Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik mudi kennelt ajánljátok...

Melyik mudi kennelt ajánljátok és miért? Illetve melyiket nagyon nem, és szintén miért?

Figyelt kérdés

Szeretnék mudit venni, mert nagyon régen nekem volt, de az a tenyésztő már nem tenyészt, akitől volt anno.

Így szeretnék tapasztalatokat kérdezni, melyek a jó, és az abszolút kerülendő tenyésztők?


Hobbira keresek, jó idegrendszerű kiskutyát, fajta igényeivel természetesen tisztában vagyok.


2023. szept. 4. 10:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
22%
Kecskeri Gyöngye.
2023. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
31%
Jó tanács: ne olyat vegyél,aki kiállításra hordja. Mert ott csak a szőr számít,meg a minél kisebb fej.
2023. szept. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
#2 Vagy esetleg ért is hozzá. Esetleg megvan, melyik kutyát hordja kiállításra, melyiket terelőversenyre, melyiket mindkettőre. Kecskeri Gyöngyénél speciel tudom, hogy dolgoznak is a kutyák.
2023. szept. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
0%
Én a Mátyás király udvari kennelt ajánlom! Minőségi, egészséges, gyönyörű kiskutyák nem horror áron.
2023. okt. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

Nézz körül mindkét fajtagondozó egyesület oldalán, hogy melyek a kennelek. Keresd fel a honlapjukat/fb oldalukat, nézd meg, milyen alomterveik vannak, milyen “content”, mire tenyészt, milyen/mennyi kutyája van, stb.


Ebből màr lehet szűkíteni, az a pár, aki benne maradt a listában, azokat keresd fel személyesen, menj el kennellátogatásra. Beszélgess velük, mutatkozt be, érdeklődj.


Ebből már nagyon sok minden kiderül. Kennelt nem fogok mondani, azt elmondom, nekem pl mi lenne red flag, ahonnan soha nem vennék:


- sok kutyája van

- egy évben 2-3-nál több alom van nála

- egy szukától két évnél gyakrabban van alom, a szuka életében több alom volt, mint 3 (max 4)

- csak egy tenyeszpár van, korbe korbe azt elletik

- nincsenek eredményeik (én sport/munkacélra vennék, így a show nem mond sokat, meg amúgy se ér semmit a megvásárolt cac-ok)

- a kutyái rossz kondicioban vannak, koszosak, büdösek, kövérek/soványak, stb

- a kiskutyákat nem szocializálja elő, a falkája rossz dinamikában működik, a bevésődes időszakában agressziót/dominanciát/egyeb nem kívánatos viselkedést tapasztalhat a kölyök

2023. okt. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

Előző vagyok, véletlenül elküldtem :(


Szóval még van tovább :D


- a falkában lévő kutyák szocializálatlanok, képzetlenek

- túlzó módon bele akar szólni a kolyok, es ezaltal a leendo gazdi eletbe

- kotelezni akar dolgokra, pl kotelezo kiallitasi reszvetel stb

- természtesem legyenek szűresei és jó pedigréje


Na ezek nálam nem férnek bele, kb 2 kennel van az egész országban, ahonnan tudnék venni. De a következő mudim külföldről lesz. Mar kiválasztottam a kennelt, 2025ben fog születni. Ez gyalázat, hogy magyar fajtát kulfoldon kell venni, mert itthon szétcigánykodták, es gyakorlatilag tenyésztő mar nincs is itthon csak papiros szapi…

2023. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
"megvásárolt CAC-ok" - megint egy anonim, önjelölt dilettáns f*szságát olvastuk :)
2023. okt. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Persze, persze :) nyilván azért mondom azt, hogy a cac-ok meg vannak vásárolva, és szàmomra nincs értékük, mert èletemben egy kiállításon sem voltam.


Mindjárt megyek és felgyújtom a kártyákat, kidobálom a serlegeket, és szintén eltüzelem a szalagokat. :D


A te kutyá(i)dnak hány champion címe van? :)

2023. okt. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

8!


Nekem juhásztól van mudim. Nyiregyen a CAC-on odajött egy tenyésztő, hogy milyen szép kanom van,tenyésztene vele,melyik kennelből van.

Mikor mondtam,hogy még csak nem is törzskönyves, úgy fordított hátat,hogy csak na.

Ennyit erről. Álszentek.


Az én kutyám 14 éves. Soha semmi probléma nem volt vele. Ösztönerős,jól szocializált,okos kutya. 12 éves koráig full pörgött. Tökéletes mudi. Sportra is az lett volna. Terelésre is.

2023. okt. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Kedves tegnap 21:43-as válaszoló, köszönöm, nagyon hasznosakat írtál!


Nekem nem fontos az küllemi eredmény, tőlem akár 3 lábú is lehet, nem akarom kiállításra vinni.

2023. okt. 17. 11:31
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!