Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám egyre több időre tűnik...

Kutyám egyre több időre tűnik el a sűrűbe és többszöri hívásra sem jön, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Van egy 3,5 éves kutyám. Eddig nem igazán tért le az útról,max 1-2 méterre ment be a sűrűbe. De jött is kifelé. Nyàr közepètől egyre beljebb és beljebb ment gondolom mókus,galamb után.Meg kutyasokkal sem igazan találkoztunk és szerintem kitalált magának plusz elfoglaltságot ( labda ilyesmi nem érdekli) Nem zavart kutasson,aztán hívtam rohant is kifele rögtön!! Ma 4. Alkalommal viszont percekre eltűnt és sokadik hívasra jött vissza. Úgy gondolom egyre jobban elviszik a szagok,aztán gondolom túl messzire szalad ahol már nem igazán hat a szavam.

Viszont ez már kezd zavaró lenni. Attól félek nagyon elmegy aztán már nem talál vissza.


Arra gondoltam rá rakom a hosszú pórázt,kicsit ismételjük a behivast.


Egyébként mielőtt beszaladna rá kiabalok akkor nem megy be. De van hogy szaglaszik,pisil és megérzi a szagot már rongyol befelé. Akkor már hiába szólok.


Kb 5-6 méteres körben van akkor tudok rá hatással lenni,rakiabalok nem megy el. De ha messzebb van akkor buktam.


Mit javasoltok?


Hosszú póráz és behívás gyakorlása megoldás lehet? Esetleg újbóli jutifalatozas.

Azt észre vettem nála bizonyos időközönként ismételni kell dolgokat,hajlamos önálló döntéseket hozni. Aminek nem örülök 😅😅


2023. szept. 3. 14:36
1 2
 1/11 anonim válasza:
96%

Mivel leírtad, hogy nála ismételni kell a dolgokat bizonyos időközönként, ezért talán megoldás lehet az, hogy gyakorlod vele ezt. Talán még a jutifalizás is segíthet benne.

Egyébként minden kutya szeret elmászkálni, kivéve akik már nagyon be vannak tanítva. De ha megtanítod neki te is rendesen, akkor valószínűleg nem megy el.

De szerintem érdemesebb lenne pórázon vinni inkább emiatt, illetve a törvények miatt is.

2023. szept. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mikor szarvast üldözött akkor is hamarabb vissza szaladt mint az utóbbi 4 alkalommal ahol vad nem is volt.


Parknak egy elhagyatottabb részén van póráz nélkül. Egyébként nem megy oda senkihez. És ha jönnek szembe ha odébb van néhány méterrel leültetem vagy lefektetem. Nem szólt még soha senki,de ügyelek hogy ne zavarjunk senkit. Kutyás jön rögtön behivom. Jön is.kiveve mikor eltűnik mókust vadászni.. alapjában véve engedelmes,rengeteget foglalkoztam és foglalkozok vele.


Viszont úgy tűnik elő kell hogy kerüljon a hosszú póráz. Erdőben amúgy is azon van,pont azért mert már ment el szarvas után.


Aztán jön az ismétles.

Terrier szóval makacs nagyon és feszegeti a határokat bár már rég feszegette, gondoltam "kinőtte,elhagyta" hát nem :D

2023. szept. 3. 14:52
 3/11 anonim válasza:
85%
Akkor viszont tényleg érdemes gyakoroltatni vele ezeket a dolgokat, és néhányszor elvinni pórázon, hogy jobban megszokja azt, hogy te irányítasz, és mellett kell maradnia. Utána valószínűleg megszokja ezt.
2023. szept. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Arra vigyázz ha vadat üldöz akkor a vadász simán lelőheti, ugyan ez a helyzet akkor is ha szabadon sétát az erdőben, sajnos sok vadász ezt örömmel meg is teszi.
2023. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Amíg vadakat üldöz a kutyád, addig tartsd pórázon, meg úgy utánna is, köszi.
2023. szept. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ugye megvan, hogy nem is engedhetnéd el pórázról? Főleg mostanában figyelj, mert mellékesen épp szarvasbőgési időszak van.
2023. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
És jobban tennéd, ha ezeken nem röhögnél ennyire, mert 1x tényleg valaki lelövi a kutyádat, vagy egy vad fogja védekezésből kinyírni. Szóval vedd kicsit komolyabban a dolgot.
2023. szept. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Buta vagy.
2023. szept. 4. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálam vannak szabályok amiket mindig be kell tartani, ha épp nem figyelmeztetek is, meg vannak, amikért szólok előre, mert még túl nehéz lenne a kutyának magától csinálnia (elég nagy az átjárás). Előbbiért instant lecs"szés jár, ha megszegik őket, utóbbinál meg ha látom, hogy átlépné a határt, először próbálok tiltani és nem egy alternatív feladatot adok.


Az úton maradás nálunk az első kategóri, így, ha megszegik, akkor elég egy "Mit csinálsz????", mikor meg tanítom, akkor ha látom, hogy lépnének le róla, kapnak egy "nemet", ha visszatérnek az útra, akkor meg megy a dicséret. Értem, hogy a behívással is látszólag ugyanezt el lehet érni, de az egy másik feladat, inkább egy alternatív megoldás, így pedig a kutyának sokkal világosabbak lesznek a szabályok.

2023. szept. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amig nem latod, addig fel is ehet valami mergezett etelt, vagy ha olyan reszen vagytok, ahol nagyvadak is vannak, egy szarvas, vagy vaddiszno megsebesitheti, vagy meg is ölheti. En nem vennem ilyen felvallrol, mi is erdos reszen lakunk, de a kutya addig mehet el, amig latjuk egymast. Szolnom sem kell, eleg gyakran hatranez, hogy ott vagyok-e. Mindig viszek jutalomfalatot is gyakorolni, es igy rogton szalad vissza, ha hivom. Nem vonjak el a figyelmet az ozek, nyulak sem. Ismetled vele a behivast es tanitsd meg arra is, hogy latokoron belul kell maradnia, a sajat biztonsaga erdekeben.
2023. szept. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!