%

Kulturált az nem.

Mindeképp vita és gyülölködés a vége.


Ha most ugat 11 óta és van tanud is, most hívj rendőrt.

De azt tudd, hogy nem szerencsétlen állat a bűnös.

2019. febr. 3. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
13%
A miénk is sokat ugat, aztán nem egyszer volt, hogy kinéztem, mit is ugat, és itt bandáztak a cigányok éjjel a ház előtt..szóval inkább ugasson csak, megvan az oka, hogy miért ugat.
2019. febr. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első! Igen, a kutya ugat, de ha egész éjjel ugat ok nélkül, annak pszichés okai vannak, szorongás, félelem vagy a figyelem hiánya. Nekünk van kutyánk, az hogy éjszaka meglát valamit és odavakkant, az oké, de ha egész éjjel ugatna, biztos, hogy elgondolkodnél, mi a probléma.


Ha úgy gondolod, hogy a nem megfelelő tartás (kis kennelbe zárva egész nap stb) miatt van ez, akkor a jegyzőnél tudsz állatvédelmi eljárást kezdeményezni. Vagy ha "csak" egész éjjel ugat, akkor birtokvédelmi eljárást. Ez utóbbihoz a videó jó alap.

2019. febr. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Első, na pont az ilyen embernek nem való kutya, aki lusta arra, hogy utánanézzen hogy kell tartani.

Még jó, hogy nem én vagyok a szomszédod... kapnál te is nevelést, a kutyáddal együtt.


Kérdező!

Zavaró hanghatás miatt birtokvédelmi eljárást lehet indítani. Ez a jogi út. Hogy mennyire hatékony...

hát nem véletlenül szokták úgy 1000-ből 1000 esetben megmérgezni az ilyen kutyákat.

Ami elég elszomorító, igazából csak a "gazdáikból" kéne a szart is kirugdosni, hogy nevelje meg a kutyáját, ha már annyira kutya kellett neki.

2019. febr. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

" nyilván nem tilthatom meg neki hogy ne ugasson"


Nyilván alapvető dolgod lenne, mint hogy megeteted, megitatod, azt is hogy neveled.

És letiltod a fölösleges ugatásról.

És csak azért nem írom le ide, mit gondolok az ilyen dürhő parasztokról, mert csak úgy tudnám leírni, hogy kitiltanának az oldalról.

Csak a reményem fejezem ki.

Remélem kihal az ilyen csökött agyú faja az emberiségnek.

2019. febr. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hívd rá az állatvédőket!Akkora területen nem tartható huzamos ideig egy kutya még akkor se ha nem az most a baj!
2019. febr. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%

Megnéztem a videót,rossz emlékeket idézett bennem..ugyanilyen ugatást kényszerültem hallgatni hónapokon át,elviselhetetlen,idegesítő..munkába állandóan kialvatlanul mentem dolgozni az ugatás miatt..

Szeretem az állatokat,van két kutyám és négy macskám,a kutyáimmal kölyökkoruktól foglalkoztam,tanítottam őket,sétáltatáskor póráz nélkül jönnek a két oldalamon,ha megállok akkor ők is,ha intek leülnek,ha a többi kutya ugatja őket nem figyelnek,csak vezényszóra támadnak..két 60 kg-os Rottweilerről van szó.

Tehát a szembe szomszéd aki egy igénytelen,segélyekből élő nem törődöm ember,hozott valahonnan egy kb két éves korcs kutyát,abszolút nem törődött vele,láncon volt folyamatosan,a kutya ugatott reggel,délben éjszaka,kb ugyanúgy mint a videóban hallható.Szóltam nem egyszer a neki,csináljon vele valamit,kösse hátra a kertbe,vagy vigye el,mert tönkretesz minket idegileg.."a kutya azért van hogy ugasson,ne figyelj oda,húzz a pixsába"

Rendben,gondoltam,eltelt megint 1 hónap,mondtam neki hogy azért ugat mert mindig láncon tartod,miért nem engeded el néha?Aztán még aznap délután elengedte,mondanom sem kell a kutya rögtön rohangált,átugrott a kerítésen és elszaladt.Gondoltam probléma megoldva,de este 11 felé megint elkezdődött az ugatás,kinéztem az ablakon ott állt a kutyája a kapuja előtt és ugatott.Ekkor kimentem,a kutyáim ott álltak az én kapumban és nézték hogy mit művel az az idióta kutya,akkor történt az,hogy véletlenül kinyílt a kapum,és elhangzott az a szó hogy: bánt..a többi sejthető.

Ha jelentem a rendőrök kinevettek volna,ha szóltam a szomszédnak szart rám..így tudtam megoldani a dolgot,nem humánusabb módszer mint ha megmérgeztem volna,de valamit tennem kellett..ez van.

Lehet itélkezni,lepontozni..próbálja ki mindenki,egy szüntelenül ugató kutya mellett,dolgozni járni,pihenni,egyáltalán élni.

2019. febr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egyébként Anyámmal élek együtt és ő szokott szólni a szomszédnak, hogy zavaró és állandóan ugat a kutya, de ma tudtam meg, hogy ez veszekedésbe is fajult, ahol a szomszéd meg is fenyegette Anyát. Bejön lekésel, puskával lelő (nem igazi állítólag) meg ilyenek. Meg a kertünknek egy nagyon nagy részét meg akarja csinálni, hogy a kutyának legyen nagyobb helye, de ezt már 1 éve halogatja és nem csinálja. Ugyanígy csinálja a ház felújítást is, hónapokig víz nélkül maradt és halogatta annak a befejezését is.


Elkezdek majd vele én is beszélni, mondani, hogy zavaró a sok ugatás és remélem engem is megfenyeget majd, egy újabb indok ellene.

2019. febr. 3. 08:36
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is abba kellene elsősorban belekapaszkodni, hogy nem megfelelően tartja. Megvan, hogy minimum mekkora területen lehet tartani életvitel szerűen a kutyát.

A másik lehetőség, hogy írásban bejelented a jegyzőnél a helyzetet.

Ez a helyzet borzasztó nektek és a kutyának is.

Egyébként a szomszéddal beszéltél már?

2019. febr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!