Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le az emberi...

Hogy szoktassam le az emberi ételről?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm ismerőse sajnos költözés miatt, állatmenhelyre akarta adni az 1 éves tacskó kislányát. Sajnos az albérletbe nem lehetett kutyust vinni, se kisebb háziállatot. Személy szerint imádom az állatokat és a párom is. Gondolkodtunk már a kutya tartáson, így otthon gondosan leültünk és megbeszéltük, hogy, majd mi örökbe fogadjuk a tacsit. Így jeleztem a barátnőm felé, hogy mi boldogan örökbe fogadnánk a tacsit, majd kis idő mulva jelezte, hogy az ismerőse boldogan belement a dologba. Megvettünk mindent, ami kell a kutyatartáshoz. Jeleztem az illetők felé, hogy irassák át a nevünkre a kutyust, amit majd mi megtérítünk. Erre az volt a válasz, hogy életükbe nem voltak még vele állatorvosnál!! Szívtam egy mély levegőt és válaszoltam, hogy rendben, majd mi mindent intézünk! (Még egy oltása sem volt!) A legszörnyübb, hogy számára káros ételekkel is etették, azt kapott enni, amit ők ettek, majdnem csak emberi étellel etették. Hallottam barf etetésről is, de ez jóval eltért tőle.. a lényeg, hogy a kutyus lassan 3 hete nálunk van. A gondom, hogy csak emberi ételt akar enni. Rá szeretném szoktatni az eledelre. Most jelenleg barf életmódót választottam, mivel megszagolja a tápot, de nem eszik belőle. Hogy tudnám rászoktatni?
2023. szept. 3. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Következetességgel. Ha eléggé megéhezik, meg fogja enni.
2023. szept. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kutya még nem halt éhen úgy, hogy volt előtte ennivaló👆 ha éhes lesz, megeszi a tápot vagy a nyers húst, csak hozzá van szokva, hogy emberi kaját kapott eddig. Ami mellesleg rettentően káros, nem ehetnek semmiféle hagymát, ami az alapja a legtöbb általunk elfogyasztott ételnek.

DE ezt sem szabad véresen komolyan venni. Az enyém csak pár falat tápot evett, lefogyott, hasmenése meg minden baja volt. Váltottam barf-ra, azóta alig várja a reggelit, és az emésztési gondok is megszűntek.

2023. szept. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha éhes, meg fogja enni, amit elé raksz. Legyen barf vagy táp, tedd ki 15 percre, eszik amennyit eszik, utána rakd el. Ezt csináld meg napi kétszer-háromszor, közte semmi nasi. Egy idő után rá fog jönni, hogyha nem akar éhen maradni, meg kell ennie, amit adsz. A kutyák lazán elvannak napokat étel nélkül, nem lesz semmi baja, ha kicsit korog a hasa.
2023. szept. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
11%
Lehet, hogy számodra meglepő, de a régebbi kutyatartásnál sem kaptak mást a kutyák, mint az emberi étkezés során keletkezett hulladékot. Egyébként egy kutyatápon tartott kutya, ha néha kap "emberi" ételt, akkor a gazdához való szoros érzelmi kötődés miatt egyre jobban kedveli majd azt, amit a gazda is eszik. Mellesleg ne gondold azt, hogy ezek a mesterséges tápok kutya táplálkozás-tudományi alapon kerültek kidolgozásra. Ugyan már, egyszerűen az emberi táplálkozás céljára alkalmatlan élelmiszeripari hulladék és melléktermék "gazdaságos" hasznosításának "melléktermékei".
2023. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, én "emberi" főtt koszt után állati főtt kosztra térnék át. Állateledel boltokban jó sok féle minőségi húst is lehet kapni. Én az 50 kilós kutyámnak főzök így. A húsokat tudod váltogatni, ha van fagyasztó, akkor egyszerre sok adagot le tudsz főzni, szétporciózni, és minden nap csak ki kell venni egyet. Ez az én esetemben nagyobb munka, mert hát 50 kilós kutyának nem 2 kg húst főzök egyszerre, na de egy tacsinál ez nem egy nagy meló. Egy főzéssel szerintem simán le lehet tudni 2-3 heti adagot.

Nálam kap bele a kutya főtt répát, vagy céklát, esetleg reszelt almát, lazacolajat, pici főtt rizst, és ízületvédő port, időnként humac-ot.

2023. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!